Roth originální Tacker® systém

Ex-spona s funkcí nadzvednutí trubky a novými dvojitými zpětnými háčky pro větší efektivnost předávání tepla, komfort a bezpečnost
Datum: 20.3.2012  |  Organizace: ALPHATEC comfort systems s.r.o.  |  Firemní článek

Nová Roth originální Tacker® Ex-spona nyní disponuje funkcí nadzvednutí trubky v systému podlahového a stěnového vytápění a chlazení. Díky tomu dochází k lepšímu přenosu a rozvedení tepla, resp. chladu, neboť samonivelační stěrka kompaktně obklopuje trubku ze všech stran.

ALPHATEC comfort systems s.r.o.
V přístavu 1585/20
170 00 Praha 7

tel.:+420 725 857 507
e-mail:
web:www.topeni-chlazeni.cz

Dvojité zpětné háčky v novém tvaru pro více komfortu při instalaci, vyšší bezpečnost proti vytržení a jedinečnou pevnost

Plus v bezpečnosti
Plus v bezpečnosti

Spodní zpětné háčky Roth originální Tacker® Ex-spony jsou velice pevné a s ostrými hranami, zatímco nad nimi ležící háčky jsou obzvláště pružné. Tato speciální technologie zajišťuje snadnější a bezpečnější vniknutí přes izolační fólii do tepelné izolace a optimalizuje tak komfort a rychlost instalace. Pevnost spodních háčků umožňuje ideální podpůrnou funkci vrchních zpětných háčků.

Dvojité zpětné háčky zajišťují optimální bezpečnost proti vytržení a vyšší pevnost, stejně jako přesné umístění trubek na Roth systémové vrstvené desce nebo roli, a to i v nepříznivých instalačních podmínkách.

 

40 spon v zásobníku pro efektivní pracovní postup

Roth originální Tacker® Ex-spona je k dispozici pro všechny Roth systémové trubky 14, 16, 17 a 20 mm. Spojením 40 spon do jednoho zásobníku se předejde častému doplňování. Až dva zásobníky se vkládají do Tackeru a po odstranění lepících pásků jsou bez dalšího vynaloženého úsilí zpracovány. Jejich volné uložení ve vodících kolejnicích Roth originálního Tackeru® totiž umožní, aby spona pomocí gravitace sklouzla. Roth originální Tacker® je výškově nastavitelný – přizpůsobí se tak každé výšce postavy. Nová Roth originální Tacker® Ex-spona je kompatibilní s Roth originálním Tackerem® 16–20.

Tři systémové kroky k dokonalosti

Vysoce kvalitní prefabrikace všech systémových komponentů (trubky, vrstvené systémové desky a příslušenství) umožňuje: pouze v několika montážních krocích nainstalovat originální Tacker technikou kompletní Roth plošný teplovodní i chladící systém. Samozřejmě podle odpovídajícího softwarového výpočtu a s ohledem na všechny platné předpisy.

Originální Roth Tacker® systém zaručuje uložení potrubí v závislosti na optimálním předávání tepla a chladu i při obtížných instalacích. Konstrukce podlahy Roth plošného vytápění a chlazení se posuzuje podle DIN EN 1264 („plošné vytápěcí a chladící systémy“) se zřetelem na DIN 18560 („betonové mazaniny ve stavebnictví“), DIN 4109 („ochrana před hlukem v pozemním stavitelství“), stejně jako ustanovení o úsporách energie (EnEV). Neměnná kvalita jednotlivých komponentů, stejně jako ucelený systém je dokumetován značným množstvím zkoušek, kontrolních měření a značek kvality.

Roth originální Tacker® systém – pro řešení s trvalou hodnotou

Perfektní, vzájemně odsouhlasená systémová řešení vytváří základ pro plnění náročných úkolů topení. V praxi miliónkrát použitý Roth originální Tacker® systém v kombinaci s Roth systémovou trubkou DUOPEX S5® a X-PERT S5®+ vytváří nejlepší předpoklady pro řešení s trvalou hodnotou v zásobování tepelnou energií. Bezproblémové propojení trubek a originální instalační techniky je proto vždy první volbou pro všechny náročné aplikace. Výsledek je perfektní, ať již se jedná o obytné domy, kancelářské prostory nebo výrobní objekty.

Systém izolace pro plošné vytápěcí a chladící systémy

Roth systémová vrstvená deska
Roth systémová vrstvená deska

Roth systémová vrstvená role
Roth systémová vrstvená role

Snadné, rychlé a podle norem: systémové vrstvené desky a role z expandovaného pěnového polystyrenu, jsou výbornou volbou jako tepelná a kročejová izolace. Při pokládce systémových vrstvených desek vzniká uzavřená plocha. To umožňují jedinečné, 30 mm široké, samolepící přesahy na dvou stranách desky. Bezpečné uzavření proti vlhosti a samonivelační mazanině, stejně jako zabránění vzniku tepelných a zvukových mostů. Vytištěný rastr usnadňuje přesné upevnění trubek v závislosti na vypočítaných roztečích.

