Grundfos doplňuje sortiment inteligentních čerpadel řady Magna 3

Datum: 20.5.2014  |  Organizace: Grundfos Sales Czechia and Slovakia s.r.o.  |  Firemní článek

Díky doplnění sortimentu dnes Magna 3 přínáší funkce a benefity inteligentní komunikace, které doposud byly devizou průmyslových provozů a komerčních budov, i do menších soustav obytných objektů.

Grundfos Sales Czechia and Slovakia s.r.o.
Čajkovského 21
779 00 Olomouc 9

tel.:585 716 111
e-mail:
web:cz.grundfos.com  sk.grundfos.com

Magna 3

Společnost Grundfos nově od 1. 1. 2014 rozšířila svou řadu inteligentních oběhových čerpadel Magna 3, poprvé představených v srpnu 2012, o nové velikosti a provedení.

Novinkou ve výrobním programu jsou menší přírubové velikosti od jmenovitého průměru DN32 a premiéru mají i verze se závitovým připojením 1“ a 11/2“. V tuto chvíli pokrývá řada čerpadel Magna 3, se svými více než 200 verzemi provedení, množstvím nadstandartních funkcí a pozicí nejúčinnějšího oběhového čerpadla ve své třídě, širokou škálu aplikací ve vytápění, vzduchotechnice a chlazení, stejně jako v průmyslových aplikacích.

Magna 3 se svým rozsahem energetických indexů EEI 0,16 až 0,20 nejen splňuje, ale je opět o krok napřed vůči požadavkům evropské legislativy na účinnost jak pro rok 2013 (EEImax ≤ 0,27), tak i pro rok 2015 (EEImax ≤- 0,23).

Díky tomuto nabízí nemalé úspory pří záměně i relativně nově osazených čerpadel. Tohoto nárůstu účinnosti bylo mimo jiné dosaženo užitím vyspělého elektromotoru s rotorem s permanentními magnety, zdokonalením hydraulického designu čerpadla a autoregulačním systémem AutoADAPT.

Díky doplnění sortimentu dnes Magna 3 přínáší funkce a benefity inteligentní komunikace, které doposud byly devizou průmyslových provozů a komerčních budov, i do menších soustav obytných objektů.

Mezi tyto nadstandartní vlastnosti řady Magna 3 řadíme již zmíněný autoregulační systém AutoADAPT, který přizpůsobuje výkon čerpadla aktuálním požadavkům soustav, zabudované čidlo diferenčního tlaku a teploty či velký přehledný TFT display umožňující jak kompletní nastavení čerpadel, tak i zobrazení informací o veličinách od průtoku, přes aktuální pracovní bod, po kumulativní hodnotu předaného tepla soustavě.

Řada Magna 3 také disponuje tzv. funkcí „Flowlimit“. Jedná se o energeticky úspornou alternativu škrtícího či vyvažovacího ventilu za čerpadlem, kdy čerpadlo monitoruje dění v soustavě a zajišťuje nepřekročení nastaveného průtoku.

Spolu s možností ovládat a monitorovat čerpadlo dálkovým ovládáním Grundfos GO, jednoduchou instalací, snadnou údržbou a velkou spolehlivostí dokazuje řada Magna 3, že je společnost Grundfos právem největší a technologicky nejvyspělejší výrobce čerpadel na světě.

Schéma
Schéma
Rozsah
Rozsah

 

Datum: 20.5.2014
Organizace: Grundfos Sales Czechia and Slovakia s.r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Blogger  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Projekty 2017

Partneři - Vytápění

logo DANFOSS
logo GEMINOX
logo FENIX
logo THERMONA
logo FV PLAST
logo ENBRA

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

 
 

Aktuální články na ESTAV.czHypotéky, úvěry, nemovitosti versus ČNB - jak se vyznat v jejích doporučeních?Městského architekta chtějí Karlovy Vary vybrat do konce roku3. kolo soutěže ATREA zná svého výherceDesatero šetření – jak se na topnou sezónu připravit s předstihem