Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Cositherm® - zónová regulace vytápění/chlazení

Datum: 5.11.2018 4:12  |  Organizace: AFRISO, spol s r.o.  |  Firemní zpráva

Schopnost řídit vytápění/chlazení v jednotlivých místnostech pomocí jedné centrální jednotky je pro koncového uživatele velmi výhodná, ale také umožňuje efektivní a rozumnou spotřebu energetických.

AFRISO, s.r.o.
Komerční 520
25101 Nupaky

tel.:272 953 636
e-mail:
web:www.afriso.cz

Zónová regulace vytápění/chlazení CosiTherm® od společnosti AFRISO umožňuje nastavit různé teploty nebo provozní doby vytápění/chlazení v mnoha místnostech současně pomocí jediného zařízení. Navíc díky technologii EnOcean je možné teplotu řídit bezdrátově. Řešení poskytuje vysoký komfort, snadnou modernizaci, snižuje náklady na samotnou instalaci a zvyšuje efektivitu využití energie. Řídicí moduly a termostaty jsou k dispozici jak v drátové, tak v bezdrátové verzi. Mohou být vzájemně kombinovány v závislosti na možnosti instalace v budově.

Komponenty:

ZÁKLADNÍ modul může ovládat čerpadlo topného okruhu, samostatné čerpadlo chladicího okruhu, a navíc jakékoli zařízení prostřednictvím bezpotenciálového kontaktu. Instaluje se na DIN lištu.

ŘÍDÍCÍ moduly se připojují k základnímu modulu. Existují v drátové i v bezdrátové verzi a mohou se kombinovat. Tím se může získat až 18 zón, ke kterým je možno připojit až 18 pokojových termostatů a 72 termopohonů. Řízení toku teplé/studené vody se provádí ovládáním termopohonů namontovaných na rozdělovači. Bezdrátové prostorové termostaty využívají technologii EnOcean, která nevyžaduje žádné kabely nebo baterie, ani nevyžaduje údržbu.

Volitelný ČASOVÝ modul umožňuje snadné programování útlumové teploty, doby chodu oběhového čerpadla a zapnutí všech obvodů. Modul má vestavěné hodiny a kalendář zobrazující aktuální datum a čas.

Více informací naleznete na naších webových stránkách eshop.afriso.cz.

Cositherm - zónová regulace vytápění/chlazení

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Cena Franze Zieglera Thermia 2019 pro Ing. Josefa Hodbodě

Cena Franze Zieglera Thermia 2019 pro Ing. Josefa Hodbodě

26.3.2019 | redakce
Jeho práce je již 29 let nepostradatelnou součástí informací o TZB pro odborníky i stavebníky. Díky svému profesionálnímu přístupu ke své práci zanechává nepřehlédnutelnou stopu v oborech TZB. Kolegovi z redakce velká gratulace.

Ohlédnutí za ISH 2019

26.3.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Mezinárodní veletrh ISH 2019, světové setkání branže TZB, skončilo. Uvádíme základní údaje a osobní názory jednoho z návštěvníků veletrhu.
Ing. František Jiřík

Jak navrhnout spalinové cesty při přechodu na kondenzační kotel

21.3.2019 | redakce
Při přechodu z atmosférického plynového kotle na kondenzační kotel typu C se upravují i spalinové cesty. Jaké je správné řešení a na co si dát pozor ukazuje Ing. František Jiřík ze Společenstva kominíků ČR.

ČR by mohla směřovat ke snížení emisí zhruba o 80 % k roku 2050

21.3.2019 | redakce podle ČT 24 a tiskové zprávy MŽP ČR
Cíle Evropské komise, aby EU k roku 2050 dosáhla nulových čistých emisí skleníkových plynů, je podle ministra životního prostředí Richarda Brabce nesmírně ambiciózní.
diskuse: 1 příspěvek, 25.03.2019 17:16

Přehled nových ČSN v oboru vytápění a příprava teplé vody (leden a únor 2019)

21.3.2019 | Ing. Jan Kolomazník
Ve stručném přehledu jsou uvedeny vybrané nové ČSN a změny ČSN a jejich zaměření, z ledna až února 2019, související s oborem vytápění a příprava teplé vody (kromě některých norem výrobků).

Témata 2019

Tabulky a výpočty

Partneři - Vytápění

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

Doporučujeme