Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Cositherm® - zónová regulace vytápění/chlazení

Datum: 5.11.2018 4:12  |  Organizace: AFRISO, spol s r.o.  |  Firemní zpráva

Schopnost řídit vytápění/chlazení v jednotlivých místnostech pomocí jedné centrální jednotky je pro koncového uživatele velmi výhodná, ale také umožňuje efektivní a rozumnou spotřebu energetických.

AFRISO, s.r.o.
Komerční 520
25101 Nupaky

tel.:272 953 636
e-mail:
web:www.afriso.cz

Zónová regulace vytápění/chlazení CosiTherm® od společnosti AFRISO umožňuje nastavit různé teploty nebo provozní doby vytápění/chlazení v mnoha místnostech současně pomocí jediného zařízení. Navíc díky technologii EnOcean je možné teplotu řídit bezdrátově. Řešení poskytuje vysoký komfort, snadnou modernizaci, snižuje náklady na samotnou instalaci a zvyšuje efektivitu využití energie. Řídicí moduly a termostaty jsou k dispozici jak v drátové, tak v bezdrátové verzi. Mohou být vzájemně kombinovány v závislosti na možnosti instalace v budově.

Komponenty:

ZÁKLADNÍ modul může ovládat čerpadlo topného okruhu, samostatné čerpadlo chladicího okruhu, a navíc jakékoli zařízení prostřednictvím bezpotenciálového kontaktu. Instaluje se na DIN lištu.

ŘÍDÍCÍ moduly se připojují k základnímu modulu. Existují v drátové i v bezdrátové verzi a mohou se kombinovat. Tím se může získat až 18 zón, ke kterým je možno připojit až 18 pokojových termostatů a 72 termopohonů. Řízení toku teplé/studené vody se provádí ovládáním termopohonů namontovaných na rozdělovači. Bezdrátové prostorové termostaty využívají technologii EnOcean, která nevyžaduje žádné kabely nebo baterie, ani nevyžaduje údržbu.

Volitelný ČASOVÝ modul umožňuje snadné programování útlumové teploty, doby chodu oběhového čerpadla a zapnutí všech obvodů. Modul má vestavěné hodiny a kalendář zobrazující aktuální datum a čas.

Více informací naleznete na naších webových stránkách eshop.afriso.cz.

Cositherm - zónová regulace vytápění/chlazení

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Kotlíkové dotace a půjčka

17.1.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Zavedení uhlíkové daně ke snížení emisí CO2 je možné, ale nedořešené. Zvýšení zájmu o výměnu starých kotlů bude ověřeno spojením Kotlíkových dotací a bezúročné půjčky.

Středočeši budou moci znovu žádat o dotace na nové kotle

15.1. 13:23   Ve třetí dotační výzvě by se mělo v regionu rozdělovat 640 milionů korun, řekla dnes novinářům hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). více >>>

Rozúčtování nákladů za energie odhaluje provozní účinnost kotelny

15.1.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Údaje z měřidel sloužích k rozúčtování nákladů za teplo mohou pomoci k odhalení nehospodárného provozu kotelny. Předpokladem jsou moderní měřidla umožňující dálkové odečty v minutových až čtvrthodinových intervalech a propracovaný systém jejich vyhodnocení přístupný zákazníkům v internetové aplikaci. Takový systém již prošel úspěšně testem. Je založen na využití měřidel, jejichž instalaci rozúčtování nákladů vyžaduje. Proto je investičně příznivý. Zákazníkům přináší trvalé sledování účinnosti kotelny.

Spalování odpadů a kontrola i v reportáži České televize

12.1.2019 | redakce
V prosinci jsme vydali článek, který popisuje aktuální přístup legislativy ČR ke spalování odpadů v domácnostech, dále popisuje vznik a princip metody pro odhalování spalování nebo spoluspalování odpadů. O problematice článku natáčela reportáž i ČT.

MŽP spouští poslední vlnu kotlíkových dotací. Do krajů pošle přes 3 miliardy

11.1.2019 | Ministerstvo životního prostředí
Ministerstvo životního prostředí usnadní dalším desítkám tisíc domácností pořízení nového ekologického zdroje vytápění.

Témata 2019

CAD a BIM knihovny

Partneři - Vytápění

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

Doporučujeme