Komfort, efektivita, ale i dotace pro kondenzační kotel

Datum: 4.6.2018  |  Organizace: VIESSMANN, spol. s r.o.  |  Firemní článek

Pro stále více zákazníků je při výběru zdroje tepla rozhodujícím kritériem nejvyšší komfort dostatku teplé vody. Toto jim nabízí plynový závěsný kotel se zásobníkem Vitodens 222-W od Viessmann.

VIESSMANN, spol. s r.o.
Plzeňská 189
252 19 Chrášťany

tel.:257 090 900, fax: +420 257 950 306
e-mail:
web:www.viessmann.cz  www.facebook.com/Viessmann.cz

Je to dáno tím, že tento kotel má nerezový, řízeně nabíjený zásobník o objemu 46 litrů, který ve spojení s výkonem kotle 35 kW zaručuje stejný komfort v dodávce teplé vody, jako kdyby byl kotel stejného výkonu instalován s třikrát větším nepřímoohřívaným, ale externím zásobníkem o objemu 150 litrů. Integrovaný zásobník je z hygienické nerezové oceli s dlouhou životností a je trvale udržován v nabitém stavu. Proto tento kotel garantuje vysoký komfort v dodávce teplé vody nejen pro větší vany, ale i oblíbené velkoplošné sprchy, sprchové boxy s více masážními tělovými tryskami atp.


Plynový kondenzační kompaktní kotel Vitodens 222-W je ideální pro uplatnění v bytě v osobním vlastnictví nebo pro rodinný dům. Vzhledem k rozměrům a konstrukci jej lze instalovat na stěnu do výklenku v koupelně, kuchyni, v úklidovém prostoru atp.

Předností tepelné techniky Viessmann je dodávka zařízení, ve kterém jsou všechny komponenty, jako jsou například nabíjecí zásobník, expanzní nádoba, čerpadla a pojistné armatury již namontovány a usnadňují tak montáž.

Pro provozovatele jsou důležité provozní náklady. To znamená přeměnu zemního plynu na teplo s nejvyšší možnou účinností. V případě kotle Vitodens 222-W se jedná o parametr normovaného stupně využití až 98 % (Hs – spalné teplo) a až 109 % (Hi - výhřevnost). 98 % v daném případě znamená, že jen 2 % ze zaplacené energie v zemním plynu zůstanou nevyužita, neboť odběr zemního plynu se již řadu let fakturuje právě za obsah energie vzhledem k latentnímu teplu. Tento fakt je velmi důležitý při porovnávání účinnosti, respektive stupně využití energie, a to s přímotopnými elektrickými zdroji tepla. Ty v tomto směru mají jen velmi malý náskok, neboť v nich se stupeň přeměny energie na teplo blíží 100 %, ale elektřina je přitom mnohem dražší a vzhledem ke konverznímu faktoru mnohem méně ekologická.

Vysokou účinnost přeměny zemního plynu na teplo a dlouhou životnost kotle Vitodens 222-W umožňují výměník tepla Inox-Radial a výkonově modulovaný válcový hořák MatriX využívající pro dokonalé spalování plynu rozdělení jeho plamene do velkého množství mikroplamínků použitím tkaniny z ušlechtilé oceli MatriX, která je necitlivá na vysoká teplotní zatížení.

K vysoké energetické účinnosti přispívá i regulace spalovacího procesu Lambda Pro Control Plus. Chemické složení zemního plynu se v průběhu roku mírně mění. Tato regulace změny složení plynu s pomocí lambda sondy vyhodnocuje a podle toho upravuje poměry spalovacího procesu. Rozsah regulace pokrývá dokonce všechny druhy zemního plynu na evropském trhu. Přidanou výhodou této regulace je ochrana proti tvrobě CO a snížení servisních nákladů.
Pro uživatele kotle je důležitá snadno nastavitelná regulace Vitotronic s grafickým displejem a srozumitelným textem. Moderní způsob ovládání a sledování činnosti kotle na dálku přes internet umožní aplikace pro chytré telefony – ViCare a doplňkové komunikační zařízení Vitoconnect 100.

Kotel splňuje požadavky státních dotačních programů a je zapsán v seznamech doporučených výrobků. Není divu, s parametrem třídy energetické účinnosti A a třídy energetické účinnosti přípravy pitné vody A. Na tom se podílí i vysoce účinné oběhové čerpadlo otopné vody a  elektronicky řízený a tichý ventilátor.

Více informací o plynovém kondenzačním kompaktním kotli Vitodens 222-W.

 

Datum: 4.6.2018
Organizace: VIESSMANN, spol. s r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2018

CAD a BIM knihovny

Partneři - Vytápění

logo ENBRA
logo DANFOSS
logo FV PLAST
logo GEMINOX
logo THERMONA

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

Doporučujeme

 
 

Aktuální články na ESTAV.czByly vyhlášeny výsledky prestižní architektonické soutěže Brick Award 2018Nová řada kompozitních prken Atmosphere pro terasy a plotyVápenopískové tvárnice Silka – větší užitná plocha rodinného domu díky tenkému zdivuKam bude směřovat budoucnost dřevostaveb?