Hoval instaloval nový kotel a systém ohřevu vody v Grand hotelu Permon

Datum: 25.7.2017  |  Organizace: Hoval spol. s r.o.  |  Firemní článek

Bez ohledu na to, zda hovoříme o veřejných budovách, rodinných domech, průmyslových halách, nebo o soukromých objektech, hlavními požadavky na vytápění jsou nízké provozní náklady a minimální dopad na životní prostředí.

Hoval spol. s r.o.
Republikánská 45
31204 Plzeň

tel.:+420 377 261 002
e-mail:
web:www.hoval.cz

Exkluzivní čtyřhvězdičkový Grand hotel Permon se nachází v nádherné přírodě a je obklopený jehličnatými lesy. Grand hotel Permon patří mezi nejznámější turistické a lyžařské středisko ve Vysokých Tatrách. Hotel poskytuje služby a ubytování na vysoké úrovni a uspokojí i náročnější klienty.

Stávající zdroj tepla

Výstavba hotelu Permon se datuje do sedmdesátých let minulého století. Jelikož v letech výstavby nebyl na stavbě plyn, technické zařízení kotelny bylo navržené s použitím ocelových teplovodních kotlů s přetlakovými hořáky. Na začátku devadesátých let byly do kotelny nainstalovány čtyři nové kotle. Ohřev teplé vody se realizoval centrálně v ocelových stacionárních ohřívačích o objemu 6,3 m3. V současnosti jsou v kotelně už jen dva kotle KDVE 100, nový kotel UltraGas UG 1440D a úplně nový způsob ohřevu teplé vody.

Analýza potřeb a návrh technického řešení

Může se stát situace, kdy se zřízení kotelny zdá jako nepotřebný náklad, jelikož jsou důležitější věc, které se v hotelu musí řešit jako například pěkné pokoje, kvalitní restaurace, či prvotřídní wellness. Proto byly na první schůzce analyzované potřeby pro vytápění a hlavně zvýšený požadavek na ohřev teplé vody, jelikož v tom čase probíhala rozsáhlá rekonstrukce wellness centra.

Z tohoto důvodu byly vznešeny ze strany hotelu následující požadavky:

 1. do stávajícího dispozičního prostoru kotelny navrhnout vhodné kotle,
 2. kotle musí vyhovovat stávajícímu rozměru komína,
 3. napojení kotlů na stávající rozvody musí být jednoduché a funkční,
 4. energeticky účinný návrh pro ohřev teplé vody pro celý hotel a wellness centrum.

Zajištění co největšího komfortu s co nejnižšími náklady

Společnost Hoval se pyšní referencemi z celého světa. Řešení a výrobky jsou k vidění na nejznámějších stavbách světa. Tyto faktory jsou hlavní důvod, proč společnost Hoval nebere žádnou zakázku na lehkou váhu a přistupuje k návrhu s veškerou zodpovědností.

Obrázek č. 1: 15-2 300 kW Hoval UltraGas s patentovaným výměník tepla AluFer®
Obrázek č. 1: 15-2 300 kW Hoval UltraGas s patentovaným výměník tepla AluFer®

Nejdůležitější roli zde sehrává zdroj tepla. Zdroj musí fungovat efektivně, bez ohledu na nárazová zatížení, které jsou u hotelů běžné. Je velkou výzvou zajistit hotelovým hostům pohodlí jak při nízké tak i při vysoké obsazenosti hotelu – je proto velice důležité takový zdroj tepla, který vám umožní modulovat nejvyšší možný výkon bez významné ztráty účinnosti. V hotelu je také důležité možnost regulace tepla, kdy se teplota v neobsazených pokojích sníží na minimum, zatímco teplotu v běžně obsazených pokojích je možné regulovat dle potřeby.

S měnícími se požadavky na energii je nejlepším řešením zařízení, které může být lehko ovládané, například díky modulaci hořáku. Přesně takovéto zařízení je kondenzační plynový kotel UltraGas. UltraGas je jeden z nejúčinnějších kotlů dostupný na trhu, který je charakterizován účinností až 99 %. Snížení provozních nákladů je díky tomu, že účinnost umožňuje zařízení dosahovat stejného vytápěcího efektu s nižší spotřebou paliva. Takto vysoká účinnost kotle je výsledkem použití patentovaného výměníku AluFer®, který spojuje výhody nerezových a plynových kondenzačních kotlů.

