Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Systém kombinace tepelných čerpadel REGULUS s fotovoltaickými elektrárnami

Datum: 16.8.2018  |  Organizace: REGULUS spol. s r. o.  |  Firemní článek

Vzájemně přizpůsobená a funkčně sladěná kombinace tepelných čerpadel REGULUS s fotovoltaickými elektrárnami je určena pro zájemce, jejichž snahou je veškerou výrobu elektrické energie z fotovoltaické elektrárny spotřebovat pod vlastní střechou.

REGULUS spol. s r. o.
Do Koutů 1897/3
143 00 Praha 4

tel.:241 762 726, 241 764 506
e-mail:
web:www.regulus.cz
Schéma zapojení sestavy s tepelným čerpadlem a fotovoltaikou pro vytápění a ohřev teplé vody
Schéma zapojení sestavy s tepelným čerpadlem a fotovoltaikou pro vytápění a ohřev teplé vody
Invertorové tepelné čerpadlo REGULUS EcoAir 510M
Invertorové tepelné čerpadlo REGULUS EcoAir 510M

Jedná se o systém vytápění a přípravy teplé vody tepelným čerpadlem – může se jednat o tepelné čerpadlo vzduch/voda nebo i země/voda. Regulace neustále monitoruje velikost přebytků fotovoltaické elektrárny a dokud žádné přebytky nejsou, tzn. že veškerou vyrobenou energii spotřebovávají ostatní spotřebiče domu, tak se systém chová stejně jako v jakémkoliv jiném domě. V okamžiku, kdy elektrárna začne produkovat energii ostatními spotřebiči v dané době již nevyužitelnou, tak nastoupí unikátnost řešení. I malá množství energie, která jsou navíc, se začnou spotřebovávat elektrickým topným tělesem a ukládat v podobě tepelné energie do akumulační nádrže. Jakmile je velikost přebytku elektrické energie dostatečná, regulační systém spustí tepelné čerpadlo.

Pro tento účel s výhodou používáme invertorová tepelná čerpadla s proměnným příkonem. Podle aktuálního množství přebytečné energie, zjednodušeně řečeno, říká regulátor tepelnému čerpadlu s jakým příkonem má pracovat.

Jedno z připravených řešení využívá třífázové tepelné čerpadlo EcoAir 520M, které je vhodné pro kombinaci s třífázovou fotovoltaickou elektrárnou.

Využití přebytků z fotovoltaiky pomocí tepelného čerpadla
Využití přebytků z fotovoltaiky pomocí tepelného čerpadla

Druhé řešení obsahuje jednofázový model EcoAir 510M a jeho využití předpokládáme na menších domech s menšími jednofázovými fotovoltaickými elektrárnami.

Invertorové tepelné čerpadlo EcoAir 510M s řízeným příkonem představila společnost REGULUS jako novinku na letošním veletrhu Aquatherm 2018. Snadno se instaluje, dosahuje vysokého topného faktoru COP a nízké hlučnosti. Výkon čerpadla je regulovatelný v širokém rozsahu od 1 do 10 kW. EcoAir 510M má automatické tzv. on-demand odmrazování výměníku venkovní jednotky, které snižuje potřebu odmrazování jen na nezbytné minimum. Proces odmrazování je zahájen jen tedy, pokud řízení zjistí jeho potřebu a k odmrazování je využita jen tepelná energie získaná tepelným čerpadlem. Proto může čerpadlo vyrábět více využitelného tepla a prodlužuje se i jeho životnost.

 

Datum: 16.8.2018
Organizace: REGULUS spol. s r. o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2019

CAD a BIM knihovny

Partneři - Vytápění

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

Doporučujeme