Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Vytápění
Archiv článků od 18.4.2022 do 28.4.2022

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

Mgr. Michal Drážďanský, jednatel MDL EXPO, pořadatel veletrhu Aquatherm Praha, foto redakce ESTAV.tv
28.4.2022
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

K mikrofonu ESTAV.tv jsme pozvali Mgr. Michala Drážďanského, jednatele MDL EXPO, pořadatele veletrhu Aquatherm Praha. Rozhovor vznikl přímo na výstavišti, když ubíhaly poslední chvíle letošního veletrhu. Na ohlédnutí to ještě není, ale na první dojmy ano.

27.4.2022
Slovenská společnost pro techniku prostředí

Odpovědi na otázku, jak může stavebnictví a TZB přispět k plánu obnovy pro Evropu, byly hledány na slovenské konferenci TECHFORUM 2022. Součástí konference bylo předání ocenění za nejlepší diplomové práce v oboru TZB.

27.4.2022
Ing. Vladimír Valenta

Návrh vzduchospalinové cesty pro krb spalující dřevo je založen na spalovacích rovnicích, odvození vztahů pro určení přísunu paliva-dřeva, průtoku spalovacího vzduchu a průtoku spalin. Pro názornost je uveden konkrétní příklad výpočtu.

26.4.2022
BeF Home, s.r.o.

Pasivní domy mají velmi nízké nároky na vytápění. V našich klimatických podmínkách se ale v zimě bez zdroje tepla přece jen neobejdou. Živý oheň má zároveň své neopakovatelné kouzlo. Lidstvo provází už desetitisíce let. Své místo by tedy měl mít i v moderním domě. Odpovědí na tuto potřebu jsou krbové vložky nebo kamna na dřevo, které mají optimalizovaný výkon.

25.4.2022
Ing. Petr Michal, IVT Tepelná čerpadla s.r.o., Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění

Tepelná čerpadla země–voda případně voda–voda umožňují provozně velmi levné pasivní chlazení. Jeho efektivitu ovlivní návrh výměníku. Účinek chlazení podpoří stínění nežádoucího průniku slunečního záření okny žaluziemi aj.

22.4.2022
Ing. Jiří Horák, Ph.D., alias SMOKEMAN, VŠB – Technická univerzita Ostrava, Centrum energetických a environmentálních technologií (CEET), Výzkumné energetické centrum (VEC), Ing. František Hopan, Ph.D., VŠB-TU Ostrava, Výzkumné energetické centrum

Odpadky je třeba třídit, pokud je nemůžeme opětovně použít na nové výrobky, je správné je spálit a využít energii v nich obsaženou. Aby se tak stalo s minimem emisí škodlivin, je třeba tak učinit ve spalovně odpadů, a ne v „malých“ kotlech či kamnech, kde to jde velmi špatně.

20.4.2022
Bosch Termotechnika s.r.o. - Průmyslové kotle

V souvislosti s tlakem na snižování emisí se firmy zaměřují na zelenou energii a hledají alternativní zdroje, ať už v podobě vodíku či elektřiny. Společnost Bosch v takové situaci může jako alternativní zdroj páry nabídnout elektrický parní kotel UNIVERSAL ELSB.

Nový videoportál ESTAV.tv představíme na Aquathermu Praha 2022
19.4.2022
redakce

ESTAV.tv je nový portál pro videa, audia, podcasty, webináře, živá vysílání. Zařadí se tak k ostatním redakčním projektům, tedy k TZB-info, ESTAV.cz a Kalkulátoru cen energií TZB-info. Zajímají vás podrobnosti? Přijďte se nás zeptat osobně na veletrh.

19.4.2022
Svaz moderní energetiky

Významná část dodávek paliv a energie se v České republice zajišťuje prostřednictvím fosilních paliv, které pocházejí z Ruska. I malá drobnost může razantně snížit částku, díky které my všichni financujeme ruskou agresi na Ukrajině. Například jen snížením vytápění o 2 °C pošleme ročně Rusku za zemní plyn o 3 až 4 miliardy korun méně.

18.4.2022
REHAU s.r.o.

Působíte-li v oblasti stavebnictví a realit, jistě jste zaznamenali mezinárodní konferenci BKT.SUMMIT 2022 se zaměřením na udržitelnost a přínosy technologií v budovách pro oblast životního prostředí.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama