Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Elektronická oběhová čerpadla pro topné systémy EVOSTA

IVAR CS představuje nová Elektronická oběhová čerpadla DAB.EVOSTA s nízkou spotřebou energie (plně v souladu s Evropskou směrnicí ErP) určené pro cirkulaci topné vody, vhodné pro všechny typy domovních topných systémů.

Technické charakteristiky

Provozní rozsah:od 0,4 do 3,3 m3/h s dopravní výškou až do 6,9 metrů
Rozsah teplot kapaliny:od +2 do +95 °C
Pracovní tlak:10 bar (1000 kPa)
Stupeň krytí:IP 44
Třída izolace:F
Instalace:s hřídelí motoru horizontálně
Standardní napájení:jednofázové 1×230 V ~ 50/60 Hz
Čerpaná kapalina:čistá, bez pevných částic a minerálních olejů, neviskózní, chemicky neutrální, vlastnostmi blízká vodě (max. obsah glykolu: 30 %).

Použití

Oběhové čerpadlo s nízkou spotřebou energie určené pro cirkulaci topné vody, vhodné pro všechny typy domovních topných systémů.

Výhody

Díky použité moderní technologii, synchronnímu motoru s permanentním magnetem, a frekvenčnímu měniči, zajišťuje nová řada oběhových čerpadel EVOSTA vysokou účinnost ve všech aplikacích, a přináší nemalé výhody v oblasti úspory energie. Z tohoto důvodu je nové oběhové čerpadlo EVOSTA v souladu s Evropskou směrnicí 2009/125/ES Erp (dříve Eup) a je připraveno vyhovět také požadavkům směrnice 2015 Erp (EEI ≤ 0,23). Toto oběhové čerpadlo je vybaveno elektronickým zařízením, které zachycuje změny požadované systémem a dle toho automaticky přizpůsobuje výkon oběhového čerpadla, aby byla stále zajištěna optimální účinnost a minimální spotřeba energie.

Oběhové čerpadlo EVOSTA je také ideální jako náhrada za stará třírychlostní oběhová čerpadla, protože má stejné rozměry jako řada VA a jediný model čerpadla může pokrýt dopravní výšku 4,5 a 6 metrů. Navíc se jedná o uživatelsky velmi jednoduchý produkt, díky tlačítku pro jednoduché postupné nastavení a odvzdušňovací zátce používané k odvzdušnění systému a odblokování hřídele motoru.

Řada oběhových čerpadel EVOSTA může pracovat ve dvou různých režimech:

  • Konstantní křivka Symbol křivky 3 křivky
  • Proporcionální diferenciální tlak Symbol křivky 6 křivek

Provozní režimy

Provoz s konstantní křivkou
Provoz s konstantní křivkou
Provoz s proporcionálním diferenciálním tlakem
Provoz s proporcionálním diferenciálním tlakem

Konstrukční charakteristiky

Litinové tělo čerpadla a mokroběžný motor. Opláštění motoru z tlakově litého hliníku. Oběžné kolo z technopolymeru. Hřídel motoru z keramiky je uložena v grafitových ložiskách, která jsou mazána čerpanou kapalinou. Opláštění rotoru a statoru a uzavírací příruba jsou z nerez oceli. Opěrný kroužek z keramiky. Těsnicí kroužky z EPDM a odvzdušňovací zátka z mosazi. Díky vnitřnímu krytí motoru čerpadlo nevyžaduje žádnou formu přepěťové ochrany.

Materiál

Č.KOMPONENTMATERIÁL
1tělo čerpadlalitina
4oběžné kolotechnopolymer
7Ahřídel motorukeramika
7Brotormagnet
8stator
10opláštění motorutlakově litý hliník
11odvzdušňovací zátkamosaz
100svorkovnicetechnopolymer
127těsnicí kroužekEPDM
128opláštění statorunerez ocel
129opláštění rotorunerez ocel
130uzavírací přírubanerez ocel
131těsnění opěrného kroužkuEPDM
132ložiskagrafit
133opěrný kroužekkeramika

Vysvětlení označení

Příklad:

elektronické oběhové čerpadlo se závitovými vstupy

max. dopravní výška (dm)

rozteč (mm)

= 6/4“ závitové vstupy
½“ =    1“ závitové vstupy

IVAR CS spol. s r.o.
logo IVAR CS spol. s r.o.

Společnost IVAR CS spol. s r.o. působí, jako reprezentant obchodně technického zastoupení řady evropských firem působících v oboru TZB dle kategorizace použití. IVARTRIO - rozvody podlahového vytápění, rozvody k otopným tělesům včetně jejich připojení, ...