Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Tepelná čerpadla jsou populárním řešením, jak mít doma teplo

V současné situaci, kdy ceny energií dosahují historického maxima a domácnosti se obávají každého vyúčtování, se téma tepelných čerpadel začíná čím dál více skloňovat. Poptávka na trhu roste, kapacity výrobců začínají být omezené a s tím bohužel souvisí i rostoucí cena čerpadel. Samsung naštěstí na navyšování cen reaguje velmi citlivě, a tak si jejich tepelná čerpadla označená jako EHS (Eco Heating System) může dovolit většina domácností.

Systém Samsung EHS se dokonale hodí do každé místnosti. Můžete ho umístit do menšího prostoru, čímž zkrátíte čas, nároky a náklady na instalaci.
Systém Samsung EHS se dokonale hodí do každé místnosti. Můžete ho umístit do menšího prostoru, čímž zkrátíte čas, nároky a náklady na instalaci.

Tepelná čerpadla EHS pracují na principu vzduch-voda a patří mezi špičková, technicky vyspělá zařízení určená pro vytápění, chlazení a ohřev teplé vody budov všech typů. Všechna tepelná čerpadla EHS jsou certifikovaná pro dotační programy platné v Česku.

Dva favoriti: EHS Mono a EHS Split

Pro domácí využití se nejvíce hodí provedení EHS Mono s tepelným výkonem 5–16 kW a EHS Split s tepelným výkonem 4,4–16 kW. Obě je možné mít v provedení ClimateHub, kde v kompaktním balení (595×1 800×700 mm) máte integrované všechny hydraulické prvky a zároveň integrovaný zásobník Teplé Užitkové Vody (TUV) o objemu 200l nebo 260l. Systémy Samsung EHS se dále vyznačují vysokou třídou účinnosti (až A+++).

Nová jednotka EHS Mono HTQuiet
Nová jednotka EHS Mono HTQuiet

Tepelné čerpadlo obsahuje integrovanou nádobu pro vytápění o objemu 8 l, oběhové čerpadlo, záložní elektrický zdroj tepla pro vytápění s výkonem 2 kW (případně 6 kW), záložní elektrický zdroj tepla pro teplou užitkovou vodu s výkonem 2 kW a integrovanou regulaci tepelného čerpadla. Své čerpadlo můžete rozšířit o WiFi modul a připojit ho tak na internet, takže ho pak můžete dálkově ovládat pomocí aplikace SmartThings. Lze ho také připojit na fotovoltaické panely třetí strany pro ještě větší úsporu elektrické energie.

Pro rekonstrukce, ale i novostavby, nyní společnost Samsung představila novinku v podobě systému EHS Mono HTQuiet se sníženou hlučností a zároveň vyšší teplotou topné vody (až 70 ºC), čímž je vhodný i pro starší rozvody vytápění pomocí radiátorů – je tedy ideální pro výměnu starého tradičního kotle za moderní efektivní systém vytápění.

Ovládejte svůj systém Samsung EHS na cestách. Funkce Smart Connectivity umožňuje zapnout/vypnout zařízení kdykoliv a kdekoliv pomocí aplikace SmartThings.
Ovládejte svůj systém Samsung EHS na cestách. Funkce Smart Connectivity umožňuje zapnout/vypnout zařízení kdykoliv a kdekoliv pomocí aplikace SmartThings.Varianta TDM Plus

Pro náročné zákazníky Samsung nabízí ve variantě Split také tepelné čerpadlo TDM Plus, které nad vše výše uvedené nabízí vytápění a chlazení také na principu vzduch-vzduch pomocí vnitřních klimatizačních jednotek. Unikum tohoto tepelného čerpadla spočívá ve velké variabilitě a značných možnostech, jak zařízení nakonfigurovat, přitom vždy stačí pouze jedna venkovní jednotka. Takže s ním vždy najdete řešení, jak vytápět/klimatizovat váš dům či jiný větší objekt.

Tepelná čerpadla s ekologickým chladivem R32 jsou šetrná k životnímu prostředí a mají nulový dopad na ozonovou vrstvu.
Tepelná čerpadla s ekologickým chladivem R32 jsou šetrná k životnímu prostředí a mají nulový dopad na ozonovou vrstvu.


 
 
Reklama