Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Thermona představila novinku: první stacionární kondenzační plynový kotel

Každý rok nový nebo inovovaný kotel. I tak by se dala zjednodušeně popsat strategie českého výrobce kotlů Thermona, Letošní novinkou v sortimentu je stacionární kondenzační kotel THERM 24 KDNS.

Osvědčené komponenty v novém uspořádání

Tentokrát vývojáři Thermony připravili skutečnou novinku: stacionární kondenzační plynový kotel, který v nabídce tohoto českého výrobce dosud chyběl. „Konstrukce vychází z našeho osvědčeného kotle THERM 24, ale uspořádání je upraveno tak, aby mohl stát na zemi nebo soklu. Tomu odpovídá například ovládání přesunuté na horní stranu kotle, příprava na napojení rozvodů místo stávajícího stacionárního kotle nebo nové uspořádání, umožňující pohodlný servis,“ uvedl obchodní ředitel Thermony Milan Kubíček.

Kotel bude zařazen v kotlíkových dotacích


Stacionární kotle mají své uplatnění zejména při rekonstrukcích, kdy se dají vhodně umístit na místo starého kotle. Typicky se jedná o místnosti se sníženým stropem, jako jsou například suterény nebo sklepy. Novinka bude zařazena v kotlíkových dotacích, což by mělo nastartovat prodeje ještě v rámci této topné sezóny.

Díky trojcestnému ventilu pro připojení externího zásobníku je kotel možné použít i k ohřevu TUV. Samozřejmostí je regulace výkonu podle tepelných ztrát konkrétní nemovitosti, úsporný a ekologický provoz a také tradičně dobrá servisní síť techniků.

V současné době má kotel všechny potřebné certifikace a je dostupný v distribuční síti.

THERMONA, spol. s r.o.
logo THERMONA, spol. s r.o.

Thermona, spol. s r.o. - český výrobce kotlů a kaskádových kotelen. Výrobní sortiment zdrojů tepla tvoří plynové kondenzační kotle i elektrické kotle určené jak pro domácnosti, tak i pro řešení vytápění a ohřevu TV bytových a průmyslových objektů - tzv. ...