Energeticky šetrné Národní divadlo - záznamy přednášek

Datum: 22.7.2010  |  Autor: redakce za podpory České rady pro šetrné budovy

Doposud pravděpodobně nejzajímavějším projektem řešeným metodou EPC v České republice je projekt v Národním divadle v Praze. Naši čtenáři mají nyní možnost shlédnout přednášky ze semináře Energeticky šetrná divadla, který proběhl 18. května 2010 v Národní technické knihovně.

Doposud pravděpodobně nejzajímavějším projektem řešeným metodou EPC v České republice je projekt v Národním divadle v Praze. Realizace základní části projektu proběhla v roce 2007 a zahrnovala mimo jiné velmi zajímavou kombinaci opatření souvisejících s využitím odpadního tepla. O rok později byl projekt rozšířen o instalaci střešní hydroizolace s fotovoltaickými články na provozní budově a o další rok později došlo k dalšímu rozšíření o instalaci stejných opatření na budově Nové scény a dalších opatření v oblasti osvětlení a spotřeby vody. Celkové investiční náklady série opatření dosáhly výše přes 41 miliónů korun. Délka smluvního vztahu je na 10 let a úspory energie dosahují oproti očekávaným 22% více než 33% původní spotřeby.

Především tento projekt byl hlavním tématem semináře zabývajícího se metodou EPC, který se uskutečnil dne 18. května 2010 v Národní technické knihovně. Na semináři postupně vystoupili:

 1. PhDr. Ondřej Černý, ředitel Národního divadla - úvodní slovo semináře

 2. Miroslav Růžička, zástupce technicko-provozního ředitele pro THS Národního divadla - přednáška na téma "Projekt rekonstrukce budov Národního divadla za využití metody EPC".

 3. Ing. Vladimír Sochor - ekonomický ředitel společnosti SEVEn - přednáška na téma "Průběh veřejné soutěže při uplatnění energetických služeb s garantovanou úsporou (EPC) ve veřejném sektoru". SEVEn, Středisko pro efektivní využívání energie, je nezisková konzultační společnost. Ve své činnosti se zaměřuje na poradenství v oblasti rozvoje podnikání a ekonomicky efektivního využívání energie. Ing. Vladimír Sochor připravil pro TZB-info sérii článků zaměřenou na problematiku EPC.
  Metoda EPC a její uplatnění I.
  Metoda EPC a její uplatnění II.
  Metoda EPC a její uplatnění III.

 4. Ing. Ivo Slavotínek, předseda představenstva a ředitel společnosti Enesa a.s. - přednáška na téma "Projekt EPC v Národním divadle, aneb snížení nákladů s garancí". Enesa patří mezi společnosti pracující v oboru energetických úspor průmyslových podniků, zdravotnických zařízení, škol a jiných velkých objektů, a to především se zaměřením na projekty EPC.

 5. Ing. Michal Staša - konzultant ve společnosti SEVEn - přednáška na téma "Projekt šetrného osvětlení v ND".

 6. Miroslav Růžička, zástupce technicko-provozního ředitele pro THS Národního divadla - přednáška na téma "Replikace projektu EPC" ve Stavovském divadle.

Záznamy přednášek uveřejněny s laskavým svolením autorů a České rady pro šetrné budovy.
PhDr. Ondřej Černý, ředitel Národního divadla - úvodní slovo semináře


Miroslav Růžička, zástupce technicko-provozního ředitele pro THS Národního divadla
přednáška na téma "Projekt rekonstrukce budov Národního divadla za využití metody EPC"


Ing. Vladimír Sochor - ekonomický ředitel společnosti SEVEn
přednáška na téma "Průběh veřejné soutěže při uplatnění energetických služeb s garantovanou úsporou (EPC) ve veřejném sektoru"


Ing. Ivo Slavotínek, předseda představenstva a ředitel společnosti Enesa a.s.
přednáška na téma "Projekt EPC v Národním divadle, aneb snížení nákladů s garancí"


Ing. Michal Staša - konzultant ve společnosti SEVEn
přednáška na téma "Projekt šetrného osvětlení v ND"


Miroslav Růžička, zástupce technicko-provozního ředitele pro THS Národního divadla
přednáška na téma "Replikace projektu EPC" ve Stavovském divadle.
 

Hodnotit:  

Datum: 22.7.2010
Autor: redakce za podpory České rady pro šetrné budovySdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Blogger  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcíchDiskuse (žádný příspěvek, přidat nový)


Projekty 2017

Partneři - Úspory

logo INTERGAS
logo ENTECH GROUP

Slunce v domě on-line

Stav nabití BAT:--- %
Roční soběstačnost:--- %

Partneři - Vytápění

logo FV PLAST
logo FENIX
logo DANFOSS
logo GEMINOX
logo THERMONA
logo ENBRA
 
 

Aktuální články na ESTAV.czPraha vybrala 12 míst pro výstavbu nových městských bytůHELUZ oslavil 25. výročí novodobé historieNerezové komíny CIKO – moderní varianta odkouřeníPloty ochraňují, krášlí i tvoří hranice. Zapojte se do fotosoutěže!