Při závěrečném vyhodnocování mezi nízkoteplotními a kondenzačními kotli z portfolia Hoval jednoznačně padla volba na Hoval UltraGas UG1440D a to z důvodu poměr vstupní cena kotle-provozní náklady-doba návratnosti.

Obrázek č. 2: Schéma zapojení kotle Hoval UltraGas
Obrázek č. 2: Schéma zapojení kotle Hoval UltraGas

Ohřev teplé vody se může zdát jako jednoduchá záležitost, avšak pro velký hotel je důležité vybrat řešení, které se umí narychlo přizpůsobit náhlým změnám v odběrech. Proto zde bylo navrhnuto řešení Hoval Modul-plus ohřívač vody. Tento ohřívač je hojně využíván díky svému komfortu všude tam, kde je kladen velký důraz na hygienu vody.

Přednosti ohřívače Hoval Modul-plus

 • princip protiproudu při ohřevu vody pro maximální využití energie v nerezových modulech o objemu 115 litrů,
 • vysoká hospodárnost → nízké náklady,
 • garance velké produkce teplé vody ve vytíženém čase,
 • žádný problém s vodním kamenem,
 • koncepce menších válcových jednotek zapojených do série brání vzniku „mrtvých zón“ a chrání před vznikem bakterie Legionella pneumophila,
 • lehká kontrola každého modulu ohřívače,
 • kompaktní rozměry a malá hmotnost na metr čtvereční,
 • schopnost ohřevu vody s obsahem chloridu až do 300 mg/litr,
 • více jak 550 000 zásobníkových modulů instalovaných po celém světě.
Obrázek č. 3: Ohřívač vody Hoval Modul-plus, výkon 640l/h-17.500l/h
Obrázek č. 3: Ohřívač vody Hoval Modul-plus, výkon 640l/h-17.500l/h

Zhodnocení investice

Výměnou teplovodního kotle KDVE 100 s nízkou účinností, za kondenzační kotel Hoval UltraGas UG 1440D s vysokou účinností, vznikla úspora na zemním plynu, elektrické energii a na tvorbě emisí. Úspora kotle Hoval je minimálně 39 952 m2/rok, tedy minimálně 421 494 kWh/rok. Instalace kondenzačního kotle UltraGas představuje úsporu i v elektrické energii. Úspora v tomto případě je 6 290 kWh/rok. Další úsporou je díky kondenzačnímu kotli Hval UltraGas, úspora na tvorbě emisí. Instalací tohoto kotle došlo k nižší tvorbě emisí CO2 a k ochraně životního prostředí. V tomto případě úspora činí 78 442 kg CO2/rok.

Kondenzační plynový kotel UltraGas, společně s ohřívačem vody Modul-plus, zaručuje nejefektivnější využití plynových paliv pro potřeby vytápění a ohřev vody. Moderní kondenzační kotle a vysoce účinné ohřívače vody dobře fungují v moderních zařízeních a budovách – bez ohledu na to, zda hovoříme o samostatných rodinných domech, bytových domech, hotelech, či velkých halách.

Prohlédněte si naše řešení a najděte nejvhodnější způsob k řešení vašich investic.

 

Datum: 25.7.2017
Organizace: Hoval spol. s r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Projekty 2017

Partneři - Vytápění

logo FV PLAST
logo GEMINOX
logo THERMONA
logo FENIX
logo DANFOSS
logo ENBRA

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

 
 

Aktuální články na ESTAV.czMobilní stavební jednotka bude lidem pomáhat, ale nenahradí jeNová generace vysavačů UltraOne: Vysoký výkon, snadné ovládání a nízká hlučnostVánoce ve znamení tepla, to jsou nízkoenergetické radiátory RADIK RCOhřev teplé vody: Velikost a výkon ohřívačů a zásobníků na ohřev teplé vody