Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Vytápění
Archiv článků od 1.3.2002 do 18.4.2002

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

18.4.2002
ETATHERM s. r. o., Ing. Jiří Špička

Použití vypínačů pro úsporu elektrické energie na osvětlení je samozřejmostí, nad kterou nikdo ani neuvažuje. U vytápění je naopak obvyklejší vytápět celý dům ve stejném časovém režimu. Kde myslíte, že jsou větší rezervy úspor. U osvětlení nebo u vytápění?

17.4.2002
ROCKWOOL, a.s.

Zpřísňování požadavků na požární bezpečnost použivaných stavebních materiálů vede k tomu, že brzy bude ve sjednocující se Evropě existovat pouze jedna norma hořlavosti stavebních materiálů (v současnosti zde existuje norem více než třicet). To výrazně zasáhne i do možností výběru používaných izolací.

17.4.2002
Caradon Heating CZ, s. r. o., Pavel Kostka

Představujeme sortiment otopných těles značky STELRAD. Desková otopná tělesa najdete v TZB-katalogu výrobků včetně podrobných technických údajů a cen.

12.4.2002
Prof. Ing. Pavel Noskievič, CSc.

Výsledky porovnání kvality spalování stejného uhlí v "klasickém" kotli a v moderních kotlích s kontinuelním přívodem paliva do ohniště jsou opravdu překvapivé. Porovnání bylo provedeno na základě měření ve zkušebně Výzkumného energetického centra VŠB-Technické univerzity v Ostravě.

11.4.2002
Ing. Milan Bechyně

Komínový systém Avant Primo vstoupil do povědomí odborníků po získání Zlaté medaile na odborném veletrhu Aqua-therm 2001. Jedná se o nový komínový systém určený pro odvody spalin od všech druhů plynových a olejových spotřebičů v rodinných domech.

9.4.2002
Ing. Michal KABRHEL, ČVUT v Praze Fakulta stavební Katedra TZB

V souvislosti s částečnou renesancí tradičních a obnovitelných energií se znovu nastoluje otázka vhodné akumulace energie a tím snížení finanční náročnosti vytápění objektů. Biomasa je jednou z mála obnovitelných energií, které má ČR dostatek a jejíž využívání se zdá u nás být i v budoucnu efektivní.

5.4.2002
Prof. Ing. Pavel Noskievič, CSc.

Druhý díl seriálu, zaměřeného na spalování uhlí v malých kotlích, porovnává klasické kotle s technickou úrovní prvních desetiletí 20. století (které jsou na našem trhu stále řadou firem nabízeny) s moderními koncepcemi uhelných kotlů.

5.4.2002
EKOEFEKT a.s., Ing. Pavel Vrba

Poloautomatické kotle EKOEFEKT a CARBOROBOT umožňují spalovat hnědé uhlí o zrnitosti 5 - 25 mm s komfortem na jaký jsme u klasických uhelných kotlů nebyli zvyklí. To potvrzují i autorizovaná pracoviště garantující měření emisí. Jejich vyjádření jsou jednoznačná: "výrazně předčí všechny u nás známé uhelné kotle".

3.4.2002
H. Ensink, překlad Ing. A. Chyba

Konvektory nám umožňují plnit nejrozmanitější požadavky kladené na vytápění: na jeho účinnost, soulad s interiérem místností či na nenápadnost jednotlivých prvků. Žádné jiné otopné těleso nemůže být tak pružné a plnit individuální požadavky v takové míře, jako ocelový konvektor s pozinkovaným výměníkem tepla. Článek je věnován nejrůznějším způsobům montáže a možnostem využívání konvektorů.

28.3.2002
REHAU s.r.o., Dipl. Ing. Luděk Pilát

Firma REHAU, jako jeden z předních výrobců plastových potrubních systémů v oblasti technického zařízení budov, představila na výstavě AQUATHERM 2001 nové provedení suchého systému podlahového vytápění REHAU.

22.3.2002
Ing. Vladimír Valenta

Připojení kondenzačního kotle k otopné soustavě a řízení výkonu jsou otázky, na které odpovídá závěrečný díl seriálu.

19.3.2002
SOLAR POWER, s.r.o., Ing. Vladimír Míček

Nabídkový přehled sortimentu jednoho z našich největších výrobců solárních systémů, který má sídlo firmy v Hodoníně. Zajímavými částmi nabídky jsou kompaktní samotížný solární ohřev TUV a špičkový regulační systém.

15.3.2002
Ing. Vladimír Valenta

V dnešním pokračování se dozvíte jak se určí potřebné množství spalovacího vzduchu a jaké jsou požadavky na přívod spalovacího vzduchu do prostoru, kde je kotel umístěn.

15.3.2002
, Vlastimil Břečka

Litinový kondenzační kotel s rozsahem výkonu 16 - 31 kW umožňuje díky své speciální konstrukci kondenzační provoz i při teplotním spádu 85/45°C. Je proto určen především pro použití do starších a rozsahem větších otopných systémů.

13.3.2002
Ing. Daniela PTÁKOVÁ, STÚ-E, a.s. Praha

Článek je ucelenou informací o průběhu a charakteru otopné sezóny 2000/2001 v Praze. Z naměřených klimatických veličin v observatoři Praha-Karlov jsou stanoveny hodnoty veličin nezbytných pro výpočet potřeby tepla pro vytápění a klimatologické údaje dokreslující ráz počasí tohoto období v ČR.

8.3.2002
Ing. Vladimír Valenta

Při kondenzaci spalin zemního plynu vzniká kondenzát, který musí být odváděn z kotle. Kolik kondenzátu vzniká při provozu kotle a co s ním se dozvíte v dnešním článku.

8.3.2002
VIESSMANN, spol. s r.o., Ing. Pavel Toman, Ing. Eduard Stöhr

Kondenzační kotel VITODENS 200 na sebe poutá pozornost technické veřejnosti již od svého uvedení na trh mimořádně příznivým poměrem kvality a technické úrovně vzhledem k ceně. Díky tomu získal již řadu ocenění, mezi nimiž byla např. německá značka kvality "Sehr gut", nebo Zlatá medaile na Aqua-thermu 2001.

7.3.2002
MANDÍK, a.s., Jiří Haken

Výsledky měření vlivu kvality povrchu odrazného zrcadla u tmavých infrazářičů jsou velmi překvapující. Firma Mandík tyto poznatky dokázala velmi pružně uplatnit u výrobků své nové výkonové řady.

5.3.2002
KÜBLER, spol. s r.o., Ing. Vladislav Ferst

Úspory energie při použití tmavých zářičů jsou u běžných průmyslových staveb 25 - 30%, u starších neizolovaných objektů dosahují až 50%. Tyto úspory jsou i přímým snížením nákladů na vytápění.

1.3.2002
Ing. Vladimír Valenta

Jaké skutečné úspory dosáhnete při použití kondenzačního kotle? Co je roční provozní účinnost kotle a jak se liší od účinnosti kotle naměřené na zkušebně?


zpět na aktuální články
 
 
Reklama