Společnost Uponor klade důraz na podporu a servis svým zákazníkům, proto pro Vás připravila podrobné montážní video příručky, které mají jednoduše ukázat správné postupy montáží.
Firma Regulus je stabilní, ryze česká firma, založená v roce 1992. Původně byla zaměřená především na spolupráci s výrobci kotlů v ČR. Postupným vývojem firma rozšiřovala sortiment o topenářské výrobky pro montáž a servis až výrobě vlastních produktů. V současné době je firma zaměřena především na využití obnovitelných zdrojů energie. Specializuje se na solární systémy, tepelná čerpadla a systémy větrání s rekuperací tepla.
Otázka, na kterou zcela jistě neexistuje jednoznačná odpověď. Litina, stejně tak jako plech, má své zastánce, ale i odpůrce. Pojďme se na tento problém podívat tradičně očima zákazníka ale i netradičně očima návrháře, konstruktéra a výrobce krbových vložek. Oba konstrukční materiály mají své výhody ale i nevýhody. Je řešení pouze černé nebo bílé, anebo existuje zlatá střední cesta?
O údržbě komínů se napsalo již mnoho, přesto je stále spousta komínů v ne zcela dobrém technickém a provozuschopném stavu. Zanesený komín špatně táhne, kotel špatně hoří a pro dosažení tepelné pohody musíme spálit větší množství paliva. A nelze ani pominout zvýšené množství škodlivých látek a prachových částic, které při tom vypouštíme do ovzduší. O tom, jak bychom měli komín udržovat, hovoří vyhláška č. 91 Sb./2010.
Šetřit z hlediska měření a regulace znamená kromě řádné údržby řídicího systému i periferií a optimálního nastavení požadovaných hodnot také používání vhodných algoritmů, které umožňují využít potenciál instalované technologie na maximum. Jinými slovy – důmyslná regulační strategie umí jak uspořit spotřebovanou energii, tak snížit opotřebení systému například díky méně častému spínání kotlů, čerpadel a chladicích strojů.
Kolem 640 tisíc domácností topí v kotlích na tuhá paliva. Kde není přístup k plynové přípojce anebo je vytápění plynem či elektrickou energií ekonomicky nevýhodné, tam ostatně jiná šance nebývá. Platí to pro většinu starších anebo pouze částečně zrekonstruovaných budov, pracujících s vysokým tepelným spádem. Topit tuhými palivy se dá ovšem vysoce efektivně, ekonomicky i ekologicky. Stačí zvolit kotel s automatickým podáváním!
V současné době se klade značný důraz na úsporu energií a využívání obnovitelných zdrojů energie. Proto je velmi důležitý správný návrh topného / chladicího systému, který by měl zároveň zajistit příznivý tepelný stav vnitřního prostředí - tepelnou pohodu. V tomto příspěvku jsou prezentovány konstrukční systémy, skladby a možná řešení nízkoteplotního podlahového vytápění a vysokoteplotního stropního chlazení.
Pro období vrcholu topenářské sezóny od 20. srpna do 15. prosince 2012 jsme připravili mimořádnou akční nabídku těch nejprodávanějších kotlů a balíkových sestav z našeho produktového portfolia. Jde o nástěnné plynové kotle Vitopend 100-W a 111-W a nástěnné plynové kondenzační kotle Vitodens 100-W, 111-W, 200-W a 222-W.
V rámci naší účasti na veletrhu For Therm 2012 v Praze pořádáme tiskovou konferenci k situaci kolem novely zákona č. 406/2000 Sb., o hospodaření energií se zástupci Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a Státní energetické inspekce a zahájíme provoz nového nezávislého Kalkulátoru cen elektřiny a plynu TZB-info..
Společnost Knauf Insulation nedávno uspořádala konferenci Reality Check, na které se sešli přední odborníci pozemního stavitelství a materiálového inženýrství z celé Evropy. Název konference napovídá, co bylo jejím obsahem. Na témata projektování úsporných budov, udržitelného stavebnictví, certifikace budov a další jsme se zeptali prof. Ing. Petra Hájka, CSc., z pražského ČVUT, který se konference účastnil.
Některá tepelná čerpadla potřebují ke svému provozu akumulační nádoby, jiná ne. Proč tomu tak je? Akumulační nádoba představuje přitom nemalou investici, zabírá místo v domě a někdy i komplikuje topnou soustavu. Tímto tématem se bude zabývat následující článek.
Při energetickém hodnocení budov, jak v energetickém auditu, tak i v průkazu energetické náročnosti budov, je nezbytné správně určit energetickou bilanci posuzovaného objektu. Klíčovými hodnotami jsou tepelné ztráty a tepelné zisky, které jsou výchozí pro stanovení potřeby a spotřeby energie na vytápění a chlazení. Energetická náročnost budovy se počítá dle normy ČSN EN ISO 13790. Článek poukazuje na úskalí výpočtu tepelných zisků zasklení ze slunečního záření. Porovnává stávající metodiku se staršími způsoby výpočtu. V závěru článků je uveden příklad výpočtu dle jednotlivých metodik v rámci otopného období.
Zemní plyn a olej budou i v následujících desetiletích zdroji energie, bez nichž se lidstvo neobejde. O to důležitější je co nejúspornější zacházení s omezenými zásobami fosilních paliv. To platí zcela mimořádně v oblastech, kde je nutné použití velkého množství energie - například při výrobě velkého množství horké vody a páry.
ČVUT Praha vydalo oficiální zprávu o prvním obytném souboru certifikovaném metodikou SBToolCZ. „Byla zahájena výstavba první etapy nové čtvrti Úval Hostín, ve které je certifikováno ve fázi návrhu 12 rodinných domů a 22 bytů ve třech bytových domech,“ uvedl v tiskovém prohlášení Ing. Martin Vonka, Ph.D.
Energeticky pasivní dům se solárními panely a elektrickým vytápěním představuje kompletní řešení budoucnosti. Článek představuje řešení potřeb energie v rodinném domě s použitím solárních panelů, elektrického podlahového vytápění DEVI, systémem ventilace Danfoss s rekuperací tepla a ústředním ovládáním DEVIlink™.