Rekonstrukce běžeckého tunelu – využití plošného vytápění REHAU

TJ Slavoj Český Brod
Datum: 26.5.2012  |  Organizace: REHAU, s.r.o.  |  Firemní článek

REHAU, s.r.o.
Obchodní 117
251 70 Čestlice

tel.:+420 272 190 111
e-mail:
web:www.rehau.com/cz-cs

Na konci roku 2011 zrealizovala firma REHAU další zajímavý objekt, který je v rámci České republiky naprosto výjimečný. S nejdůležitějšími daty a parametry této stavby Vás seznámíme na následujících řádcích.

V rámci kompletní rekonstrukce běžeckého tunelu TJ Slavoj Český Brod, bylo kromě rekonstrukce podlahy běžeckého tunelu, nutno zajistit i kompletní výměnu provozního souboru vytápění. Po zvážení technických specifikací stavby a nároků na ekonomičnost provozu bylo rozhodnuto využít pro tento objekt plošné vytápění REHAU.

Systém plošného podlahového vytápění je instalován v běžecké hale o délce 77 m a šířce 9 m. Skladba podlahy se skládá z tepelné izolace z polystyrenu o síle 100 mm, na této izolaci je položeno a ukotveno pomocí příchytek 650 m vodících lišt RAILFIX 20. Do lišt je uloženo téměř 4 500 m trubek RAUTHERM S 20×2,0 mm. Celkově je v objektu umístněno 27 topných okruhů, které jsou napojeny na příslušné rozdělovače. Ty jsou osazeny regulačními a zónovými ventily. Díky tomu lze zajistit i zónové vytápění běžeckého tunelu. Propojení rozdělovačů je pak realizováno pomocí trubek RAUTHERM FW o průměru 50 a 63 mm. Celkový instalovaný výkon podlahového vytápění je 56,5 kW.

Vlastní podlaha běžeckého tunelu je instalována na dvojité dřevěné rámové konstrukci, která je položena na podkládacích hranolech. Tyto hranoly jsou umístěny v otvorech v tepelné izolaci a opatřeny pružnými podkladními prvky. Podlaha běžeckého tunelu je ukončena speciálním sportovním povrchem PULASTIC SP. Takto provedená konstrukce se vyznačuje optimálními vlastnostmi pro sportovní využití a díky plošnému vytápění vykazuje i velmi dobré ekonomické parametry provozu.

Firma REHAU na tomto objektu opět prokázala svoji technickou kompetentnost v oblasti plošného vytápění a chlazení, a zároveň schopnost vyřešit požadované technické zadání v souladu s ekonomikou provozu. To vše ke spokojenosti investora.

 

Datum: 26.5.2012
Organizace: REHAU, s.r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2018

Partneři - Vytápění

logo DANFOSS
logo THERMONA
logo GEMINOX
logo ENBRA
logo FV PLAST

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

Doporučujeme

 
 

Aktuální články na ESTAV.czPokoj s hvězdnou oblohou, ložnice beze stěnLuxusní a inteligentní bydlení ze staré prádelny vzniklo v BrněLesy ČR zvýší investice do vodních staveb o polovinu na 300 mil.Webinář: Otázky a odpovědi z Wienerberger fóra 2018 - Tepelná technika