Plynové kondenzační kotle CerapurSmart

Datum: 13.2.2015  |  Organizace: Bosch Termotechnika s.r.o. - obchodní divize Junkers Bosch  |  Firemní článek

Bosch Termotechnika s.r.o. - obchodní divize Junkers Bosch
Průmyslová 372/1
108 00 Praha 10 - Štěrboholy

tel.:840 111 190,
e-mail:
web:www.junkers.cz

Pokud hledáte kotel s výhodným poměrem cena/výkon, který nabízí veškeré výhody kondenzační techniky a kromě toho je také mimořádně kompaktní, je to právě plynový kondenzační kotel Junkers CerapurSmart (14, 22, 28 kW), nástupce kotlů řady Cerasmart. Díky výměníku WB6 je kotel o 6 kg lehčí než jeho předchůdce, což se výrazně projeví zejména při montáži. Výměník je kombinací slitiny (mangan, křemík, hořčík) a nerezové oceli. Díky tomuto spojení nedochází k zanášení tepelného výměníku na straně topné vody. Nejvyšší přestupnost tepla do topné vody a tudíž nejvyšší účinnost zaručuje cylindrický hořák a pod ním umístěné vyjímatelné přepážky s promyšleným žebrováním slitinového těla výměníku.

Obr. 1: Elektronická řídicí jednotka Bosch Heatronic
Obr. 1: Elektronická řídicí jednotka Bosch Heatronic
 

Kondenzační kotle se vyznačují nejen kompaktními rozměry, ale i přívětivou jednoduchou obsluhou a širokou nabídkou příslušenství. Řídicí elektronika Bosch Heatronic® III umožňuje nejen správně a úsporně řídit kotel, ale ve spojení s vhodnou regulací i celý systém.

Častým požadavkem zákazníků při modernizaci vytápění je kondenzační kotel s důrazem na využití prostoru, hospodárnost a komfortní dodávku TV s možností zásobování více odběrných míst současně bez snížení či kolísání teploty vody.

První variantou řešení je propojení kondenzačních kotlů CerapurSmart s nepřímo ohřívanými zásobníky TV. Druhou možností je kondenzační kotel CerapurAcu Smart s vestavěným zásobníkem o objemu 48 litrů. Smaltovaný zásobník s výměníkem ve tvaru do spirály stočené smaltované trubky je ohříván automaticky topnou vodou z kotle a nabízí dodávku teplé vody až 14 l/min. Při ohřevu TV dosahuje kotel výkonu až 30 kW.

Pro konečného uživatele i pro montážní firmu jsou důležité zejména tyto výhody:

  1. Kotel včetně zásobníku je smontován jako jeden kus včetně všech propojení, takže jej stačí jen připojit, a to buď horizontálně vzad, nebo klasickým způsobem „na lištu“ pomocí vhodného příslušenství.
  2. Součástí dodávky je expanzní nádoba o objemu 2 litry pro vyrovnávání objemových změn při ohřevu vody v zásobníku.
  3. Kotel má možnost dopouštění otopné soustavy pomocí zabudovaného ventilu se zpětnou klapkou a současně má zabudován i vypouštěcí ventil.
  4. Pod krytem kotle má komora ještě samostatné víko, což omezuje hlučnost při startování kotle a chodu ventilátoru.
  5. V dodávce jsou obsaženy připojovací ventily včetně ventilu na plyn.

Na kondenzační kotle CerapurSmart platí prodloužená záruční lhůta 3 roky a na těleso výměníku 5 let. Více informací o kompletní nabídce značky Junkers najdete na internetových stránkách www.junkers.cz.

 

Témata 2018

Partneři - Vytápění

logo ENBRA
logo FV PLAST
logo GEMINOX
logo DANFOSS
logo THERMONA

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

Doporučujeme

 
 

Aktuální články na ESTAV.czPokládka koberce na podložku. Metoda napínání do obvodových lištOslavte světový den vody! Navštívit můžete spousty akcí, můžete i pomoci!Aplikace fermacell Store finder pro rychlé vyhledání prodejnyRadiátory Kermi na veletrhu Aquatherm 2018