Blíží se konec prodeje kotlů a přestaveb do emisní třídy 3, končí i kotel TIGER od KOVARSONU

Datum: 28.6.2017  |  Organizace: KOVARSON s.r.o.  |  Firemní článek

Kotlům 3. emisní třídy a přestavbám potřebným k dosažení této emisní kategorie, která bude povinná od roku 2022, zvoní umíráček. Jelikož od 1. 1. 2018 končí v České republice celoplošně prodej těchto kotlů a přestavbových balíčků, je potřeba se rychle rozmyslet, jakou cestou se vydat.

KOVARSON s.r.o.
4. května 212
755 01 Vsetín

tel.:ČR: +420 571 420 926, SR: +421 949 176 717
e-mail:
web:www.kovarson.cz

Blíží se konec prodeje kotlů a přestaveb do emisní třídy č. 3., končí mimo jiné i kotel TIGER od KOVARSONu.

Máte doma kotel Viadrus U26, nechcete se jej zbavovat a nadále jej naplno využívat i po roce 2022? Tak nyní zbystřete a pozorně si pročtěte tento článek. Kdo si nestihne tenhle typ do konce roku 2017 upravit na požadované parametry, bude muset před rokem 2022 vyměnit kotel za nový, což bude stát nemalé finanční prostředky.

Co teď s tím?

Firma KOVARSON sídlící ve Vsetíně vám nabízí jednoduché, levné a efektivní řešení. Jedná se o takzvanou přestavbu současného ručního kotle na automatický. Vše spočívá v tom, že se ve vašem kotli vyřízne dno a těleso zvedne na podstavec o výšce 44 cm, ve kterém je zabudovaný hořák s podavačem paliva. Nad podavačem je umístěn zásobník paliva o objemu 250 litrů (lze navýšit až na 500 litrů), což vám při výkonu kotle 25 kW vystačí až na čtyři dny, kdy vůbec ke kotli nemusíte docházet. Díky univerzálnosti podstavce lze celou přestavbu připojit jak v levém, tak i v pravém provedení. K tomu všemu se ke kotli přidá jednoduchá řídící jednotka, která zajišťuje pohodlné ovládání topení například z pohodlí obýváku či ložnice.

Přestavbová sada

Zásluhou této přestavby se z vašeho topenáře stává stroj s automatickým režimem, díky němuž zvýšíte účinnost spalování o 15 – 20 % oproti ručnímu topení a navíc snížíte spotřebu paliva až o 30 % na topnou sezónu.

K tomu, abyste dosáhli zvýšení emisní třídy, je potřeba ke kotli přidat ještě tzv. přestavbový balíček, díky němuž kotel dosáhne požadovaných parametrů a dostane nový štítek se zvýšenou emisní třídou.

Firma KOVARSON má mnoholeté zkušenosti s přestavbami kotlů a mimo výše zmiňovaný typ Viadrus U26 dokáže přestavit jakýkoliv ruční prohořívací nebo odhořívací kotel, který nemá zavodněné dno, na automatický. Mezi největší výhody samotných přestaveb patří možnost zachování ručního topení i nadále, což ocení každý uživatel.

Populární TIGER od Kovarsonu na konci roku končí

Přestavby kotlů

S blížícím se koncem prodeje kotlů s emisní třídou 3 končí i populární TIGER. Kotel, který se zařadil mezi nejoblíbenější a zákazníky často vyhledávaný typ vytápěcího zařízení, zmizí z prodejního trhu k 31. 12. 2017.

TIGER je automatický kotel z kvalitní litiny, který se vyrábí ve výkonech od 20 do 55 kW a dosahuje účinnosti až 87,4 %. Zařízení spaluje hnědé uhlí ořech 2 nebo dřevěné pelety. Kotel vyniká vysokou životností, jednoduchou ovladatelností a údržbou.

Pokud tedy stále nevíte, jaký kotel si vybrat pro vytápění svého obydlí a TIGER patří do okruhu vašich kandidátů, máte posledních pár měsíců k jeho koupi.

Automatický litinový kotel TIGER

Pro více informaci navštivte internetové stránky www.kovarson.cz, kde naleznete veškeré informace nebo volejte na číslo +420 724 056 007.

 

Datum: 28.6.2017
Organizace: KOVARSON s.r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2018

CAD a BIM knihovny

Partneři - Vytápění

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

Doporučujeme

 
 

Aktuální články na ESTAV.czSystém suchého zdění STAVSI - skvělá volba pro stavbu svépomocíMost je občas pod vodou. Je na to dobře připravenV Olomouci se bude opět protestovat proti stavbě Šantovky TowerDostatečná vlhkost či směr proudění vzduchu. Jak správně používat klimatizaci v interiéru?