Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

CIKO – komínové inovace správným směrem

Trendem ve stavebnictví je úsporné bydlení. S ním souvisí i vývoj spotřebičů s vysokou účinností spalování, který následně pro komínovou techniku znamená požadavek na odvod poměrně studených spalin.

CIKO realizace s hlavou Komfort a Napoleonem
CIKO realizace s hlavou Komfort a Napoleonem

Výrobci komínů na vývoj ve stavebnictví reagují různě. Na trhu s komíny se tak objevuje spousta novinek, které s cílem zaujmout zákazníka hlavně líbivou cenou, šetří na poctivé skladbě komínového systému. Zcela opačným směrem se však ubíral vývoj komínového systému CIKO® TEC. Tedy s cílem ještě vylepšit jedinečné řešení tohoto naprosto univerzálního komína – zachovat možnost přívodu vzduchu i odvodu spalin od libovolného spotřebiče, zajistit dostatečnou izolaci komínové vložky a samozřejmě zachovat nadstandardní úroveň kvality a bezpečnosti komína ve stavbě. Zároveň bylo cílem zjednodušit a zrychlit montáž tohoto systému. Výsledkem je komínová stavebnice, která potěší každého stavitele. A to nejen svými parametry, ale kupodivu i zajímavou cenou.

 
Schéma přívodu vzduchu CIKO TEC
Schéma přívodu vzduchu CIKO TEC

Komínový systém CIKO® TEC:

  • moderní komínový systém ze špičkových materiálů
  • respektuje trendy v oboru vytápěcí techniky
  • zajišťuje přívod spalovacího vzduchu ke spotřebiči
  • důmyslná konstrukce přináší absolutní svobodu při výběru spotřebiče

Unikátní řešení izolace komínového systému a tím i přívodu vzduchu ke spotřebiči, vysoce kvalitní izostatické šamotové vložky a v neposlední řadě plášť komína z broušených cihelných tvarovek – to jsou hlavní aspekty, které z komínu CIKO® TEC dělají skutečného univerzála. Hlavní rozdíl oproti podobným konkurenčním produktům je v unikátním řešení izolovaných izostatických vložek. Jednotlivé izostatické vložky jsou již z výroby opatřeny speciální vyřezávanou izolací, což výrazně urychluje a zjednodušuje montáž. Toto řešení zároveň přináší funkční výhody při provozu komína:

Vzorek skladba CIKO TEC 2014
Vzorek skladba CIKO TEC 2014
  • rychlejší zahřátí spalinové cesty pro bezproblémový zátop za všech podmínek
  • menší ochlazování spalin po výšce komína pro lepší tah a prevenci tvorby kondenzátu nebo dehtu
  • spolehlivý přívod vzduchu díky menším teplotním rozdílům po výšce komína
  • velmi nízké teploty na plášti komína pro bezpečnost ve stavbě
  • možnost tepelné dilatace vložek proti plášti komína pro delší životnost

Nezanedbatelnou předností izostatických vložek oproti klasickým šamotovým vložkám je jejich zvýšená odolnost proti nárazovému teplotnímu zatížení. U nízkoenergetických a pasivních domů je komín s vyřešeným přívodem vzduchu velmi důležitou součástí projektu a to včetně takových detailů, jako jsou těsná komínová dvířka.

Komínový systém CIKO® TEC má nejvyšší teplotní zatřídění, je odolný proti působení kondenzátu a je dodáván s průměrem vnitřních vložek 140 mm, 160 mm, 180 mm, nebo 200 mm. Komínové systémy CIKO lze navíc libovolně kombinovat a provázat je do jednoho společného komínového tělesa, které bude přesně odpovídat požadavkům investora.

Více informací o komínových systémech CIKO na www.ciko-kominy.cz

Kontaktní údaje:

skype: ciko-kominy

Otevírací hodiny:

pondělí–pátek: 7:00–17:00

CIKO s.r.o.
logo CIKO s.r.o.

Výrobce a dodavatel keramických a nerezových komínových systémů CIKO, které nabízí řešení pro odkouření libovolného spotřebiče a všechny druhy paliv. Kromě vlastních komínů nabízíme rovněž parotěsné prostupy CIKO STOPER pro bezpečné zabudování komínu do ...