Letošní topná sezóna stála domácnosti průměrně o 5 500 Kč více než loňská

Jak do budoucna nedoplatkům předejít?
Datum: 27.4.2017  |  Organizace: Ušetřeno.cz  |  Firemní článek

Ačkoliv z dlouhodobého hlediska byla letošní zima průměrná, po těch abnormálně teplých udělala mnohým z nás ve vyúčtování za energie hotovou paseku. Úměrně poklesu teploty totiž stoupala spotřeba – domácnosti více protopily. A teď se potýkají s poměrně vysokými nedoplatky. Jak se takové nepříjemnosti v příští topné sezóně vyhnout?

Ušetřeno.cz
Jemnická 1
14000 Praha

tel.:840 444 840
e-mail:
web:www.usetreno.cz

Velmi jednoduchým a rychlým řešením, jak se vyhnout nepříjemnému překvapení v podobě nedoplatku za energie, je nastavit si správně zálohy. Jejich součet by se měl rovnat vaší průměrné spotřebě. Pokud předpokládáte, že se vaše spotřeba zvýší, ať už vlivem tužší zimy, nebo si například pořizuje nový spotřebič, který více „žere“, vyplatí se vám úměrně tomu zálohy navýšit.

Většina dodavatelů vám v těchto případech ráda vyjde vstříc. Úpravu záloh můžete provést prostřednictvím on-line aplikace, internetové správy klientského účtu nebo se obraťte přímo na zákaznickou podporu dodavatele telefonicky či e-mailem. Pokud preferujete osobní kontakt, zažádejte o změnu na jedné z kamenných poboček.

Nedoplatky často vznikají i vlivem nesprávně nastavené distribuční sazby nebo tarifu. To se stává zejména v případech, když si lidé při koupi nebo zdědění nemovitosti zařídí pouze přepis odběrného místa a na optimalizaci sazby zapomenou. Nevhodně zvolený tarif trápí povětšinou chataře. Jen málo z nich totiž ví o existenci tzv. víkendových tarifů, s kterými mohou ušetřit i tisíce korun ročně.

V případě, že se výše zmíněnými radami řídíte, ale přesto se potýkáte s nedoplatky za energie, nabízí se vám elegantní řešení. Dejte svému dodavateli vale a najděte si jiného levnějšího. S hledáním vám pomůže kalkulačka plynu, která během chviličky porovná produkty a ceny 50+ dodavatelů na trhu a spočítá výši vaší možné úspory.


Zajímá vás, jak je možné, že někteří dodavatelé jsou vám schopni nabídnou výhodnou cenu plynu a jiní si nechají za dodávky energií platit pomalu zlatem? Rozhodnutí, jakou cenovou politiku zvolí, záleží totiž z velké části přímo na samotném dodavateli. Stát reguluje pouze několik procent výsledné ceny, v které jsou zahrnuty poplatky za distribuci a pro operátora trhu. Pokud si tedy správně vyberete, od koho budete energie odebírat, můžete ročně ušetřit i několik tisíc korun.

Porovnat ceny plynu i elektřiny zvládnete online z pohodlí domova. Jakmile si vyberete výhodnějšího dodavatele, stačí odeslat nezávaznou poptávku a vyčkat na telefon od specialisty, který s vámi projde celý proces změny a také odpoví na všechny vaše otázky. Pokud vám budou podmínky nového dodavatele vyhovovat, naplánuje s vámi změnu a vyřídí veškeré formality.

 

Datum: 27.4.2017
Organizace: Ušetřeno.czSdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2018

Partneři - Vytápění

logo ENBRA
logo THERMONA
logo GEMINOX
logo FV PLAST
logo DANFOSS

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

Doporučujeme

 
 

Aktuální články na ESTAV.czŠance pro Libeňský most: IPR navrhuje nebourat a zároveň postavit most novýNové administrativní centrum AFI Karlín bude příkladem možností vertikálních zahradLidé zablokovali Libeňský most na protest proti jeho zbouráníSchell - komplexní řešení pro veřejné sanitární prostory