Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Řešení vytápění pro stavby s vysokými nároky na hygienu

Portfolio největšího českého výrobce otopných těles, společnosti KORADO a.s., nabízí řešení v podobě radiátorů RADIK HYGIENE a RADIK CLEAN. Nemocniční prostory, školství, pečovatelské domy a domy sociálních služeb nebo i domácnosti s vysokými požadavky na hygienu či snadnou údržbu radiátorů. Zde všude najdou tato speciálně konstruovaná tělesa pro maximální čistotu své uplatnění.


© Fotolia.com

Deskové otopné těleso do prostředí s vysokými požadavky na hygienu a čistotu s hladkou čelní deskou to je RADIK HYGIENE. Jedná se o deskové otopné těleso v provedení KLASIK, které umožňuje levé nebo pravé boční připojení na rozvod otopné soustavy. Svou konstrukcí je určeno pro otopné soustavy s nuceným nebo samotížným oběhem. V provedení VENTIL KOMPAKT, které umožňuje pravé spodní připojení na rozvod otopné soustavy, je určeno pro otopné soustavy s nuceným oběhem.

Tato tělesa jsou upravena pro instalaci a provoz v místnostech s vysokými požadavky na hygienu a čistotu. Všechny typy jsou bez přídavné plochy, mají hladkou čelní desku, švové svary desek jsou zakryty speciální hladkou lištou, u typu 20S je větší vzdálenost mezi deskami (hloubka tělesa B = 102 mm) ve srovnání s klasickým řešením typu 20 (B = 66 mm).

RADIK CLEAN VK
RADIK CLEAN VK
RADIK CLEAN
RADIK CLEAN

Ze zadní strany jsou přivařeny dvě horní a dolní příchytky, otopná tělesa o délce 1800 mm a delší mají navařených šest příchytek. V základní výbavě je odvzdušňovací a zaslepovací zátka a potřebný počet navrtávacích konzol typu 18/120, které umožňují upevnit otopné těleso standardně až 65 mm od stěny.

V případě modelu RADIK CLEAN se jedná o provedení KLASIK i VENTIL KOMPAKT. Všechny typy jsou bez přídavné plochy, bez mřížky a bočních krytů. Čelní deska oproti modelu HYGIENE není hladká, ale má standardní prolisy. Též nejsou švové svary zakryté lištou, nicméně i tak toto těleso najde ideální využití i v domácnostech, kde je vyšší požadavek na čistotu prostředí a snadnou údržbu. Ocení např. alergici.

Technické parametry a výkony naleznete na webu výrobce www.korado.cz

RADIK HYGIENE VK
RADIK HYGIENE VK
RADIK HYGIENE
RADIK HYGIENE

KORADO, a.s.
logo KORADO, a.s.

Jsme dynamická česká společnost s nadnárodní majetkovou účastí a patříme mezi přední světové výrobce ocelových otopných těles. Naší filozofií je nabídnout kompletní systémové řešení pro vytápění, chlazení i větrání a uspokojit požadavky i těch ...