Nový peletkový kotel Dakon DOR 5F Pelety

Datum: 28.7.2017  |  Organizace: Bosch Termotechnika s.r.o. - obchodní divize Dakon  |  Firemní článek

Před zahájením hlavní topné sezóny uvádí značka Dakon na český trh nový automatický ocelový kotel DOR 5F Pelety, který je spojením tradičního kotle DOR 4F a peletkového hořáku. Je dodáván ve výkonovém provedení 5,5 ‒ 18 kW a 7,2 ‒ 24 kW a je tak vhodný i pro domy s nízkými tepelnými ztrátami.

Bosch Termotechnika s.r.o. - obchodní divize Dakon
Průmyslová 372/1
108 00 Praha 10 - Štěrboholy

e-mail:
web:www.dakon.cz
Nový peletkový kotel Dakon DOR 5F
Nový peletkový kotel Dakon DOR 5F
Přednosti:
  • kotel splňuje třídu 5 a nejpřísnější limity Ekodesignu
  • jednoduchá, léty prověřená konstrukce
  • libovolné umístění zásobníku paliva
  • funkce samočištění u peletového hořáku
  • snadná náhrada za stávající kotle DOR
  • možnost doplnění regulátoru TECH CS-408n pro lepší funkce kotle

Hlavním výhodou je samozapalování pelet a vysoká efektivita jejich spalovaní. Hořák disponuje elektronikou ovládaným ventilem pro připojení stlačeného vzduchu. Elektronika pak sama řídí průběžné čištění hořáku tlakovým vzduchem. Kotel je k dispozici v tzv. pravolevém provedení, takže to, zda zásobník bude namontován vlevo nebo vpravo od kotle, lze zvolit až na místě instalace a přizpůsobit tak situaci kotelně.

Kotel DOR 5N je dodáván v základním provedení, řízení kotle je zajištěno pouze kotlovým termostatem s požadavkem na výstupní teplotu kotlové vody. Termostat pak dává pokyn hořáku, který si proces spalování řídí sám. V nabídce je však řada příslušenství (např. kompresor pro samočištění peletového hořáku, antikondenzační a bezpečnostní sada a regulace TECH CS408n – jedná se komplexní řídicí jednotku s barevným dotykovým displejem, která umí řídit dva směšované otopné okruhy, okruh TV a dodatečné čerpadlo. Má v sobě ekvitermní regulaci vč. venkovního čidla. K regulaci je možné připojit i stávající moduly TECH ST-65, ST-500, apod.).

více informací na www.dakon.cz

 

Témata 2018

Partneři - Vytápění

logo ENBRA
logo GEMINOX
logo THERMONA
logo FV PLAST
logo DANFOSS

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

Doporučujeme

 
 

Aktuální články na ESTAV.czPokoj s hvězdnou oblohou, ložnice beze stěnLuxusní a inteligentní bydlení ze staré prádelny vzniklo v BrněLesy ČR zvýší investice do vodních staveb o polovinu na 300 mil.Webinář: Otázky a odpovědi z Wienerberger fóra 2018 - Tepelná technika