Pokračování výběru z konference Asociace odborných velkoobchodů, která se konala začátkem dubna v Praze.
Konference byla součástí plnění základního cíle AOV poskytnout svým členům informace k vývoji trhu a pomoci v dalším rozvoji a tvorbě konkurenčních výhod. Nastíněné možnosti dalšího rozvoje velkoobchodů jako například nutnost strukturovat nabídky pro skupiny zákazníků a definování nabízených hodnot pro tyto skupiny určitě přinesou zajímavé efekty.
Asociace pro využití tepelných čerpadel ČR společně s Evropskou asociací tepelných čerpadel pořádá v rámci Stavebních veletrhů v Brně dne 27.4.2006 mezinárodní konferenci TEPELNÁ ČERPADLA V PRAXI EU. Cílem konference je především transfer zkušeností a podání informací, kam směřuje vývoj v tomto oboru.
Článek se zabývá provozními náklady na vytápění rodinného domu tepelným čerpadlem. Její variabilní i fixní složkou a jejich změnami ve srovnání s rokem minulým. Ukazuje se, že např. při kvalitně zatepleném objektu resp. malé spotřebě energie si zákazník díky razantnímu snížení paušálních sazeb a změně konstrukce VT a NT významně nepohoršil.
Stánek firmy PZP KOMPLET byl na Aquathermu 2005 od rána do večera v obležení zájemců, letošní nárůst cen energií úvahám investorů o tepelných čerpadlech rovněž přeje. Požádali jsme Ing. Václava Prokopa, předsedu představenstva a p. Zdeňku Seidlovou ze společnosti PZP KOMPLET a.s. o komentář aktuálního stavu kolem tepelných čerpadel.
Během roku 2005 vypracovalo Ministerstvo průmyslu a obchodu první unikátní statistiky o využívání základních obnovitelných zdrojů energie v naší republice. Následující článek je průvodcem k těmto statistikám, které jsou ke stažení v oboru Obnovitelná energie - Dokumenty.
Stoupající ceny energií, elektřiny, topných olejů i zemního plynu způsobují návrat k topení pevnými palivy, bohužel v nemálo případech se topí nejen jimi, ale také vším, co hoří, což má negativní dopad na ovzduší v mnohých obcích. Článek pojednává o možnostech využití biopaliv, jako jsou např. topné brikety z obilí, slámy, energetického šťovíku apod.
Naše republika patří ke státům s velkými zásobami hnědého uhlí. I když údaje OSN o zásobách našeho hnědého uhlí a lignitů uváděly koncem 90. let 20. století hodnotu 3,5 Gtmp (tun měrného paliva) [1], tedy výrazně nižší, než byla hodnota 7,73 Gtmp, kterou udávaly koncem 70. let, neznamená to, že hnědé uhlí nebude mít významnou roli v palivové a energetické základně ČR po dobu minimálně 50 let.