Jednou z novinek veletržního kalendáře ABF, a.s., pro rok 2010 bude i nově připravovaný veletrh FOR THERM, věnovaný vytápění, alternativním zdrojům energie a vzduchotechnice.
Jednou z novinek veletržního kalendáře ABF, a.s., pro rok 2010 bude i nově připravovaný veletrh FOR THERM, věnovaný vytápění, alternativním zdrojům energie a vzduchotechnice.
Firma Grundfos je jeden z největších dodavatelů čerpací techniky na světě. Z tohoto důvodu velkou měrou ovlivňuje technologickou a technickou úroveň čerpadel. Pro uspokojení potřeb zákazníků v oblasti TZB vyvinula firma Grundfos nejširší a nejucelenější řadu In-line čerpadel na světě - neregulovaná čerpadla TP a elektronicky regulovaná čerpadla TPE.
Klatovská společnost BETONOVÉ STAVBY - GROUP s.r.o., působící na českém stavebním trhu již od roku 1993, je výrobcem a dodavatelem kompletního stavebního systému pro hrubé stavby. Systém sestává z tepelněizolačních tvárnic SUPER IZO a IZO PLUS, vnitřního nosného a nenosného zdiva, bednicích dílců, stropních konstrukcí BSK a BSSP. Důležitým doplňkem jsou též kompletní komínové systémy BLK a PLEWA.
Tepelná čerpadla vzduch/voda značky Stiebel Eltron mají pracovní rozsah od -20 °C do + 40 °C. Z hlediska klimatu topné sezóny v ČR je počet dní s extrémně nízkou venkovní teplotou malý a nemá na celkovou spotřebu energie významný vliv. Díky kompaktnímu provedení přístroje je každé tepelné čerpadlo vzduch/voda nenáročné na montáž a jeho pořízení vyjde levněji, než je tomu u jiných systémů.
Tepelná čerpadla Atlantic Alféa jsou společným projektem firem Atlantic a Fujitsu, ve kterém se zúročily zkušenosti firmy Atlantic s tepelnou technikou a společnosti Fujitsu s chladicí a klimatizační technikou. Výsledkem jsou tepelná čerpadla VZDUCH-VODA s kontinuálním řízením výkonu a vysokou účinností zisku tepelné energie předurčená pro nízkoteplotní systémy moderních novostaveb.
Solární kolektory musí při uvedení na trh splnit požadavky zákona č. 22/1997 Sb. Podmínkou pro poskytnutí dotace Zelená úsporám je navíc dosažení minimálního ročního solárního zisku z jedné instalace 1500 kWh. Instalovaná solární soustava musí splnit i podmínku ročního solárního zisku alespoň 350 kWh/m2 absorpční plochy.
Na výstupních datech výpočtu termicky vyvážené otopné soustavy jsou demonstrovány automatické úspory tepla regulační technikou při působení tepelných zisků. Předvedeno je dynamické chování soustavy a poprvé jsou kvantifikovány změny pracovních parametrů soustav, ke kterým při působení tepelných zisků dochází. Výsledky dokazují, že termicky vyvážené otopné soustavy uspoří podstatně více tepelné energie.
Vědecky podložené důkazy vyzkoušené v praxi, které vypovídají o tom, že je stavebnictví schopno snížit energetickou spotřebu novostaveb a rekonstrukcí u starších budov na hodnoty nižší než 10 % současné průměrné spotřeby. Důkazem budiž příspěvky k Mezinárodním konferencím o pasivních domech a k 1. Konferenci o pasivních domech a výstavě 2009 ve městě Pécs.
V příspěvku je uveden návrh zapojení, základní tepelné výpočty a způsob řízení ohřevu vody v externím deskovém ohřívači (výměníku) a zásobníku teplé vody, který umožňuje jednoznačný popis ohřevu běžnými vztahy. Zásobník snižuje nutný výkon zdroje tepla, kterým je zde teplovodní plynový kondenzační kotel.
Diskusní setkání zaměřené na současná pravidla a vývoj v Operačním programu životní prostředí, prioritní ose 2 a 3, programu Eko-energie a Zelená úsporám. Priority podpory, projektový cyklus, čerpání prostředků, plnění parametrů, závěrečný audit projektů, nejpodporovaněší zařízení využívající obnovitelné zdroje energie - solární soustavy, kotle na biomasu a tepelná čerpadla.
V současné době roste podpora výroby energie z obnovitelných zdrojů. Jedním z důležitých obnovitelných zdrojů energie je biomasa. Ta může být využívána v bioplynových stanicích jako surový organický materiál různého původu o vysoké vlhkosti nebo jako "suchá" biomasa s nízkým podílem vlhkosti, která je vhodná k výrobě energie spalováním. Z biomasy lze vyrábět elektřinu i teplo. A právě v tom je problém. Zatímco výroba elektřiny je podporována, podpora výroby tepla chybí.