VIADRUS dokončil testování nového kotle A0C na pelety, který bude zařazen kotlíkových dotací

Datum: 3.3.2017  |  Organizace: VIADRUS a.s.  |  Firemní článek

Společnost VIADRUS rozšířila portfolio svých výrobků o kotel A0C v dalších velikostech a výkonech – konkrétně o 4, 6 a 8 článkovou verzi, která poskytne výkon až 32 kW. Testování kotle ve Strojírenském zkušebním ústavu bylo úspěšně dokončeno a nyní bude vydáno osvědčení, které umožní zařazení kotle do kotlíkových dotací.

VIADRUS a.s.
Bezručova 300
735 81 Bohumín

tel.:596 088 888
e-mail:
web:www.viadrus.cz  www.facebook.com/viadrus.cz

Automatický kotel na tuhá paliva VIADRUS A0C je určen k ekologickému a úspornému vytápění při zachování minimálních nároků na obsluhu. Zároveň také nabízí možnost vzdáleného ovládání prostřednictvím internetu.

V minulém roce byl kotel dostupný ve dvou velikostech, v letošním roce přibydou další tři velikosti kotle, takže jej bude možné nasadit v širším spektru vytápěných budov. Velkou předností kotle je vysoká účinnost až 86,9 %. Při použití ekonomizéru, který využívá teplo spalin k předehřívání vratné vody, se zvyšuje účinnost kotle až na 91,5 %. Díky této úpravě je možné kotel koupit s využitím kotlíkových dotací.

V rámci kotlíkových dotací byla v loňském roce vyčerpána 1/3 všech prostředků, které jsou pro roky 2016 –2020 celkem 9 miliard korun. Podmínky pro druhé kolo kotlíkových dotací budou s největší pravděpodobností zveřejněny v březnu 2017, vyhlášení příjmu žádostí lze očekávat v květnu 2017.

První kolo kotlíkových dotací bylo velmi úspěšné, bohužel se však ukázalo, že ne všechny kotle, které byly do kotlíkových dotací zařazeny, plnily požadované parametry – jako problematický se ukázal jeden z kotlů slovenského výrobce, který neprošel ani dodatečným testováním ve zkušebním ústavu.


Pro vybavení zkušebních ústavů bohužel neexistují jednotná pravidla, a jak ukázala naše měření, největší rozdíly jsou v naměřených hodnotách emisí, kde je možné používat jak gravimetrický, tak i méně přesný optometrický způsob měření, rozdíl mezi těmito metodami může být až 40 %, jak ukázaly naše vlastní testy,“ vysvětluje Leon Ligocki manažer výzkumu a vývoje společnosti VIADRUS.

Všechny kotle VIADRUS procházejí testy, které využívají přesnější gravimetrickou metodu měření emisí, takže nehrozí, že by neplnily nastavené parametry. Ty jsou důležité především z toho důvodu, že zajišťují plnění celého smyslu a cíle kotlíkových dotací – tedy snížení emisí a tím i znečišťování ovzduší. V kombinaci s litinovým provedením kotle, které je trvanlivé a  obyvateli České republiky velmi žádané, se jedná o nejlepší řešení pro vytápění.

Více informací:

Petr Březina
Account Manager
BÍLÝ MEDVĚD PUBLIC RELATIONS, s.r.o.
petr.brezina@bmpr.cz | 777 900 298
 

Datum: 3.3.2017
Organizace: VIADRUS a.s.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2018

Partneři - Vytápění

logo FV PLAST
logo ENBRA
logo DANFOSS
logo GEMINOX
logo THERMONA

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

Doporučujeme

 
 

Aktuální články na ESTAV.czŠance pro Libeňský most: IPR navrhuje nebourat a zároveň postavit most novýNové administrativní centrum AFI Karlín bude příkladem možností vertikálních zahradLidé zablokovali Libeňský most na protest proti jeho zbouráníSchell - komplexní řešení pro veřejné sanitární prostory