Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál
Podlahové vytápění
Archiv článků od 8.8.2002 do 26.2.2004

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

26.2.2004
Ing. Miroslav Hořejší, redakce

Druhý díl seriálu popisujícího skutečně realizovaný energeticky úsporný rodinný dům je věnován přehledu hlavních použitých materiálů a konstrukcí. Dále je uveden souhrn tepelně technických vlastností jednotlivých konstrukcí a výpočet tepelných ztrát.

18.2.2004
REHAU, s.r.o., Ing. Luděk Pilát

Společnosti REHAU se podařilo realizovat v loňském roce dvě velmi zajímavé aplikace velkoplošného vytápění. Protože se opravdu jedná o ne zcela běžné stavby, pokládáme za vhodné vás s nimi blíže seznámit.

20.11.2003
Bosch Termotechnika s.r.o. - obchodní divize Dakon

Ve spolupráci s předními evropskými výrobci komponentů byl vyvinut nový kotel DAKON DUA Plus, který vychází ze svého předchůdce DAKON DUA, ale využívá nové možnosti, především elektroniky. Elektronika kotle nyní zabezpečuje více funkcí, které zvyšují bezpečnost kotle, regulaci teplot topné i užitkové vody, diagnostiku poruch.

17.11.2003
FENIX Trading s.r.o., Miroslav PETR

S výrazným nástupem moderních plovoucích laminátových a dřevěných podlah v posledních letech však vzniká otázka, jak tyto podlahy temperovat. Laminátové a dřevěné podlahy obecně nesnáší vyšší tepelnou zátěž a při vyšších výkonech než 80 W/m2, které mohou vzniknout zejména při nedokonalé regulaci vodního podlahového vytápění, může dojít k vadám ve spojích lamel plovoucí podlahy. Z těchto důvodů se jako ideální pro vytápění výše uvedených podlah jeví fólie ECOFILM F.

29.8.2003
redakce

Pro udržování požadované teploty v místnosti se nejčastěji využívá tzv. pokojových regulátorů (nebo také prostorových termostatů). Pokojový regulátor snímá teplotu v místnosti a podle ní zapíná nebo vypíná zdroj tepla.

30.5.2003
Ing. Marcela Počinková, VUT v Brně, FAST, Ústav TZB

Výsledky prvních měření prováděných na podlahových a stěnových topných plochách v laboratoři Ústavu TZB Vysokého učení technického v Brně ukazují na určité rozdíly mezi výpočtovými a skutečně naměřenými hodnotami.

2.5.2003
Danfoss s.r.o. - elektrické podlahové vytápění DEVI, Ing. Rodan Michlík

Ochranný systém DEVI určený pro rozpouštění ledu a sněhu na střechách, v okapových žlabech a svodech či jiných svodových cestách může být využit na všech typech střešní konstrukce v místech, kde je zapotřebí zamezit zamrznutí nahromaděné vody či vzniku krásných, zato však nebezpečných rampouchů. Článek nabízí i výpočtovou pomůcku pro návrh systému.

19.3.2003
FENIX Trading s.r.o., Pavel Halama

Největší předností elektrického vytápění je dokonalá možnost regulace a tedy nejmenší měrná spotřeba energie. Zatímco průměrná roční spotřeba energie na vytápění dosahuje v ČR asi 0,8 GJ/m², u elektrického vytápění je tato hodnota 0,3 až 0,4 GJ/m². Výhodné jsou i pořizovací ceny elektrických topných systémů, které jsou o desítky procent nižší než u jiných systémů.

6.2.2003
, RNDr. Zdeněk Foukal

Individuální regulace teploty jednotlivých místností v budově (systém IRC) je přes svoje nesporné přednosti projektanty-topenáři využívána stále ještě velmi sporadicky.

22.1.2003
Vladimír Říha

V posledních letech narůstají škody způsobené korozí v teplovodních vytápěcích systémech. Tyto škody jsou převážně charakterizovány zanášením systémů kalem nebo jejich korozí. Hlavní příčinou je v naprosté většině příliš vysoký obsah kyslíku v oběhové vodě.

28.11.2002
GT Energy s.r.o.

Tepelná čerpadla IVT se v České republice instalují již 11 let. Díky široké řadě výrobků je lze nalézt jak v nízkoenergetických rodinných domech s tepelnou ztrátou 5 kW, tak i v komerčních objektech s tepelnou ztrátou přesahující 500 kW. Pro příští rok připravila švédská firma IVT pro své zákazníky několik velice zajímavých novinek.

1.11.2002
Ing. Jiří Bašta, Ph.D.

Příspěvek je první z řady rozšířených anotací odborných přednášek, které budou předneseny odborného doprovodného programu veletrhu Aqua-therm Prah a 2002. Autor v něm zcela originálním způsobem porovnává vliv otopných ploch (těles oproti podlahovým), na tepelnou pohodu v místnosti.

15.10.2002
WOLF Česká republika s.r.o.

Vybudování moderního systému vytápění je poměrně složitý proces zahrnující zpracování koncepce, projekční návrh, montáž a nastavení požadovaných provozních parametrů zařízení. Cesta k teplu je tak pro projektanta, montážní firmu i spotřebitele plná odboček a křižovatek. KKH Brno chce poskytovat všem svým partnerům pomyslnou mapu, která je světem vytápění provede tak, aby na konci cesty stál spokojený zákazník.

10.9.2002
BRILON a.s., Zdeněk Fučík

Dosažení nedosažitelného slibují výrobci kondenzačních kotlů THR francouzské společnosti GEMINOX s.a. a nelžou. Přednostmi výrobce, jehož filosofií je produkce pouze dokonalých výrobků bez sebemenších kompromisů, je specializace, více než třicetiletý vývoj a výroba od samého počátku zaměřená pouze na ta nejdokonalejší známá řešení.

8.8.2002
REHAU s.r.o., Dipl. Ing. Luděk Pilát

Jedinou nevýhodou komplexně propracovaného systému REHAU byla na českém trhu oproti konkurenci vždy vyšší cena. Nyní firma přichází s nečekanou nabídkou cenově plně konkurenčního systému, u kterého zcela otevřeně prezentuje v jakých vlastnostech bylo dosaženo úspor a které přednosti REHAU jsou plně zaručeny.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama