Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Stacionární kondenzační kotel Logano plus KB372

Sortiment značky Buderus v oblasti stacionárních plynových kondenzačních kotlů do 300 kW byl rozšířen o očekávanou novinku Logano plus KB372. Jedná se o nástupce osvědčeného kotle Logano plus GB312. Nabízí se v šesti výkonových variantách, čímž je předurčen pro bytové či obchodní domy nebo kancelářské budovy.

Příklad instalace v nemocnici v Klatovech
Příklad instalace v nemocnici v Klatovech

Maximální kondenzace

Speciální konstrukce výměníku tepla kotle s nízkým hydraulickým odporem (např. kotel s výkonem 300 kW má tlakovou ztrátu při ΔT 15 K pouze 43 mbar) umožňuje zapojení kotlového okruhu bez čerpadel a termohydraulického rozdělovače. Toto zapojení kotlů s maximálním využitím kondenzace je zajímavé pro provozovatele z ekonomického hlediska. Klasické zapojení kotlů s kotlovými čerpadly a termohydraulickým rozdělovačem je také možné s tím, že kotlová regulace napěťově řídí elektronická čerpadla. Hlídá si maximální ΔT v kotlovém okruhu, opět pro maximální využití kondezace. Dalším důležitým faktorem při provozu je modulace hořáku kotle. Kotel KB372 má modulaci integrovaného plynového předsměšovacího hořáku až 1:6 a to také pozitivně ovlivňuje ekonomiku provozu.

Flexibilní při instalaci

V rámci příslušenství se ke kotlům dodává spalinová kaskáda či hydraulické propojení kotlů. Na obrázku 1 je ukázka propojení s hydraulickými klapkami. Dále je možnost dodávky propojení s elektronickými kotlovými čerpadly. Kaskádu odvodu spalin je možné napojit shora nebo zezadu kotle. Kotle navíc je možné provozovat nezávisle na vzduchu díky snadné instalaci dodatečného adaptéru. Výměník tepla není z litiny, vibrania či nerezu, ale z osvědčené slitiny hliníku a křemíku. Tento materiál zaručuje vynikající přenos tepla a tím perfektní využití energie z paliva. Realizační firmy při montáži těchto kotlů ocení nízkou hmotnost, kompaktní rozměry kotle a širokou nabídku příslušenství. Servisní firmy ocení velké revizní otvory a snadnou diagnostiku kotle.

Příklady instalací

Na obrázku 2 je kotelna s kotli KB372 instalovanými v nemocnici v Klatovech. Při decentralizaci topného systému byly požadovány kotle s kompaktními rozměry, s nízkými emisemi škodlivin, s možností provozu na vyšší výstupní teploty a možností řízení kotlů z nadřazeného systému. Toto vše ideálně splnily právě kondenzační kotle Logano plus KB372. Kotle je možné provozovat s regulačním systémem Logamatic EMS plus nebo Logamatic řady 5000. Regulátory řady 5000 nabízí možnost modulárního rozšíření funkcí regulace o více topných okruhů, napojení solárního systému, nabíjecích systémů či alternativních zdrojů tepla jako jsou tepelná čerpadla nebo kogenerace. Regulátory mají otevřený protokol pro ModBus komunikaci s nadřazeným systémem, umožňují dálkový dohled a prohlížení provozních hodnot přes internet.

Kaskáda kotlů Logano plus KB372
Kaskáda kotlů Logano plus KB372

Hlavní výhody nového kotle Logano plus KB372:

  • výkonové varianty 75, 100, 150, 200, 250 a 300 kW
  • nízká tlaková ztráta kotle
  • modulace výkonu předsměšovacího hořáku až 1:6
  • výstupní teplota až 95 °C
  • maximální ∆T až 50 K při jmenovitém výkonu
  • provozní tlak až 6 bar
  • regulační systém Logamatic EMS plus nebo Logamatic řady 5000
  • možnost provozu kaskády bez kotlových čerpadel a termohydraulického rozdělovače

V nabídce stacionárních kotlů Buderus jsou kotle nízkoteplotní litinové, kondenzační nerezové a s výměníkem ze slitiny hliníku a křemíku do výkonu až 1200 kW. Kotle KB372 s výkonem až 300 kW jsou tak ideálně vhodné pro developerské a komerční projekty. Více informací o kotlích a příslušenství naleznete na www.buderus.cz nebo se obraťte na tým technické podpory na telefon 261 300 105, kde vám rádi poradí.


Buderus (Bosch Termotechnika s.r.o.)
logo Buderus (Bosch Termotechnika s.r.o.)

Výrobce a dodavatel nástěnných kondenzačních a stacionárních kotlů ve výkonech 1,9 - 1 200 kW. Palivo: zemní plyn, propan, extralehký topný olej. Zásobníkové ohřívače TV, regulační přístroje, solární systémy, tepelná čerpadla, kogenerační jednotky, otopná ...