Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Cositherm® - zónová regulace vytápění/chlazení

Datum: 5.11.2018 4:12  |  Organizace: AFRISO, spol s r.o.  |  Firemní zpráva

Schopnost řídit vytápění/chlazení v jednotlivých místnostech pomocí jedné centrální jednotky je pro koncového uživatele velmi výhodná, ale také umožňuje efektivní a rozumnou spotřebu energetických.

AFRISO, s.r.o.
Komerční 520
25101 Nupaky

tel.:272 953 636
e-mail:
web:www.afriso.cz

Zónová regulace vytápění/chlazení CosiTherm® od společnosti AFRISO umožňuje nastavit různé teploty nebo provozní doby vytápění/chlazení v mnoha místnostech současně pomocí jediného zařízení. Navíc díky technologii EnOcean je možné teplotu řídit bezdrátově. Řešení poskytuje vysoký komfort, snadnou modernizaci, snižuje náklady na samotnou instalaci a zvyšuje efektivitu využití energie. Řídicí moduly a termostaty jsou k dispozici jak v drátové, tak v bezdrátové verzi. Mohou být vzájemně kombinovány v závislosti na možnosti instalace v budově.

Komponenty:

ZÁKLADNÍ modul může ovládat čerpadlo topného okruhu, samostatné čerpadlo chladicího okruhu, a navíc jakékoli zařízení prostřednictvím bezpotenciálového kontaktu. Instaluje se na DIN lištu.

ŘÍDÍCÍ moduly se připojují k základnímu modulu. Existují v drátové i v bezdrátové verzi a mohou se kombinovat. Tím se může získat až 18 zón, ke kterým je možno připojit až 18 pokojových termostatů a 72 termopohonů. Řízení toku teplé/studené vody se provádí ovládáním termopohonů namontovaných na rozdělovači. Bezdrátové prostorové termostaty využívají technologii EnOcean, která nevyžaduje žádné kabely nebo baterie, ani nevyžaduje údržbu.

Volitelný ČASOVÝ modul umožňuje snadné programování útlumové teploty, doby chodu oběhového čerpadla a zapnutí všech obvodů. Modul má vestavěné hodiny a kalendář zobrazující aktuální datum a čas.

Více informací naleznete na naších webových stránkách eshop.afriso.cz.

Cositherm - zónová regulace vytápění/chlazení

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Thermona: V roce 2018 zvyšuje prodej o 18 %

12.11.2018 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
V rozhovoru pro TZB-info odpovídá ředitel společnosti Thermona, Jaroslav Fila, na otázky, jak společnost reaguje na vývoj na domácím i zahraničních trzích. Pro český trh nabízí moderní úsporné kondenzační plynové kotle včetně kaskád pro kotelny nebo elekrokotle. S ohledem na požadavek zvýšené účinnosti i snížených emisí NOx nabízí Thermona i vylepšené verze plynových kombi kotlů nekondenzačních určených pro instalace do společných komínů. Letos Thermona předpokládá navýšení prodejů o 18 %.

Dotace na kotle pro domácnosti a vývoj kvality ovzduší v ČR

9.11.2018 | redakce
Na tiskovce MŽP se hovořilo o nedostatečné legislativě a kontrole trhu v oblasti standardizace kotlů, poslední vlně kotlíkových dotací, která bude pro kraje spuštěna na začátku příštího roku opět s alokací 3 mld. Kč, uhlíkové dani, bezúročných půjčkách na nákup kotlů a o pokračování dotace na kotle na uhlí.
diskuse: 1 příspěvek, 09.11.2018 12:47

Voda, teplo, klimatizace – ISH nabízí prostor

4.11.2018 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Pomalu se přibližuje březnový termín prestižního mezinárodního veletrhu ISH 2019. Organizátoři veletrhu informují o vytváření nových platforem, které nabízí prostor pro výměnu zkušeností, navázání nových vztahů. Vylepšená struktura platforem usnadňuje výběr vhodného programu návštěvníkům veletrhu.

IX. sympozium Green way

2.11.2018 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Stěžejní byla tradičně problematika spojená s úpravou parametrů vzduchu, ale i další aspekty, jak dochází k prolínání technických řešení při integrovaném projektování budov.

10 najčastejších otázok pri výbere krbových kachieľ

1.11.2018 | Hornbach Slovensko
Krbové kachle vytvárajú príjemné teplo a útulnú atmosféru. V zime odľahčujú finančnú náročnosť hlavného kúrenia a ekonomicky dopĺňa vykurovanie. Na jar a na jeseň sa zase využíva na občasné zakúrenie v chladnejších dňoch. Odborníci z Hornbachu pripravili odpovede na najčastejšie otázky pri nákupe kozubových kachieľ.

Témata 2018

Tipy pro topenáře

Slunce v domě on-line

Stav nabití BAT:--- %
Roční soběstačnost:--- %

In-počasí v ČR
Tabulky a výpočty

Partneři - Vytápění

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

Doporučujeme

 
 

14.11.2018 konference TZB-info o bytových domech

Připravujete rekonstrukci bytového domu, děláte PENB nebo audit? Jak na úspory za energie a zhodnocení domu? Unikátní publikace pro účastníky. Těšíme se na vás v Praze.

Program a přihláška