Prefabrikované komínové systémy Schiedel PARAT
Datum: 7.5.2010 | Organizace: Schiedel, s.r.o. | Firemní článekPod označením Schiedel PARAT jsou dodávány prefabrikované komínové systémy určené především pro výstavbu montovaných domů. Jednotlivé díly komínového systému, zpravidla na výšku podlaží, jsou předem vyrobeny ve výrobním závodě a poté dodávány na stavbu.
Schiedel, s.r.o.
Horoušanská ul. 286
250 81 Nehvizdy

Technologie Schiedel PARAT eliminuje vznik možných montážních chyb při sestavování komínových systémů z jednotlivých dílů na stavbě a zásadním způsobem tak zrychluje vlastní montáž. Systémy jsou vyrobeny z osvědčených standardních součástí, doplněných speciálním příslušenstvím pro bezpečnou dopravu, manipulaci a montáž.
V provedení Schiedel PARAT je možno standardně dodávat systémy:
- UNI*** PLUS
- ABSOLUT
- AVANT PRIMO
Jednotlivé díly je možno vyrobit a dodat v délce do 6 metrů výšky. Všechna napojení kouřovodu jsou připravena v hotových prefabrikátech podle projektu. Pro výrobu a dodávku je nutno zadat osové výšky napojení (v modulu 33 cm) a jejich stranovou orientaci. U systému UNI*** PLUS je možno volit napojení kouřovodu pod úhlem 90° i 45°.
Základní statické vyztužení je provedeno výztužnými tyčemi ve všech rozích komínových tvárnic, které jsou vzájemně propojeny závitovými spojkami mezi prefabrikovanými díly. Výztužné tyče se navrhují s ohledem na délku jednotlivých prvků, výšku nadstřešní části a vzdálenosti vnitřních podpor. Všechny prvky spojů a spojovací prostředky jsou korozivzdorné.
S vyrobenými prefabrikáty se manipuluje v poloze v leže, což je výhodné pro skladování i dopravu na místo montáže. Teprve tady se pomocí originálních závěsů jednotlivé díly překlápějí jeřábem do svislé polohy a zároveň se osazují do připravené stavby. Protože se jedná o vícevrstvé komíny, kde jednotlivé součásti (například tvárnice, tepelná izolace či vnitřní vložka u systému UNI*** PLUS) nejsou vzájemně pevně spojeny, musí být během montáže zajištěna jednak celistvost celého systému a zároveň také bezpečnost práce s tímto systémem. K tomu slouží několik stupňů ochranných a pojistných prvků, které ve stádiu dopravy, manipulace a konečného sesazení zajišťují definované funkce. Celá montáž je potom extrémně rychlá a samozřejmě také bezpečná.
Prefabrikované díly je možno na základě požadavků odběratele dodávat také včetně povrchové úpravy s různým stupněm finalizace a to jak pro část v interiéru, tak i pro venkovní nadstřešní část. Lze volit třeba povrchové úpravy omítkou nebo keramickým obkladem, pro část nad střechou se dá použít také standardní prefabrikovaný komínový plášť z vláknitého betonu.
Základní předností použití systému Schiedel PARAT charakterizují následující body:
- Na stavbu je dodán optimální počet předem vyrobených dílů systému
- Celková příznivá nízká hmotnost
- Malé prostorové nároky pro stavbu a montáž
- Základní příslušenství je již zabudováno v dodávaných dílech
- Výborné statické vlastnosti i při vyšších výškách nadstřešní části
- Bezpečná a spolehlivá technika spojů
- Rychlá a bezpečná montáž na stavbě pomocí jeřábu
- Možnost provedení ve všech nejběžnějších průměrech včetně dvouprůduchových variant a to i přidruženou šachtou
Rozšířením sortimentu o prefabrikované systémy PARAT vychází společnost Schiedel vstříc hlavně výrobcům a dodavatelům montovaných domů. Jejich použití optimalizuje způsob výstavby, zásadním způsobem zrychluje montáž, minimalizuje mokré procesy na stavbě a eliminuje možné montážní chyby, ke kterým čas od času při stavbě z jednotlivých prvků na stavbách dochází.
Mohlo by vás také zajímat
- Revitalizace panelových domů Hrušovany u Brna 27.10.2010
- Pořiďte si vlastní komín a šetřete náklady 30.7.2010
- Léto - čas myslet na stavbu nového komínu 6.7.2010
Kam dál
Projekty 2012
Oborové rubriky
Související rubriky
- Výpočet nákladů na vytápění
- Příprava teplé vody
- Peletky
- Bazény
- Rekuperace tepla
- Akumulace tepla
- Inteligentní budovy
- Požární ochrana
- Regenerace bytových domů

