První tepelné čerpadlo Buderus vzduch/voda v designovém titanovém provedení

Datum: 15.8.2017  |  Organizace: Bosch Termotechnika s.r.o. , obchodní divize Buderus  |  Firemní článek

Tepelná čerpadla se na českém trhu stávají stále oblíbenějším zdrojem tepla. Značka Buderus rozšířila portfolio svých výrobků v této oblasti a letos v dubnu uvedla na trh nové tepelné čerpadlo vzduch/voda Logatherm WLW196 iAR.

Bosch Termotechnika s.r.o. , obchodní divize Buderus
Průmyslová 372/1
108 00 Praha 10

tel.:272 191 110
e-mail:
web:www.buderus.com/cz/cs/

Nová moderní tepelná čerpadla Buderus Logatherm WLW196 iAR získávají energii ze vzduchu v okolním prostředí, a tu následně předávají do vody v otopné soustavě vytápěného objektu. K dispozici jsou 4 výkonové varianty čerpadla – 4, 8, 11 a 14 kW. Pokročilá invertorová technologie umožňuje plynule řídit okamžitý výkon celého zařízení. Výkon tepelného čerpadla se tak automaticky přizpůsobuje aktuálním potřebám uživatele a využívá jen tolik energie, kolik je právě potřeba.

Dalším faktorem, který přispívá k úspoře nákladů na vytápění, je účinnost zařízení. Tepelné čerpadlo je zařazeno do třídy energetické účinnosti A++ a dosahuje topného faktoru COP až 4,131. Výstupní teplota 62 °C umožňuje využití tohoto tepelného čerpadla i v objektech vybavených radiátory, není tak nutné investovat další finanční prostředky do podlahového vytápění.

Tepelné čerpadlo se skládá ze dvou jednotek – venkovní a vnitřní. Tělo venkovní jednotky je vyrobeno z lehkého EPP materiálu s vynikajícími tepelnými a akustickými izolačními vlastnostmi. To usnadňuje nejen transport a instalaci čerpadla, ale hlavně významně přispívá ke snížení hluku a nežádoucích vibrací. Ve vzdálenosti 1 metru dosahuje hladina akustického tlaku venkovní jednotky 40 decibelů, tedy přibližně stejné úrovně jako lednice.

Vnitřní jednotka je k dostání ve třech variantách, a to bez elektrického dohřevu, s elektrickým dohřevem nebo s integrovaným zásobníkem teplé vody. Vnitřní jednotky jsou vybaveny pokročilou regulací, která umožňuje integraci do systémů s míchanými okruhy nebo např. fotovoltaickým systémem.

Přední kryt vnitřních jednotek je vyroben z nerozbitného titanového skla, které z tohoto stroje činí designově perfektní vybavení domácnosti. Velkou výhodou tepelného čerpadla je jeho kompaktní konstrukce – provedení T190 Comfort s integrovaným zásobníkem potřebuje pouze 1 m2 podlahové plochy. Unikátní technické a designové provedení ocenila také porota prestižní německé soutěže Red Dot Design Award – tepelné čerpadlo Buderus Logatherm WLW196 iAR získalo ocenění „Red Dot: Best of the Best“ za nejlepší produkt v kategorii Vytápění.

Díky integrovanému IP modulu lze tepelné čerpadlo řídit na dálku pomocí chytrého telefonu. Stačí si do zařízení s operačním systémem Android nebo iOS nainstalovat aplikaci EasyControl a odkudkoliv měnit nastavenou pokojovou teplotu, teplotu TV nebo sledovat solární zisky topného systému. Aplikace je volně ke stažení na App Store nebo Google Play.


1 Při teplotě okolního vzduchu 2 °C a teplotě topné vody 35 °C.

 

Témata 2018

Tabulky a výpočty

Partneři - Vytápění

logo FV PLAST
logo DANFOSS
logo ENBRA
logo GEMINOX
logo THERMONA

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

Doporučujeme

 
 

Aktuální články na ESTAV.czVláda by měla v říjnu od MMR mít návrh zákona o sociálním bydleníJak omezit šíření bakterií ve veřejných prostorách?Doporučené rozměry dveří a směr jejich otevíráníProdejní ceny bytů v ČR ke konci března vzrostly o 16 procent