Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Značka Junkers rozšiřuje nabídku kondenzačních kotlů

Značka Junkers nabízí široké portfolio výrobků pro vytápění a přípravu teplé vody. Potřeby zákazníků jsou různé a vyvíjí se. Proto jsou i kondenzační kotle technicky neustále zdokonalovány, aby vyhovovaly jak zákazníkům, tak zpřísňujícím se legislativním požadavkům.

Vedle aktuálně dodávaných závěsných i stacionárních kondenzačních kotlů uvádí na trh značka Junkers novou řadu kondenzačních kotlů pod označením CerapurCompact.

Čím vás tato nová řada může oslovit?

Obr. 1 – Kondenzační kotel CerapurCompact
Obr. 1 – Kondenzační kotel CerapurCompact

Především novým přehledným designem ovládacího panelu, jednoduchou instalací a obsluhou, kompaktními rozměry, nízkou provozní náročností, příznivou cenovou relací a hlavně širokým rozsahem plynule řízeného výkonu. Po širokém rozsahu modulace výkonu volají v současnosti především stavitelé a projektanti nízkoenergetických rodinných domů, bude zajímavý ale i pro běžné rekonstrukce a hlavně do běžných bytových jednotek, kde tepelné ztráty dosahují nízkých hodnot.

Dodávky nových kondenzačních kotlů se plánují na podzim 2015. V první fázi to bude kombinovaný kotel řady CerapurCompact pod označením ZWB 24-1 DE s výkonem cca od 3,1 do 24 kW (přesný výkonový rozsah záleží vždy na teplotním spádu, ve kterém je kondenzační kotel provozován). Dále to bude verze kotle na vytápění – ZSB 24-1 DE s možností připojení nepřímo ohřívaného zásobníku na přípravu TV. Tento kotel bude s obdobným výkonovým rozsahem jako verze ZWB. Začátkem příštího roku by měla být tato řada rozšířená o provedení ZSB 14-1 DE – kondenzační kotel na vytápění s možností připojení i nepřímo ohřívaného zásobníku na přípravu TV.

Nová řada CerapurCompact bude doplňovat nabídku značky Junkers o cenově dostupné provedení kondenzačního kotle s širokými možnostmi použití do nové výstavby či rekonstrukcí, do rodinných domů či bytové výstavby. Cílem je především nabídnout adekvátní náhradu za klasické konvenční plynové kotle, jejichž nabídka bude z důvodu legislativních změn výrazně omezena.

Využití osvědčených technologií

Nová řada CerapurCompact využívá ve velké míře stejné komponenty jako již nabízené, provozně spolehlivé závěsné kondenzační kotle řady CerapurSmart, jako například slitinový výměník typu WB6. Nový hydraulický blok se zvětšenou teplosměnnou plochou lehce demontovatelného a čistitelného deskového výměníku zajišťuje u kombinované verze dodávku TV ve vysokém komfortu a chod kondenzačního kotle je po většinu času přípravy TV v úsporném kondenzačním režimu. Ve spodní části kotle je pak zabudovaný lehce přístupný dopouštěcí ventil otopné soustavy, čímž se zjednoduší nejen servis, ale hlavně potřebné dopouštění systému.

CerapurCompact je vybaven novou řídicí jednotku Bosch Heatronic 3,5. Tato jednotka vyhodnocuje stav kotle, řídí základní postupy v provozu, signalizuje případné poruchy a zajišťuje bezpečnost. Nová jednotka komunikuje jak se současně používanou regulací k závěsným kotlům Junkers, tak i s nově připravovanou řadou Cx (k dispozici na konci roku 2015), která se bude lišit především zdokonalenou komunikací s nadřazenými systémy. Moderní elektroniku a nový ovládací panel ocení především servisní technici, pro koncové uživatele bude hlavní předností jednoduché a intuitivní ovládání jak přímo na panelu kotle, tak i na nových regulacích.

Obr. 2 – Nové regulace řady CxObr. 2 – Nové regulace řady CxObr. 2 – Nové regulace řady CxObr. 2 – Nové regulace řady Cx

Kotel CerapurCompact využívá shodné příslušenství na instalaci a připojení jako doposud nabízené kondenzační kotle (stejně tak i pro odvod, případně neutralizaci kondenzátu). Stejné příslušenství bude i pro odvod spalin a přívod vzduchu pro spalování – obvykle se ke kondenzačním kotlům používá koncentrické odkouření s průměry 80/125 mm, pro kratší délky je možné využít i průměry 60/100 mm. Pro řešení větších délek výtlaku spalin se dle dispozice stavby používá tzv. dělené odkouření, kdy se obvykle řeší výtlak spalin i nasávání vzduchu plastovými tvarovkami a trubkami v průměru 80–100 mm.

Bližší informace ke všem řadám kondenzačních plynových kotlů značky Junkers a kontakty na servisní a prodejní partnery najdete na našich stránkách www.junkers.cz.

Bosch Termotechnika s.r.o. - obchodní divize Bosch Junkers
logo Bosch Termotechnika s.r.o. - obchodní divize Bosch Junkers

Tepelná čerpadla, plynové kondenzační kotle, atmosférické kotle, elektrokotle, plynové průtokové ohřívače, zásobníky TUV, regulace, solární systémy.