Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Danfoss představuje Icon2™

Systém Danfoss Icon2™ nabízí přesné a účinné řízení teplovodního podlahového vytápění a stropního chlazení. Navíc je kompatibilní s inteligentní domácností a hodí se tak téměř pro každou aplikaci.

Poslechněte si audio verzi článku:
Více zajímavých podcastů na estav.tvOn-line televize pro architekturu, stavbu a bydlení

Instalace za pouhých 9 minut

Při vývoji systému podlahového vytápění Icon2™ se společnost Danfoss zaměřila na design a nastavení tak, aby byl proces uvedení do provozu pro instalatéry a montážní firmy jednoduchý a rychlý. „Icon2™ obsahuje inovativní svorky plug’n’push a kabeláž, které šetří čas montážním firmám a snižují množství nářadí potřebných pro instalaci,“ vysvětluje David Storner, Senior Product Manager z Danfoss Climate Solutions.

Zapojení a uvedení do provozu je jednodušší a rychlejší, protože tyto činnosti probíhají digitálně. Jednoduše použijte aplikaci Danfoss Icon2™, která vás provede krok za krokem a obsahuje vše, co potřebujete k provedení práce. „S Icon2™ bude nejdůležitějším nástrojem, který budou instalatéři potřebovat, jejich chytrý telefon,“ říká David Storner. „Aplikace Danfoss Icon2™ Commissioning App je provede každým krokem nastavení a uvedení do provozu. Instalatéři mohou dokonce zkopírovat a vložit nastavení.“ Tato kombinace zjednodušeného designu, nastavení založeného na aplikacích a menšího počtu nástrojů znamená, že systém Danfoss Icon2™ lze nainstalovat za pouhých devět minut.

Účinnější topný systém s funkcí automatického vyvážení

S automatickým vyvážením systém Danfoss Icon2™ redukuje průtok kratších podlahových okruhů v malých místnostech a upřednostní delší podlahové okruhy ve velkých místnostech v době, kdy existuje vysoký požadavek na vytápění. Tím je dosaženo, že dostupné množství tepla se rozdělí do všech místností tak, aby přineslo uživatelům maximálně možný komfort a účinnost. Výhodou pro instalatéra je, že nemusí provádět ruční přednastavení nebo výpočty, aby systém vyvážil. Danfoss Icon2™ se o všechno postará.

Optimalizace pro tepelná čerpadla

Systém Danfoss Icon2™ disponuje nově unikátní funkcí optimalizace pro tepelná čerpadla, která zabrání uzavření všech topných okruhů a zajistí tak dostatečný průtok hydraulického systému pro případné odmražení tepelného čerpadla. Tepelné čerpadlo tak pracuje plynule a bez poruch.
Regulace vytápění i chlazení

Danfoss Icon2™ umí regulovat hydraulické systémy pro topení i chlazení. Náš systém umí účinně řídit jak vytápění, tak chlazení rodinných, bytových i kancelářských budov. V poslední době se objevují vedle již standardních hydraulických podlahových systémů také ty stropní.

Náš systém je vhodný pro regulaci dvou, tří i čtyř trubkových systémů, díky kterým můžete v případě potřeby zároveň topit i chladit.

Kompatibilní s inteligentní domácností

Systém Danfoss Icon2™ je možné snadno propojit s produkty Danfoss Ally™ a lze jej ovládat pomocí aplikace Danfoss Ally, takže koncoví uživatelé mohou využívat všech výhod skutečně inteligentního systému vytápění a ovládat ho přímo ze svého chytrého telefonu.

Systém Danfoss Icon2™, je založen na protokolu Zigbee 3.0, který je nejrozšířenějším a nejrychleji se rozvíjejícím protokolem pro řešení inteligentních domácností, komunikuje stejným bezdrátovým jazykem jako nespočet dalších zařízení chytré domácnosti po celém světě.

Jednodušší instalace termostatů pomocí magnetů

Icon2™ navazuje na minimalistický, stylový design a použitelnost svého předchůdce, systému Icon™ a přidává nové funkce pro snazší instalaci. „Icon2™ představuje nové menší bezdrátové termostaty, které osloví nejen uživatele díky své zmenšené velikosti a elegantnímu designu, ale také instalatéry díky montáži pomocí magnetů,“ komentuje David Storner. S montáží pomocí magnetů mají instalatéři svobodu umístit termostaty, kamkoli chtějí. Stačí přitisknout magnet na zeď a pak na něj namontovat bezdrátový termostat.

Všechny tyto funkce přispívají ke snazší a bezproblémové instalaci. „Spolupracovali jsme s instalačními firmami, abychom zjistili, jaké byly nejzásadnější problematické body v procesu instalace, a řešili jsme je pomocí Danfoss Icon2™. Proto můžeme s jistotou říct, že s regulací podlahového vytápění Icon2™ jde vše rychleji,“ uzavírá David Storner.

Danfoss Icon2™ klíčové vlastnosti a výhody

 • snižuje náklady na vytápění až o 30 %
 • snadná instalace během 9 minut
 • unikátní řízení systémů vytápění a chlazení jedním pokojovým termostatem
 • automatické elektronické vyvážení celého systému
 • drátový a bezdrátový systém termostatů = dodatečná instalace
 • snadné nastavení teploty každé místnosti prostřednictvím dotykového displeje termostatu či mobilní aplikace vzdáleně
 • Google Home a Amazon Alexa kompatibilní = hlasové ovládání
 • uvedení do provozu pomocí mobilní aplikace včetně vyhotovení elektronického předávacího protokolu po otestování plné funkčnosti systému
 • směšování vstupní teploty systému dle aktuální potřeby místností
 • možnost plného integrování do Smart Home aplikací (např. Somfy)
 • funkce optimalizace pro tepelná čerpadla = dostatečný průtok pro odmražení tepelného čerpadla
 • vhodné pro dvou, tří i čtyř-trubkové systémy
 • plná servisní podpora – vyrobeno v Evropě

Více informací o regulaci Danfoss Icon2™

Máte doplňující otázky? Nebo chcete doporučit instalatéra, který vám systém namontuje a uvede do provozu?
Kontaktujte zákaznický servis: zakaznickyservis@danfoss.com, tel: +420 228 887 666


DANFOSS, s. r. o.
logo DANFOSS, s. r. o.

Danfoss nabízí: regulační prvky pro CZT, termostatické hlavice, ventilová tělesa a šroubení, armatury pro vyvážení soustav v rezidenčních a komerčních budovách, produkty pro chytré vytápění - ovládání radiátorů a podlahového vytápění vzdáleně přes ...