Jak montovat nerezové vlnovcové trubky – lisovací způsob (II)

Datum: 30.9.2014  |  Organizace: IVAR CS spol. s r.o.  |  Firemní článek

Postup montáže systému IVAR.SITE pomocí lisovacího setu IVAR.KIT RS 341 na ukončení ohebných nerezových vlnovcových trubek.

IVAR CS spol. s r.o.
Velvarská 9, Podhořany
277 51 Nelahozeves II

tel.:800 173 965, 315 785 211-12, Fax +420 315 785 213-14
e-mail:
web:www.ivarcs.cz

1. Použitý materiál a nářadí

Montážní sada na ukončení nerezových a vlnovcových trubek (obj. kód IVA1014843)
Montážní sada na ukončení nerezových a vlnovcových trubek (obj. kód IVA1014843)

IVAR.KIT RS 341 - montážní sada na ukončení nerezových vlnovcových trubek (obj. kód IVA1014843).

IVAR.SITE-PS - sada pro montáž a kompletaci s převlečnými maticemi pro ukončení vlnovcového ohebného nerezového potrubí IVAR.SITE-TR (sada obsahuje 20 ks půlených kroužků IVAR.SITE-KR, 20 ks matic IVAR.SITE-MA a 20 ks těsnicích podložek IVAR.FASIT 202 W pro vodu - max. teplota 180 °C) v dimenzích 1/2", 3/4", 1".

IVAR.SITE-TR - nerezová vlnovcová trubka ohebná, průměry 12, 16 a 20 mm (dimenze 1/2", 3/4", 1") určená pro instalace pitné vody, vytápění a systémů s obnovitelnými zdroji energie. Vhodná zejména pro dopojení kotlů, tepelných čerpadel, výměníků, solárních systémů a panelů. Nerezové vlnovcové trubky IVAR.SITE-TR jsou z materiálu nerez AISI 304 použitelné pro tlakové zatížení do PN 15, teplotu média v závislosti na typu těsnicích podložek a jsou schváleny pro pitnou vodu (protokol SZÚ Brno).

 

2. Postup montáže

2.1. Naměření a oddělení

Po naměření potřebné délky, přidat k celkové délce dvě vlnovky (oblouky) a řezákem vlnovcovou trubku oddělit. Dvě přidané vlnovky (oblouky) jsou určené pro následné vytvoření dosedací plochy na konci trubky. Dbáme na pravidelný řez, trubka by se neměla u konce dělení dolamovat, okraj musí být pravidelný bez nežádoucích otřepů.

2.2. Nasazení převlečné matice a půlených kroužků

Na takto připravenou trubku se nasadí převlečná matice a za první vlnovkou (obloukem) od hrany trubky se secvakne sada půlených kroužků a to ostrou hranou k ústí trubky, zaoblenější stranou směrem k matici. 
2.3. Nasazení dorazové objímky

Dorazovou objímku nasadíme odpovídajícím otvorem (stranou bez vybrání) jednu vlnovku (oblouk) za nasazenými půlenými kroužky. Mezi nasazenou dorazovou objímkou a hranou trubky zbydou tedy celkově dvě volné na počátku přidané vlnovky (oblouky) oddělené půlenými kroužky.

 
2.4. Vlastní vytvoření dosedací plochy (pertlu)

Nasazenou dorazovou objímku s trubkou zasuneme do určeného vybrání lisovacího přípravku (plochou stranou dorazové objímky dovnitř, vybráním objímky vně lisovacího přípravku - viz 2.3.).


Pravidelnými údery rukojeti lisovacího přípravku ve směru pomyslné osy s umístěnou trubkou rozlisujeme okraj trubky tak, abychom docílili rovné dosedací plochy k usazení těsnění. Současně je tak zalisována sada půlených kroužků, která vytvoří osazení určené ke spolehlivému zajištění převlečnou maticí.

 
2.5. Umístění matice a těsnění

Po vyjmutí z lisovacího přípravku, sejmutí dorazové objímky a kontrole vytvořené plochy vzniklé zalisováním okraje trubky, převlékneme přes toto osazení (pertl) převlečnou matici IVAR.SITE-MA a vložíme odpovídající těsnění. Vlnovcová nerezová trubka je tak připravena k napojení na závitový přechod IVAR.SITE-VS dodávaný v rozměrech 1/2", 3/4", 1" a kontrolní tlakové zkoušce.

 

3. Konečný výrobek

 

Datum: 30.9.2014
Organizace: IVAR CS spol. s r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Projekty 2017

Partneři - Vytápění

logo FV PLAST
logo THERMONA
logo DANFOSS
logo GEMINOX
logo ENBRA
logo FENIX

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

 
 

Aktuální články na ESTAV.czUbytování na sjezdovce vzniklo ze staré stájePohled za oponu multikina Chodov: Jak se řeší akustika promítacích sálů?Vyrobte si sami dřevěné srdce jako fotorámeček„Soutěž o nejlepší projekt“ společnosti Wienerberger vstupuje do dalšího ročníku