Vytápění domu – zkušenosti s instalací tepelného čerpadla AC Heating

Datum: 22.9.2017  |  Autor: Tomáš Kosa  |  Organizace: AC Heating - tepelná čerpadla s invertorem  |  Firemní článek

V nevelké obci na Plzeňsku si investor postavil menší dům. Jedná se o dům s podkrovím o rozloze 130 m2, který obývá s rodinou. V přízemí, kde se nachází velký obývací pokoj propojený s kuchyní a s jídelnou, koupelna a sauna, zvolil podlahové topení. V podkroví, kde jsou tři ložnice/pokoje a menší koupelna, instaloval radiátory.

AC Heating - tepelná čerpadla s invertorem
Staroplzenecká 177
326 00 Letkov

tel.:+420 775 640 374
e-mail:
web:www.ac-heating.cz

V průběhu výstavby zvažoval různé způsoby vytápění – podlahové topení, radiátory, elektrické podlahové rohože, krbová kamna s výměníkem, plynový kondenzační kotel, tepelné čerpadlo. Po pečlivém výběru zvolil jako topný zdroj tepelné čerpadlo vzduch-voda AC Heating Convert AW14. Jedná se o tepelné čerpadlo s plynulou regulací výkonu v energetické třídě A+++.

Jedná se o moderní, bezobslužné a současně levné vytápění. Proto volba padla na tepelné čerpadlo, které všechny požadavky splňuje. Navíc je podpořeno profesionálním přístupem a vstřícností dodavatele tepelného čerpadla.

Tepelné čerpadlo zajišťuje vytápění domu a ohřev užitkové vody pro čtyřčlennou domácnost. Regulace umožňuje samostatně řídit vytápění přízemí i podkroví. Vše je možné ovládat/řídit lokálně nebo vzdáleně přes internet.

Před instalací otopné soustavy a tepelného čerpadla se majitel domu konzultoval s dodavatelem vytápění nejen tepelné čerpadlo, ale i představy majitele domu o vytápění s ohledem na využívání domu a možnostem ovládání topného zdroje i otopné soustavy. Včas tak bylo možné dořešit nejasnosti a předejít tak vícenákladům. Nedílnou součástí jednání byla prohlídka domu technikem a následné zpracování podrobné dokumentace pro instalaci tepelného čerpadla.

Nakonec se majitel domu dohodl s dodavatelem tepelného čerpadla i na zhotovení otopné soustavy. Vše proběhlo v dohodnutých termínech. Velkým bonusem je pro majitele domu automatická diagnostika s připojením k internetu, která mu dává možnost nechat si tepelné čerpadlo pohlídat od nás. Získal tím jistotu, že o něj bude vždy postaráno.
 

Datum: 22.9.2017
Autor: Tomáš Kosa
Organizace: AC Heating - tepelná čerpadla s invertoremSdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2018

technická podpora výrobců

Partneři - Vytápění

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

Doporučujeme

 
 

Aktuální články na ESTAV.czCo je to blesk, jak se chovat doma i venku za bouřky a jak funguje hromosvod?Zajímáte se o řízené větrání a tepelná čerpadla? Přijďte na FOR ARCH 2018Lavicové konvektory – ideální řešení vytápění do podkrovních prostorVelký průmyslový areál v Hlinsku, kde se dříve upravovala příze, jde do prodeje