Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Vytápění
Archiv článků od 13.2.2002 do 5.4.2002

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

5.4.2002
EKOEFEKT a.s., Ing. Pavel Vrba

Poloautomatické kotle EKOEFEKT a CARBOROBOT umožňují spalovat hnědé uhlí o zrnitosti 5 - 25 mm s komfortem na jaký jsme u klasických uhelných kotlů nebyli zvyklí. To potvrzují i autorizovaná pracoviště garantující měření emisí. Jejich vyjádření jsou jednoznačná: "výrazně předčí všechny u nás známé uhelné kotle".

3.4.2002
H. Ensink, překlad Ing. A. Chyba

Konvektory nám umožňují plnit nejrozmanitější požadavky kladené na vytápění: na jeho účinnost, soulad s interiérem místností či na nenápadnost jednotlivých prvků. Žádné jiné otopné těleso nemůže být tak pružné a plnit individuální požadavky v takové míře, jako ocelový konvektor s pozinkovaným výměníkem tepla. Článek je věnován nejrůznějším způsobům montáže a možnostem využívání konvektorů.

28.3.2002
REHAU s.r.o., Dipl. Ing. Luděk Pilát

Firma REHAU, jako jeden z předních výrobců plastových potrubních systémů v oblasti technického zařízení budov, představila na výstavě AQUATHERM 2001 nové provedení suchého systému podlahového vytápění REHAU.

22.3.2002
Ing. Vladimír Valenta

Připojení kondenzačního kotle k otopné soustavě a řízení výkonu jsou otázky, na které odpovídá závěrečný díl seriálu.

19.3.2002
SOLAR POWER, s.r.o., Ing. Vladimír Míček

Nabídkový přehled sortimentu jednoho z našich největších výrobců solárních systémů, který má sídlo firmy v Hodoníně. Zajímavými částmi nabídky jsou kompaktní samotížný solární ohřev TUV a špičkový regulační systém.

15.3.2002
Ing. Vladimír Valenta

V dnešním pokračování se dozvíte jak se určí potřebné množství spalovacího vzduchu a jaké jsou požadavky na přívod spalovacího vzduchu do prostoru, kde je kotel umístěn.

15.3.2002
, Vlastimil Břečka

Litinový kondenzační kotel s rozsahem výkonu 16 - 31 kW umožňuje díky své speciální konstrukci kondenzační provoz i při teplotním spádu 85/45°C. Je proto určen především pro použití do starších a rozsahem větších otopných systémů.

13.3.2002
Ing. Daniela PTÁKOVÁ, STÚ-E, a.s. Praha

Článek je ucelenou informací o průběhu a charakteru otopné sezóny 2000/2001 v Praze. Z naměřených klimatických veličin v observatoři Praha-Karlov jsou stanoveny hodnoty veličin nezbytných pro výpočet potřeby tepla pro vytápění a klimatologické údaje dokreslující ráz počasí tohoto období v ČR.

8.3.2002
Ing. Vladimír Valenta

Při kondenzaci spalin zemního plynu vzniká kondenzát, který musí být odváděn z kotle. Kolik kondenzátu vzniká při provozu kotle a co s ním se dozvíte v dnešním článku.

8.3.2002
VIESSMANN, spol. s r.o., Ing. Pavel Toman, Ing. Eduard Stöhr

Kondenzační kotel VITODENS 200 na sebe poutá pozornost technické veřejnosti již od svého uvedení na trh mimořádně příznivým poměrem kvality a technické úrovně vzhledem k ceně. Díky tomu získal již řadu ocenění, mezi nimiž byla např. německá značka kvality "Sehr gut", nebo Zlatá medaile na Aqua-thermu 2001.

7.3.2002
MANDÍK, a.s., Jiří Haken

Výsledky měření vlivu kvality povrchu odrazného zrcadla u tmavých infrazářičů jsou velmi překvapující. Firma Mandík tyto poznatky dokázala velmi pružně uplatnit u výrobků své nové výkonové řady.

5.3.2002
KÜBLER, spol. s r.o., Ing. Vladislav Ferst

Úspory energie při použití tmavých zářičů jsou u běžných průmyslových staveb 25 - 30%, u starších neizolovaných objektů dosahují až 50%. Tyto úspory jsou i přímým snížením nákladů na vytápění.

1.3.2002
Ing. Vladimír Valenta

Jaké skutečné úspory dosáhnete při použití kondenzačního kotle? Co je roční provozní účinnost kotle a jak se liší od účinnosti kotle naměřené na zkušebně?

26.2.2002
Marek Mašek, GRAITEC s.r.o.

Použití PC pro kreslení výkresů v oborech TZB se dnes již stalo pro projektanty nejen samozřejmostí, ale pro udržení se v konkurenčním prostředí i nezbytností. Produkt, který Vám dnes představujeme, se vyznačuje kromě řady jiných předností i možností stahování aktualizací z perfektně spravovaných firemních stránek.

22.2.2002
Ing. Libor Seidl

Jednou z velmi důležitých částí kondenzační techniky je způsob a technické podmínky odvodu spalin z kondenzačních kotlů. Věnujeme mu dnešní díl seriálu.

21.2.2002
Ing. Vladimír Galád

Chladná zóna nad podlahou je problémem po staletí. Autor popisuje konkrétní případ v panelákovém bytě a populární formou tento problém rozebírá i z teoretického hlediska.

20.2.2002
redakce

Možnost akumulace tepla s využitím několika zdrojů tepla získává u nás, i v celé Evropě stále větší popularitu. Popisovaný systém navíc spojuje akumulaci tepla pro vytápění i pro ohřev teplé užitkové vody do jednoho zařízení.

19.2.2002
Ing. Josef SVOBODA, Státní energetická inspekce - ústřední inspektorát

Článek vysvětluje znění vybraných paragrafů Vyhlášky č. 151/2001 Sb., které byly předmětem nejčastějších dotazů technické veřejnosti. Zároveň i naznačuje přístup, kterým SEI bude vykládat a prakticky kontrolovat požadavky stanovené vyhláškou.

15.2.2002
Ing. Vladimír Valenta

Obsahem další části seriálu o kondezační technice je popis základních částí kondenzačního kotle a jeho odlišností od standardního plynového kotle.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama