Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

NOVINKA – akční sestava pro tepelná čerpadla Regulus CTC s INVERTOREM nebo ON/OFF

Toto řešení je pro systémy s tepelnými čerpadly velmi efektivní, neboť teplota ve spodní části může být i o desítky °C nižší než v horní části nádrže. Efektivní provoz tepelného čerpadla se pak odrazí na jeho nižší spotřebě elektrické energie.

Systémy pro vytápění a přípravu teplé vody


Akční sestava HSK 350 BOX CTC

Sestava je určená pro tepelné čerpadlo CTC s invertorem nebo ON/OFF.
Tepelné čerpadlo není součástí sestavy.

Sestava obsahuje:

 • RegulusBOX, včetně teplotních čidel (neobsahuje vnitřní čidlo pokojové teploty)
 • Akumulační nádrž HSK 350 K P-B s integrovaným nerezovým výměníkem TV včetně izolace
 • Sadu příslušenství k nádrži
 • Čerpadlovou skupinu pro otopný systém
 • Expanzní nádobu topení 60 l včetně servisního ventilu

Akumulační nádrž HSK 350 je vyrobena speciálně pro jednoduchou instalaci s vnitřní jednotkou tepelných čerpadel RegulusBOX. Nádrž je rozdělena těsným dělicím plechem na dva teplotně nezávislé prostory, bez možnosti samovolného promíchávání. Díky těsnosti dělicího plechu postačuje pro přepínání mezi vytápěním a přípravou teplé vody jeden třícestný ventil, který je již obsažen ve vnitřní jednotce RegulusBOX. Vnitřní jednotka obsahuje také elektrická topná tělesa včetně jejich řízení v krocích po 2 kW až do výkonu 12 kW. Další elektrická topná tělesa do nádrže HSK 350 instalovat nelze.

V případě ON/OFF tepelných čerpadel slouží spodní část nádrže jako taktovací objem pro plynulý provoz tepelného čerpadla. Zároveň zabezpečí dostatečné množství energie pro odtávání všech našich modelů tepelných čerpadel vzduch/voda včetně invertorových. Spodní část dále slouží jako hydraulický vyrovnávač vysokého průtoku otopné vody tepelným čerpadlem, který by mohl při výrazném uzavření prvků v otopné soustavě způsobovat hluk. Díky hydraulickému vyrovnání průtoků od různých oběhových čerpadel je možné v budoucnu velmi jednoduše přidávat další nezávislé otopné okruhy (obytné přístavby, ohřev bazénu apod.).

Prostor nad dělicím plechem je neustále udržován na vyšší teplotě pro komfortní přípravu teplé vody. Spodní prostor je tepelným čerpadlem ohříván pouze na teplotu potřebnou pro vytápění dle aktuální venkovní teploty.

Toto řešení je pro systémy s tepelnými čerpadly velmi efektivní, neboť teplota ve spodní části může být i o desítky °C nižší než v horní části nádrže. Efektivní provoz tepelného čerpadla se pak odrazí na jeho nižší spotřebě elektrické energie.

Vytápění i ohřev vody v nerezovém výměníku teplé vody řídí inteligentní regulátor IR RegulusBOX, který reaguje na venkovní teplotu, na požadavky uživatele i s ohledem na vnitřní pokojovou teplotu. Regulátor je standardně vybaven webovým rozhraním, které umožňuje jednoduché ovládání prostřednictvím aplikace IR Client z mobilního telefonu, nebo vzdálenou správu a dohled nutný pro prodlouženou záruku tepelných čerpadel Regulus.


HSK 350K P-B akumulační nádrž

 • Nádrž s celkovým objemem 350 l vytvořená pro spolupráci s RegulusBOX
 • Příprava teplé vody průtokem v nerezovém výměníku, objem dodané teplé vody více než 200 l
 • Dostatek energie za všech podmínek pro odmrazovací cykly ON/OFF i INVERTOR
 • Jeden 3cestný ventil pro přepínání ohřevu horní (teplá voda) a spodní (topení) části nádrže.
 • Snadné přidávání dalších okruhů díky vyrovnání průtoků přes nádrž

RegulusBOX – kompaktní vnitřní jednotka

 • Jednoduchá a rychlá montáž
 • Inteligentní regulace IR RegulusBOX – řídí vytápění a přípravu teplé vody
 • Ovládání pomocí internetu i mobilní aplikace
 • Vestavěný elektrokotel 2–12 kW
 • Přepínací 3cestný ventil mezi přípravou teplé vody a topením

REGULUS spol. s r.o.
logo REGULUS spol. s r.o.

Regulus byl založen roku 1992 v Praze a od té doby se podařilo vybudovat stabilní ryze českou firmu, která dnes celkem zaměstnává, i ve svých dceřiných společnostech, téměř 180 kvalifikovaných pracovníků. Jedná se o dynamicky se rozvíjející firmu ...