Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Proč si kupuji tepelné čerpadlo?

Odpovědi na tuhle otázku můžeme rozdělit na tři okruhy, podle lidí/zákazníků, kterým ji položíme. Každý totiž hledá něco jiného.

 1. Může to být programátor Tonda (28 let), který spolu s paní, která je v současné době na mateřské dovolené, staví nový dům nedaleko Brna.

  Chce ušetřit za vytápěnítepelné čerpadlo je ekonomický výhodný zdroj. Na začátku musí počítat s vyšší vstupní investicí. Tu mu však bohatě vynahradí následný levný provoz. Jejich základním principem je to, že více než 2/3 energie čerpají zdarma z venkovního vzduchu.

  Levné teplo využije jak pro vytápění domu v zimních měsících, tak pro celoroční ohřev užitkové vody. Navíc plánuje podlahové vytápění, takže může dům v létě efektivně chladit. Systém tepelného čerpadla lze napojit i na sezónní bazén – koupací sezónu si tak prodlouží o 3-4 měsíce.

  Na provoz celého domu získá výhodnou sazbu elektrické energie D57d. Oproti elektrickému topení bude platit v nákladech na vytápění až o 70 % méně a oproti plynovému cca o 50 % méně.
 1. Pak se na to můžeme podívat očima pana Františka (68 let). Žije v malé vesnici ve východních Čechách a užívá si zasloužený důchod.

  Jde mu o pohodlí – vytápění domu pomocí kotle na tuhá paliva není příliš pohodlné ani úsporné. Stojí jej čas a práci. Dříví se samo nenaštípe a uhlí se taky samo nesloží. Navíc musí v pravidelných intervalech denně přikládat. Tedy svůj čas podřizuje potřebám domu, ačkoliv lepší by bylo naplánovat si čas po svém. V roce 2022 bude velká část kotlů na tuhá paliva zakázána. Topné soustavy s velkým objemem vody, silnými trubními rozvody po domě nebo litinovými radiátory jsou obvykle perfektně vhodné pro instalaci tepelného čerpadla.

  Tepelné čerpadlo je zařízení takřka bezobslužné. Ovládat a regulovat teplotu v domě pak můžete z pohodlí gauče pomocí chytrého telefonu nebo tabletu.
 1. Něco jiného hledá pan Karel (45 let) právník. Spolu se svou ženou, která provozuje lékařskou praxi, bydlí v satelitu nedaleko Prahy.

  Hledá kvalitu. Kupuje si tiché a spolehlivé zařízení – chce mít jistotu, že zařízení bude mít potřebný výkon pro vytápění celého domu na komfortní teplotu, s minimálním podílem bivalentního zdroje. Chce, aby na něj bylo spolehnutí ve velkých mrazech, aby vždy měli dost teplé vody. V neposlední řadě potřebuje, aby zařízení vyhovělo hygienickým normám hluku a jak on, tak jeho sousedi mohli nerušeně spát.

  Pro tohle všechno stačí jednoduše ověřit/doložit, že tepelné čerpadlo je certifikováno nezávislou zkušebnou EHPA. Tedy že vyhovuje legislativním normám, jak z pohledu výkonu, tak hluku. Tyto změřené parametry a výsledky se následně odrazí na kvalitě provozu (spolehlivost), komfortu užívání (hluk), tak celkových nákladů (úspora na vytápění).

  Na trhu s tepelnými čerpadly jsme více než 12 let. Naše tepelná čerpadla AC Heating Convert AW vyrábíme, instalujeme a servisujeme. Pouze správně navržené a profesionálně instalované tepelné čerpadlo je zárukou nízkých provozních nákladů, spolehlivosti a kvality. Prohlédněte si jaký je náš postup. Podívejte se, jak vypadá dům s naším tepelným čerpadlem.

AC Heating - tepelná čerpadla s invertorem
logo AC Heating - tepelná čerpadla s invertorem

Společnost KUFI INT je česká firma, která vyrábí a instaluje tepelná čerpadla AC Heating Convert AW. Naše tepelná čerpadla vytápí rodinné domy, bytové domy, školy, školky, administrativní budovy a průmyslové haly. Máme za sebou stovky instalací tepelných ...