Rekonstrukce běžeckého tunelu – využití plošného vytápění REHAU

TJ Slavoj Český Brod
Datum: 26.5.2012  |  Organizace: REHAU, s.r.o.  |  Firemní článek

REHAU, s.r.o.
Obchodní 117
251 70 Čestlice

tel.:+420 272 190 111
e-mail:
web:www.rehau.cz

Na konci roku 2011 zrealizovala firma REHAU další zajímavý objekt, který je v rámci České republiky naprosto výjimečný. S nejdůležitějšími daty a parametry této stavby Vás seznámíme na následujících řádcích.

V rámci kompletní rekonstrukce běžeckého tunelu TJ Slavoj Český Brod, bylo kromě rekonstrukce podlahy běžeckého tunelu, nutno zajistit i kompletní výměnu provozního souboru vytápění. Po zvážení technických specifikací stavby a nároků na ekonomičnost provozu bylo rozhodnuto využít pro tento objekt plošné vytápění REHAU.

Systém plošného podlahového vytápění je instalován v běžecké hale o délce 77 m a šířce 9 m. Skladba podlahy se skládá z tepelné izolace z polystyrenu o síle 100 mm, na této izolaci je položeno a ukotveno pomocí příchytek 650 m vodících lišt RAILFIX 20. Do lišt je uloženo téměř 4 500 m trubek RAUTHERM S 20×2,0 mm. Celkově je v objektu umístněno 27 topných okruhů, které jsou napojeny na příslušné rozdělovače. Ty jsou osazeny regulačními a zónovými ventily. Díky tomu lze zajistit i zónové vytápění běžeckého tunelu. Propojení rozdělovačů je pak realizováno pomocí trubek RAUTHERM FW o průměru 50 a 63 mm. Celkový instalovaný výkon podlahového vytápění je 56,5 kW.

Vlastní podlaha běžeckého tunelu je instalována na dvojité dřevěné rámové konstrukci, která je položena na podkládacích hranolech. Tyto hranoly jsou umístěny v otvorech v tepelné izolaci a opatřeny pružnými podkladními prvky. Podlaha běžeckého tunelu je ukončena speciálním sportovním povrchem PULASTIC SP. Takto provedená konstrukce se vyznačuje optimálními vlastnostmi pro sportovní využití a díky plošnému vytápění vykazuje i velmi dobré ekonomické parametry provozu.

Firma REHAU na tomto objektu opět prokázala svoji technickou kompetentnost v oblasti plošného vytápění a chlazení, a zároveň schopnost vyřešit požadované technické zadání v souladu s ekonomikou provozu. To vše ke spokojenosti investora.

 

Datum: 26.5.2012
Organizace: REHAU, s.r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Projekty 2017

Partneři - Vytápění

logo ENBRA
logo FENIX
logo FV PLAST
logo DANFOSS
logo GEMINOX
logo THERMONA

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

 
 

Aktuální články na ESTAV.czMobilní stavební jednotka bude lidem pomáhat, ale nenahradí jeNová generace vysavačů UltraOne: Vysoký výkon, snadné ovládání a nízká hlučnostVánoce ve znamení tepla, to jsou nízkoenergetické radiátory RADIK RCOhřev teplé vody: Velikost a výkon ohřívačů a zásobníků na ohřev teplé vody