Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Instalace tepelného čerpadla aroTHERM split v mateřské škole v Davli

Tepelná čerpadla v mateřské škole obstarávají v zimě topení, v létě chlazení a celoročně teplou vodu. Kombinována jsou otopná tělesa, radiátory ve starší budově a podlahové vytápění v nové. Pro přípravu teplé vody je využit nepřímotopný zásobník. Nahrazen byl kotel na uhlí a elektrokotel.

Instalace:

MŠ ve Středočeském kraji, okres PRAHA-ZÁPAD

Budova:

Stará budova ze 30. let minulého století (1924)
Nová budova z roku 2012
MŠ – 5 tříd, cca 100 dětí
Suterén, 1. NP, 2.NP, podkroví

Původní zařízení:

Stará budova – kotel na tuhá paliva (ze 40. let min. století) a litinová článková otopná tělesa a desková otopná tělesa, pro přípravu teplé vody nepřímotopný zásobník

Nová budova – elektrokotel a podlahové vytápění
Účel:

Vytápění a ohřev TV

Důvod výměny:

Havarijní stav

Vytápěná plocha:

Cca 470 m2

Typ zvoleného zařízení:

VYTÁPĚNÍ
3 ks aroTHERM split VWL 125/5
3 ks hydraulický modul split VWL 127/5 IS
Regulace multiMATIC 700
Rozšiřovací modul pro multiMATIC 700 – VR 71 – pro řízení 2 topných okruhů a kaskádové moduly
Elektrokotel z původní budovy
Akumulační zásobník VPS 200 l zásobník

PŘÍPRAVA TV
Nepřímotopný zásobník pro ohřev TV Vaillant VIH RW 300 l

Datum spuštění:

Podzim 2019

Montážní firma:

Jaromír Dlesk
Autorizovaná montážní firma tepelných čerpadel Vaillant.

Modernizace systému vytápění s tepelným čerpadlem a ohledem na budoucnost

Tepelná čerpadla zajišťují trojnásobný komfort: vytápění v zimě, chlazení v létě a teplou vodu po celý rok. Hlavním zdrojem je obnovitelná energie získaná ze vzduchu, země nebo vody, která je zdarma.

Značka Vaillant nabízí tepelná čerpadla využívající všechny typy energie. Záleží tedy pouze na vás, které variantě dáte přednost. Při modernizaci jsou obvykle nejideálnější variantou tepelná čerpadla v provedení vzduch-voda. Tato tepelná čerpadla lze snadno instalovat venku v blízkosti vytápěného objektu a jejich pořizovací náklady jsou porovnání s ostatními variantami relativně nízké.

Tepelná čerpadla aroTHERM jsou nyní zařazena do programu Nová zelená úsporám, díky kterému můžete při pořízení tepelného čerpadla výrazně ušetřit.

Tepelná čerpadla Vaillant aroTHERM odebírají tepelnou energii, která je obsažena v okolním prostředí (vzduchu) a účinně ji předávají dále do otopné soustavy. Správným návrhem tohoto systému může domácnost ušetřit víc jak dvě třetiny nákladů na vytápění.

Tepelná čerpadla vzduch voda Vaillant aroTHERM jsou konstruována jako kompaktní jednotky, které se umisťují do venkovního prostoru, nejlépe v těsné blízkosti vytápěného objektu. Jejich konstrukce a vysoký stupeň výbavy dovolují vyhovět drtivé většině požadavků navrhovaných i stávajících otopných soustav. Ovládání tepelného čerpadla Vaillant aroTHERM je přehledné a nenáročné na obsluhu.

Tepelná čerpadla Vaillant aroTHERM vynikají snadnou instalací. Venku umístěné tepelné čerpadlo aroTHERM je dle požadavku propojeno s technologií uvnitř objektu. Nejčastěji se jedná o zásobník teplé vody. U některých typů otopných soustav se navíc doplňuje malá vyrovnávací nádoba, která optimalizuje chod tepelného čerpadla. V nabídce je řada originálního příslušenství, které významně zkracuje dobu instalace.

Tepelné čerpadlo aroTHERM Split 3-12 kW

  • plynulá modulace výkonu (řízení frekvenčním měničem)
  • obsahuje ekvitermní regulaci multiMATIC 700 s čidlem vlhkosti
  • integrované elektronicky řízené oběhové čerpadlo
  • elektronicky řízený expanzní ventil pro ještě větší účinnost
  • funkce topení, příprava teplé vody, chlazení
  • možnost prodloužení záruky na kompresor až na 10 let

Tepelná čerpadla aroTHERM split jsou perfektní pro použití v nových budovách, protože pracují zvláště účinně s nízkými průtokovými teplotami v kombinaci s podlahovým topením. Jsou ale také velmi dobrou alternativou i u stávajících budov.

Umí ohřívat, umí chladit, pomohou vám šetřit

Aktivní chlazení je již integrováno do všech modelů aroTHERM split.

Využijte pokročilou technologii k úspoře drahých čtverečních metrů v instalační místnosti: hydraulická jednotka uniTOWER snadno pokryje potřeby teplé vody čtyřčlenné rodiny.

Pokud potřebujete více teplé vody

Pro větší potřebu teplé vody můžete jednoduše čerpadlo aroTHERM split zkombinovat s nástěnnou hydraulickou stanicí a zásobníkem teplé vody. V tomto případě by byl vhodný zásobník VIH RW s kapacitou 300 až 500 litrů. Pro solární ohřev vody použijte auroSTOR VIH SW s kapacitou 400 nebo 500 litrů.

Pro podporu solárního vytápění a ohřev vody doporučujeme multifunkční zásobník allSTOR exclusive


Vaillant Group Czech s.r.o. (zn. VAILLANT)
logo Vaillant Group Czech s.r.o. (zn. VAILLANT)

Díky více než 145 letům zkušeností vám značka Vaillant poskytuje efektivní a ekologická řešení pro vytápění, ohřev teplé vody, chlazení a větrání. V našem produktovém portfoliu najdete kondenzační kotle, tepelná čerpadla, rekuperační jednotky, zásobníky, ...