Jak prodloužit životnost oběhového systému?

Datum: 20.12.2016  |  Autor: lng. Stanislav Češka  |  Organizace: Taconova GmbH  |  Firemní článek

Mnohdy opomíjené kontinuální čištění topné vody může prodloužit životnost oběhového systému o řadu let. Čistá topná voda je totiž velmi významným předpokladem pro účinný a bezporuchový provoz soudobých otopných zařízení, ale i solárních systémů. Ke zcela standardnímu vybavení by proto v dnešní době měly patřit armatury, které z topné vody kontinuálně odstraňují vzduch a nečistoty – tzv. odvzdušňovače a odkalovače.

Taconova GmbH
Kostelecká 879/59
196 00 Praha 9 - Čakovice

tel.:603 514 592, 283 930 810, fax: 266 310 386
e-mail:
web:www.taconova.com

Taconova rozšiřuje oblast techniky armatur o odvzdušňovače a odkalovače. v tomto sortimentu se nabízejí jak jednotlivé, tak kombinované armatury. Jednou z novinek je kombinovaná armatura Tacovent Twin, obě hlavní funkce této kombinace jsou odstraňování vzduchu a kalu pomocí technologie l-kroužků. Sypká plnicí tělesa v l-kroužku uvnitř tělesa armatury oddělují z průtočného média vzduch i nečistoty. Tím se topná voda zbavuje vzduchu i nečistot, což zvyšuje především životnost armatur potrubí a oběhových čerpadel. Odloučení nežádoucích prvků z topné vody kromě toho ovlivňuje optimální přenos tepla a tím zvyšuje energetickou účinnost (snižuje energetické ztráty) celého zařízení.

Technologie odlučování se sypkými plnicími tělesy pochází z průmyslu rafinerií, kde se osvědčila během několika desetiletí. Předností procesu odlučování pomocí l-kroužků je zcela minimální pokles tlaku v systému při současně vysoké schopnosti odlučování. To rovněž znamená, že není nutný zbytečně vysoký výkon čerpadel.

Funkci odvzdušnění přebírá plovákový odvzdušňovač, který se již řadu let osvědčil a je též používán ve standardním automatickém odvzdušňovači TacoVent HyVent. Zatímco vzduch stoupá vzhůru a uniká automaticky odvzdušňovacím ventilem, odloučené nečistoty a částice klesají do spodní části tělesa a dají se kontrolovaně odstraňovat vyprazdňovacím ventilem.

Rozšířený sortiment armaturové techniky

S kombinovaným odvzdušňovačem a odkalovačem uvádí Taconova rozšířený sortiment ve skupině výrobků armaturové techniky. Kombinace armatur Tacovent Twin je k dispozici s rozměrem DN 20. Odvzdušňovače v sortimentu odvzdušňovačů Taconova lze vybírat z DN 20 až DN 100; samostatně se dá získat odkalovač ve velikostech DN 20 - DN 32.

Trik s kroužky

Ve skupině výrobků „TacoVent Airscoop“ lze nově vybírat odvzdušňovače o rozměrech DN 20 až DN 40. U těchto nových odvzdušňovacích armatur je novinkou použití I-kroužků, Médium protéká kruhovými sypkými náplňovými tělesy, která mají velký odlučovací povrch při nepatrné ztrátě tlaku. Tím je dosaženo vysokého stupně odlučování pro trvalé odstraňování vzduchu z průtočného média. odvzdušňovače Taconova s l-kroužky jsou vhodné pro vodorovnou i svislou vestavbu, Všechny odvzdušňovače lze objednávat i rovnou s vhodnou izolací, Pro aplikace v solárních tepelných zařízeních jsou v sortimentu též provedení s teplotní odolností až do 200°C. k odstranění vzduchu z vodorovně uložených potrubí je k dispozici sortiment odvzdušňovačů TacoVent Airscoop DH o rozměrech DN 20 až DN 100. V tělesech odvzdušňovačů jsou integrovány odrážecí desky, na nichž se odlučují vzduchové bubliny směrem vzhůru do vzduchové komory. Celý sortiment se vyznačuje robustními konstrukcemi a nevyžaduje údržbu.

Kombinovaný odvzdušňovač a odkalovač TacoVent Twin společnosti Taconova splňuje dvě funkce s jedinou armaturou a šetří čas montáže.
Kombinovaný odvzdušňovač a odkalovač TacoVent Twin společnosti Taconova splňuje dvě funkce s jedinou armaturou a šetří čas montáže.
Armaturové těleso kombinovaného odvzdušňovače a odkalovače TacoVent Twin od společnosti Taconova  obsahuje „kroužky I“, které z protékající topné vody oddělují nahoru vzduch a dolů nečistoty.
Armaturové těleso kombinovaného odvzdušňovače a odkalovače TacoVent Twin od společnosti Taconova obsahuje „kroužky I“, které z protékající topné vody oddělují nahoru vzduch a dolů nečistoty.

Kompletní rodina armaturové techniky společnosti Taconova.
Kompletní rodina armaturové techniky společnosti Taconova.
 

Datum: 20.12.2016
Autor: lng. Stanislav Češka
Organizace: Taconova GmbHSdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Projekty 2017

Partneři - Vytápění

logo THERMONA
logo DANFOSS
logo GEMINOX
logo ENBRA
logo FV PLAST
logo FENIX

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

 
 

Aktuální články na ESTAV.czVodní elektrárnu staví již přes 45 let. Stavbu dokončí čínská firmaAirbnb omezí v Paříži pronájmy na 120 dní v roce pouze v bytech v centruCez zimu si dajte urobiť ponuku na zariadenia OZE a na jar máte energie takmer zadarmoMěsta s nejvíce znečištěným ovzduším na světě