Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Rozšíření řady kotlů H8 OPOP

Od podzimu roku 2016 společnost OPOP spol. s r. o. doplnila řadu automatických kotlů na hnědé uhlí a dřevní pelety o výkony 15 kW, 35 kW a 45 kW.

Model H815-A na hnědé uhlí o výkonu 15 kW se řadí k automatickým kotlům s velmi nízkým výkonovým rozsahem. Tento se díky snižování energetické náročnosti domů stává stále více populárnější a na trhu požadovanější. Sestava kotle se zásobníkem, jedna z nejmenších na trhu, má minimální rozměry – šířka sestavy 1063 mm, minimální hloubka setu 762 mm. Unikátní konstrukční řešení násypky, která pojme až 147 kg hnědého uhlí, umožňuje pronesení i dveřmi o šířce 60 cm. Minimální nároky na prostor a chytré konstrukční řešení sestavy umožní snadnou instalaci kotle i do velmi malých kotelen.

Model H824-AP o výkonu 24kW na hnědé uhlí a pelety, který uvedla společnost OPOP spol. s r.o. na trh již začátkem minulého roku, si získal oblibu u zákazníků, kteří ač omezeni prostorem, vyžadují komfortní zdroj vytápění.
Násypka pojme až 177 kg hnědého uhlí nebo 160 kg pelet. Všechny díly sestavy kotle lze pronést i dveřmi o šířce 60 cm.

Modely H835-AP, H845-AP na hnědé uhlí a pelety o výkonu 35 kW, 45 kW řeší pohodlné vytápění větších domů a středně velkých objektů.

Účinnost kotlů je velmi vysoká a dosahuje úrovně až 94 %, což spolu s nízkou spotřebou elektrické energie představuje pro zákazníky kotel s nízkými náklady na vytápění. Navíc jsou kotle zařazeny do aktuálních dotačních programů.

Řídící jednotka umožňuje:

Automatické kotle na uhlí a pelety řady H8
Automatické kotle na uhlí a pelety řady H8
  • Ovládání 4 čerpadel.
  • Ekvitermní řízení na základě venkovní teploty.
  • Časové řízení výstupní teploty kotle – programovatelný týdenní režim provozu.
  • Online řízení a záznam činnosti kotle pomocí internetového rozhraní.
  • Propojení kotle s jednotkou solárních kolektorů.
  • Propojení kotle s jednotkou ovládající směšovací ventil.

Mimo to řídící jednotka kotlů řady H8 umožňuje zapojení přídavných zařízení:

  • RT10 pokojový termostat.
  • GSM modul, pomocí něhož můžete přijímat hlášení o stavu kotle prostřednictvím SMS.
  • Modul pro online připojení kotle.
OPOP, spol. s.r.o.
logo OPOP, spol. s.r.o.

Český výrobce ocelových kotlů. Široký sortiment kotlů na tuhá paliva značky OPOP uspokojí jak náročné (pohodlné) uživatele svými automatickými kotly na uhlí a kotly na pelety, tak uživatele hledající klasické kotle na dřevo, případně kombinované kotle na ...