Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Vytápění
Archiv článků od 16.1.2002 do 8.3.2002

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

8.3.2002
Ing. Vladimír Valenta

Při kondenzaci spalin zemního plynu vzniká kondenzát, který musí být odváděn z kotle. Kolik kondenzátu vzniká při provozu kotle a co s ním se dozvíte v dnešním článku.

8.3.2002
VIESSMANN, spol. s r.o., Ing. Pavel Toman, Ing. Eduard Stöhr

Kondenzační kotel VITODENS 200 na sebe poutá pozornost technické veřejnosti již od svého uvedení na trh mimořádně příznivým poměrem kvality a technické úrovně vzhledem k ceně. Díky tomu získal již řadu ocenění, mezi nimiž byla např. německá značka kvality "Sehr gut", nebo Zlatá medaile na Aqua-thermu 2001.

7.3.2002
MANDÍK, a.s., Jiří Haken

Výsledky měření vlivu kvality povrchu odrazného zrcadla u tmavých infrazářičů jsou velmi překvapující. Firma Mandík tyto poznatky dokázala velmi pružně uplatnit u výrobků své nové výkonové řady.

5.3.2002
KÜBLER, spol. s r.o., Ing. Vladislav Ferst

Úspory energie při použití tmavých zářičů jsou u běžných průmyslových staveb 25 - 30%, u starších neizolovaných objektů dosahují až 50%. Tyto úspory jsou i přímým snížením nákladů na vytápění.

1.3.2002
Ing. Vladimír Valenta

Jaké skutečné úspory dosáhnete při použití kondenzačního kotle? Co je roční provozní účinnost kotle a jak se liší od účinnosti kotle naměřené na zkušebně?

26.2.2002
Marek Mašek, GRAITEC s.r.o.

Použití PC pro kreslení výkresů v oborech TZB se dnes již stalo pro projektanty nejen samozřejmostí, ale pro udržení se v konkurenčním prostředí i nezbytností. Produkt, který Vám dnes představujeme, se vyznačuje kromě řady jiných předností i možností stahování aktualizací z perfektně spravovaných firemních stránek.

22.2.2002
Ing. Libor Seidl

Jednou z velmi důležitých částí kondenzační techniky je způsob a technické podmínky odvodu spalin z kondenzačních kotlů. Věnujeme mu dnešní díl seriálu.

21.2.2002
Ing. Vladimír Galád

Chladná zóna nad podlahou je problémem po staletí. Autor popisuje konkrétní případ v panelákovém bytě a populární formou tento problém rozebírá i z teoretického hlediska.

20.2.2002
redakce

Možnost akumulace tepla s využitím několika zdrojů tepla získává u nás, i v celé Evropě stále větší popularitu. Popisovaný systém navíc spojuje akumulaci tepla pro vytápění i pro ohřev teplé užitkové vody do jednoho zařízení.

19.2.2002
Ing. Josef SVOBODA, Státní energetická inspekce - ústřední inspektorát

Článek vysvětluje znění vybraných paragrafů Vyhlášky č. 151/2001 Sb., které byly předmětem nejčastějších dotazů technické veřejnosti. Zároveň i naznačuje přístup, kterým SEI bude vykládat a prakticky kontrolovat požadavky stanovené vyhláškou.

15.2.2002
Ing. Vladimír Valenta

Obsahem další části seriálu o kondezační technice je popis základních částí kondenzačního kotle a jeho odlišností od standardního plynového kotle.

8.2.2002
Ing. Vladimír Valenta

Jak probíhá spalování a kondenzace spalin i jaké jsou podmínky dokonalejšího využití energetického obsahu plynu se dozvíte v dalším dílu pátečního seriálu.

1.2.2002
Ing. Vladimír Valenta

Šestidílný seriál o kondenzačních kotlích je napsán srozumitelnou formou odpovědí na položené dotazy. Technika Internetu Vám umožňuje položit autorovi další dotazy, doplnit text, nebo si odkazem do výkladového slovníku zobrazit vysvětlení k podtrženým pojmům.

31.1.2002
, Ing. Václav Fišer, CSc.

Významnou předností představovaných kotlů je možnost využití PC. Pohodlně lze všechny stavy a parametry měnit, monitorovat a archivovat. To umožňuje statické a zejména dynamické doladění systému a nastavení optimálních podmínek pro kondenzaci.

25.1.2002
Kai Sander, Ralph Schelle, Christoph Weber, Eberhart Thöne, Stuttgart

Potenciál energetických úspor v domovním fondu zpravidla bývá v protikladu k potřebným investičním nákladům. Z tohoto důvodu byla vyvinuta možnost, jak jednoduchou a finančně nenáročnou úpravou ušetřit zhruba 15 % nákladů na palivo.

16.1.2002
, Ing. Miloš Škarka

Využití biomasy pro výrobu elektřiny je novinkou i v zemích, které jsou ve využívání obnovitelných zdrojů mnohem dál než my. Parní stroj spojený s generátorem je proto velmi moderní a perspektivní řešení.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama