Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Thermona slaví 33 let od svého založení a představuje nové logo

Každý rok přinášíme řadu novinek v sortimentu, vylepšujeme naše služby, a proto jsme v loňském roce rozhodli o redesignu značky. Rok 2023 se zapíše do historie firmy, jako rok, který přináší novou firemní identitu, jednotný vizuální styl a nové logo.

Thermona od začátku roku 2023 v novém

Za tuto dobu jsme rozšířili své působení do více jak dvaceti zemí světa, ve kterých aktivně působíme, a portfolio výrobků k dnešnímu dni čítá desítky modelů plynových i elektrických kotlů. Thermona je tak považována za významného dodavatele tepelné techniky, která svým zákazníkům přináší teplo, teplou vodu a jistotu domova.


Design nového loga navazuje na tradici společnosti, zásadně však došlo k jeho zjednodušení a modernizaci směrem k našim zákazníkům. Základem loga i nadále zůstává název společnosti, který je ale o poznání čitelnější. Výrazné proměny však dostála počáteční litera „T“. Z původního zpracování, které svým způsobem zastřešovalo kompletní název, se stalo jasně čitelné písmeno „T“ s prořezem ve dvoubarevném provedení. Prořez poukazuje na design loga používané v minulosti, symbolizuje tak tradici, ovšem je pojatý modernějším způsobem. Úvodní litera tak přináší jasně definovaný symbol.

Použitá paleta barev zůstala až na drobné korekce zachována. Stále se jedná o kombinaci modré a oranžové barvy. I ve zvolených barvách je patrná symbolika. Modrá je v našem pojetí synonymem souladu, jistoty a spolehlivosti. Naproti tomu oranžová představuje samotný užitek, tedy teplo a pocit pohody či radosti.

Nové logo je jen začátek

Impulzem ke změně se mimo jiné stala i prudká transformace trhu s tepelnou technikou. V průběhu letošního roku se můžete těšit na několik novinek, prostřednictvím kterých se pustíme do nových segmentů trhu.

S novým vizuálním stylem se budete setkávat již nyní a kompletní redesign všech aplikací proběhne v průběhu prvního pololetí tohoto roku. Věříme, že nová identita nám pomůže upevnit pozici na trzích, stát se modernější společností, a i nadále posilovat naše poslání: Efektivní produkcí tepla tvořit spolehlivé srdce domova.


THERMONA, spol. s r.o.
logo THERMONA, spol. s r.o.

Thermona, spol. s r.o. - český výrobce kotlů a kaskádových kotelen. Výrobní sortiment zdrojů tepla tvoří plynové kondenzační kotle i elektrické kotle určené jak pro domácnosti, tak i pro řešení vytápění a ohřevu TV bytových a průmyslových objektů - tzv. ...