Jedinečný samolepicí přesah na dvou stranách desky
Jedinečný samolepicí přesah na dvou stranách desky
 

Vysoce izolační účinek a plochá výstavba s Roth Ex-systémovou vrstvenou deskou

třída stavebního materiálu:B2
rozměry:1000 × 1000 × 25 mm
útlum kročejového hluku:Δ LW,R (VMR) = 26 dB
dynamická tuhost:20 MN/m3
tepelný odpor:Rλ,INS = 0,78 m2.K/W
maximální zatížení:5 kN/m2
balení:15 m2

Nová Ex-systémová vrstvená deska EPS DES 25-2 WLG 032 s vysokou energetickou kvalitou snižuje konstrukční výšku podlahy oproti standardním izolačním deskám s kročejovou izolací s tloušťkou až 10 mm. Izolace Neopor umožňuje na základě tepelné vodivosti (WLG 032) redukovat tloušťku izolace díky kombinaci s kročejovou izolací. Proto je již podle normy 25 mm výška desky dostatečná pro pokládku mezi patry s obytnými vytápěnými prostory.

 

Nová Roth originální Tacker® Ex-spona s novou funkcí nadzvednutí trubky a novými dvojitými zpětnými háčky pro mnohonásobné výhody předávání energie s ohledem na efektivitu, komfort a bezpečnost

Roth originální Tacker® Ex-spona s novou funkcí nadzvednutí trubky a novými dvojitými zpětnými háčky pro ještě snadnější instalaci, bezproblémové upevnění trubek, pro ideální předávání energie, komfort a bezpečnost.
Roth originální Tacker® Ex-spona s novou funkcí nadzvednutí trubky a novými dvojitými zpětnými háčky pro ještě snadnější instalaci, bezproblémové upevnění trubek, pro ideální předávání energie, komfort a bezpečnost.
 • vylepšené předávání tepla a rovnoměrné rozdělení energie do samonivelační stěrky, která obklopuje ze všech stran systémovou trubku, pro extra energetickou účinnost a pohodlí
 • nové dvojité zpětné háčky pro vyšší komfort při instalaci, vyšší bezpečnost proti vytržení a jedinečnou pevnost
 • snadné propojení se systémovou deskou díky ostrým hranám pro zajištění optimálního komfortu a rychlosti při instalaci
 • spodní zpětné háčky s podpůrnou funkcí vrchních zpětných háčků
 • stávající Roth originální Tacker® je kompatibilní s novými Ex-sponami
Prostřednictvím funkce nadzvednutí trubky může stěrka trubku kompaktně obtéci. To zajišťuje ideální přenos a rozvedení tepla, resp. chladu. Je tak zajištěna vyšší efektivita systému a komfort obytného klimatu.
Prostřednictvím funkce nadzvednutí trubky může stěrka trubku kompaktně obtéci. To zajišťuje ideální přenos a rozvedení tepla, resp. chladu. Je tak zajištěna vyšší efektivita systému a komfort obytného klimatu.
 

Roth originální Tacker® systém na první pohled

 • Roth originální Tacker® Ex-spony pro Roth systémové trubky 14, 16, 17 a 20 mm
 • Roth originální Tacker® je výškově nastavitlený – přizpůsobí se tak každé výšce postavy
 • vysoce kvalitní prefabrikace všech systémových komponentů
 • miliónkrát v praxi použitý Roth originální Tacker® systém zaručuje v pouhých třech montážních krocích snadnou montáž, a to i v nepravidelných půdorysech
 • vyhovuje DIN EN 1264, DIN 18560, DIN 4109 a ustanovení o úsporách energie (EnEV)
 • pro instalaci Roth systémových trubek
 • Roth systémové vrstvené desky s jedinečným samolepícím přesahem na dvou stranách a Roth systémové vrstvené role se samolepícím přesahem pro ideální ukončení a ochranu před vlhkostí a samonivelační stěrkou
 • vytištěný rastr usnadňuje přesné upevnění trubekNové inovativní upevnění systémové trubky pomocí Tacker® Ex-spony zajišťuje ještě lepší předávání do topné mazaniny.

Výhody podlahového vytápění se v plném rozsahu projeví ve spojení s dobrou regulací a nízkopotenciálním zdrojem tepla. Jednotlivé části se vzájemně doplňují a podporují maximální komfort a úsporu energie.
Podlahové vytápění Roth doplňuje bezdrátové ovládací prvky Touchline, pomocí kterých se přesně změří teplota v každé místnosti a tím i potřeba energie. Tyto informace jsou shromažďovány a průběžně vyhodnocovány v bezdrátovém připojovacím modulu s cílem optimálního řízení jednotlivých topných smyček. Každá místnost má vždy k dispozici v požadovaném okamžiku požadované množství energie. Teplota v místnostech je regulována rychle a precizně. Prostorové bezdrátové ovládací prvky jsou k dispozici v klasickém provedení s napájením 230 V a pro snadnější instalaci i provedení s bateriovým napájením. Bateriový prvek má i variantu s infračerveným měřením teploty povrchu podlahy.
Podrobnosti k regulačním prvům Touchline přineseme v zítřejším článku. Podrobnosti k tepelným čerpadlům najdete na http://www.topeni-chlazeni.cz/

 

Datum: 20.3.2012
Organizace: ALPHATEC comfort systems s.r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2018

Tabulky a výpočty

Partneři - Vytápění

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

Doporučujeme

 
 

Aktuální články na ESTAV.czDo soutěže na podobu Vítězného náměstí bylo doručeno 43 návrhůCo všechno obsahuje běžná fotovoltaická elekrárna? Jaké potřebujete komponenty?CIUR získal ocenění za ekologický přístup k výrobě izolace Climatizer Plus®DELTA generálním projektantem expanze výrobní haly ENGEL v Kaplicích