VIADRUS: budoucnost vytápění pevnými palivy je v automatice

Datum: 14.1.2016  |  Organizace: VIADRUS a.s.  |  Firemní článek

Pevná paliva jsou stále populárním zdrojem vytápění. Jejich příznivci se ale museli spokojit s nižším uživatelským komfortem než při vytápění plynem nebo elektřinou. Výrobci proto začali dodávat na trh tzv. automatické kotle, které v sobě spojují nenáročnou obsluhu a tepelný komfort při spalování pevných paliv. Zeptali jsme se technického specialisty firmy VIADRUS Jaroslava Morského na největší výhody automatických kotlů.

VIADRUS a.s.
Bezručova 300
735 81 Bohumín

tel.:596 088 888
e-mail:
web:www.viadrus.cz  www.facebook.com/viadrus.cz

Pohodlná obsluha

Vytápění pevnými palivy běžně znamená jít ručně přiložit do kotelny několikrát denně. Většina uživatelů navíc kotel na noc „přidusila“, aby palivo hořelo pomaleji. To má za následek nejen snížení účinnosti kotle, ale mnohem vyšší emise, zanášení komínové šachty a snižování životnosti kotle. Automatický kotel vydrží topit bez zásahu uživatele i několik dní a díky sofistikované regulaci optimalizuje spotřebu paliva podle aktuální potřeby.

Vysoká účinnost = úspora

Řídící jednotka kotle přesně dávkuje potřebné množství paliva a komora kotle je konstantně udržována v optimální provozní teplotě. Vysoká účinnost znamená nižší náklady na palivo při zachování stejného tepelného komfortu. I díky tomu se investice do automatického kotle vrátí v řádu několika let.

Ekologie


Automatické kotle dokazují, že i pevná paliva lze spalovat ekologicky. Na trhu jsou již automatické kotle splňující pátou, tedy nejvyšší emisní třídu. Jejich používání není do budoucna nijak legislativně omezeno. Automatické kotle tak v příštích desetiletích zcela nahradí většinu kotlů na ruční přikládání.

Moderní technologie

Automatické kotle jsou moderní a spolehlivá zařízení, využívající celou řadu bezpečnostních prvků. K prohoření paliva do zásobníku nemůže dojít ani při výpadku elektrické energie, stejně jako k přehřátí kotle. Navíc má uživatel možnost u některých modelů ovládat kotel prostřednictvím webového rozhraní nebo mobilního zařízení.

Možnost dotací

Díky nízkým emisím a také splnění podmínek Ekodesignu, lze na pořízení automatického kotle čerpat kotlíkové dotace. „Například při koupi automatického kotle VIADRUS A3W je možné z těchto dotací pokrýt až 80 % nákladů. Uživatel tak získá moderní a ekologický kotel za zlomek jeho ceny,“ dodal Morský.

 

Datum: 14.1.2016
Organizace: VIADRUS a.s.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2018

Partneři - Vytápění

logo GEMINOX
logo DANFOSS
logo THERMONA
logo ENBRA
logo FV PLAST

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

Doporučujeme

 
 

Aktuální články na ESTAV.czNa brněnském výstavišti dnes začínají stavební veletrhyČeský ostrovní dům: Domy budoucnosti budou jednodušší, než si myslíteFOR ARCH 2018: Digitalizace ve stavebnictví se blížíCentrální vysavač: Nástroj dokonalého úklidu