Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

VIADRUS představil nová krbová kamna Medano a Samana s ručním přikládáním

Společnost VIADRUS rozšířila portfolio svých výrobků o krbová kamna Medano a Samana, která umožňují ruční přikládání a využívají moderní systémy pro spalování a předávání tepla.

Bohumínský výrobce techniky pro vytápění rozšířil svoji nabídku krbových kamen o modely Medano a Samana, které jsou určeny pro ruční přikládání kusového dřeva. Oba dva typy kamen jsou posledními modely v nabídce společnosti VIADRUS a využívají nejnovější technologie pro spalování dřeva a distribuci tepla.

Krbová kamna Medano i Samana se vyznačují čistým designem, který je vhodný jak do moderních, tak i do historizujících interiérů. Kamna slouží především jako sekundární zdroj tepla pro vytápění obytných i komerčních prostor. Hlavní rozdíl mezi oběma kamny je především v designu, kdy mají kamna Samana klasický tvar, kdežto Medano nabídnou válcový tvar a o něco menší topeniště.

Konstrukce z kvalitní roboticky svařované oceli je natolik trvanlivá, že výrobce poskytuje pětiletou záruku na prohoření topeniště. V něm je použit rošt z litiny, s níž má VIADRUS bohaté zkušenosti a patří mezi tradiční výrobce a zpracovatele.

„Novými modely krbových kamen Medano a Samana chceme oslovit skupinu uživatelů, kteří mají zájem o kvalitní topidla s jednoduchým a funkčním designem, využívající námi vyvinuté technologie čistého spalování s maximálním zužitkováním produkovaného tepla,“ doplňuje manažerka marketingu společnosti VIADRUS, Lucie Baránková.

Speciální konstrukce umožňuje bezpečné otevírání dvířek pro přikládání i výsyp a zajišťuje neustále chladná dvířka i skleněný průhled díky unikátnímu ofuku.

Samana
Samana
Medano
Medano

Moderní technologie

Při návrhu krbových kamen Medano a Samana využil VIADRUS vlastního systému Airbox All In One (AAO), který zajišťuje optimální rozdělení množství spalovacího vzduchu do nejdůležitějších částí kamen – pod rošt, skrz vyhřívané kanály až k samotnému sklu, kde zajišťuje neustálou čistotu skla během hoření a dohořívání až k velmi podstatnému dávkování vzduchu v místech, kde ještě může dojít k přeměně toxického oxidu uhelnatého CO na člověku neškodný oxid uhličitý CO2.

Mezi další inovativní technologie, které byly v návrhu krbových kamen použity, patří technologie zpomaleného průchodu spalin FLW (Flue Gas Long Way System), zaručující maximální možné setrvání spalin ve spalinové komoře kamen za pomoci vytvořeného labyrintu z deflektorů, čímž se předá značná část tepla do stěn kamen a tím i do místnosti.

Technologie čistého spalování dřeva (CWT) využívá řízenou a cílenou distribuci spalovacího vzduchu do míst žádoucích pro účinné a co možná nejdokonalejší spálení emisí škodlivin hoření a na prodloužení cesty vzniklých spalin uvnitř topeniště, vedoucí k většímu předání tepla do stěn kamen a tím i do místnosti.

Maximální výkon krbových kamen Medano je 5,1 kW a je možné instalovat horní nebo zadní vyústění kouřovodu (150 mm). Účinnost kotle je 80,9 %, velikost pak 1219 × 484 × 484 mm při váze 136 kg.

U krbových kamen Samana je vyústění kouřovodu možné taktéž horní nebo zadní, kamna však mají vyšší výkon 5,8 kW, účinnost kotle je 80,6 % a při rozměrech 1119 × 474 × 360 mm váží 141 kg.

Kamna se vyrábějí kompletně v provozu společnosti VIADRUS v Bohumíně, která do návrhu a výroby promítá své dlouholeté zkušenosti v oborech slévárenství a zpracování kovů. Jedná se tedy o čistě český výrobek.

VIADRUS a.s.
logo VIADRUS a.s.

VIADRUS je tradičním ryze českým výrobcem tepelné techniky a jeho vyráběný sortiment se vyznačuje vysokou kvalitou a vysokou životností. Výrobní program tvoří litinové kotle na tuhá paliva (kotle na dřevo, uhlí) a kotle na biomasu (automatické kotle na ...