Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Vytápění
Archiv článků od 3.10.2005 do 20.10.2005

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

20.10.2005
REHAU, s.r.o.

Společnost REHAU, jedna z vedoucích firem dodávající systémy pro oblast technického zařízení budov na evropském trhu, realizovala v průběhu června a července tohoto roku další systém vytápění fotbalového hřiště v České republice.

20.10.2005
Alexander Lukeš

Inovativní topné systémy - kondenzační technika, technika tepelných čerpadel, řízené větrání obytných prostor s tepelných čerpadlem využívajícím odpadní vzduch. Systémy, které fungují s podporou solárního okruhu pro vysoký komfort pitné vody. Kompaktní energetické věže jsou kompletně smontovány a připraveny na připojení...

19.10.2005
Ing. Tomáš Matuška, Ph.D., Ing. Jan Schwarzer, Ing. Bořivoj Šourek, ČVUT v Praze, FS, Ústav techniky prostředí

Druhá část seriálu článků Snížení energetické spotřeby v budovách s využitím alternativních zdrojů energie je věnována biomase. Příspěvek zahrnuje úvod do problematiky, schémata zapojení, technický popis, použití s upozorněním na výhody a nevýhody jednotlivých zapojení.

17.10.2005
Mgr. Tomáš Chadim, FEL ČVUT

Recenzovaný Aplikace jednoduchého finančního kalkulátoru určeného pro hodnocení ekonomické efektivnosti investic. Druhá část se věnuje příkladu praktického užití výpočtové pomůcky.

12.10.2005
Tepelná čerpadla MACH, s.r.o.

Levnější řešení není vždy zároveň tím nejefektivnějším. Tato pravda platí dvojnásob u tepelných čerpadel, kde rozdíly v pořizovacích nákladech mohou být výrazné, nicméně levnější řešení se později ukáže jako ekonomicky náročnější na samotný provoz. Z dlouhodobého provozního hlediska pak mohou rozdíly činit až desetitisíce korun.

12.10.2005
Ing. Tomáš Matuška, Ph.D., Ing. Jan Schwarzer, Ing. Bořivoj Šourek, ČVUT v Praze, FS, Ústav techniky prostředí

Zapojení solárního systému pro celoroční užití, přitápění a ohřev bazénu - varianta 2. Doporučená potřebná plocha kolektorů a velikost akumulačního zásobníku.

11.10.2005
GIACOMINI CZECH, s.r.o.

Jednou ze zajímavých realizací s využitím výrobků GIACOMINI je projekt vytápění bytových domů pro bytové družstvo Horní Proseč - Domovina v Jablonci nad Nisou. Architekt stavební části navrhl stavět stropy jako na místě odlévané betonové konstrukce. Spodní podhled stropů, dodávaný jako továrně vyrobený panel, slouží současně jako ztracené bednění pro betonáž. Této skutečnosti využil projektant vytápění a umístil vodorovné rozvody otopné soustavy přímo do betonové vrstvy.

10.10.2005
RNDr. Svatopluk Šeda, OHGS, s. r. o.

Vrty pro tepelná čerpadla systém země-voda jsou vodními díly a vyžadují tedy povolení ve smyslu § 15 vodního zákona. Nutnou součástí stavebního povolení vrtů systému země-voda je i povolení k nakládání s vodami. K vydání povolení k nakládání s vodami jsou nezbytné ještě dva podklady, a to vyjádření osoby s odbornou způsobilostí (hydrogeologa) a dále stanovisko místně příslušného správce povodí.

7.10.2005
Progres Partners Advertising, s.r.o., Alexander Lukeš

Kondenzační kotle, teplovodní zplynovací kotle na dřevo, štěpku a další obnovitelné zdroje energie, elektrokotle reagující na kolísavé napětí, podlahové, stropní i stěnové vytápění, biologické čistírny odpadních vod, vyrobené z recyklovatelného materiálu... a mnoho dalšího.

7.10.2005
LG Electronics CZ, s.r.o., Ing. Dagmar Kopačková

Nano-technologie čistí domácnost - LG nabízí spotřebitelům technologii budoucnosti, dříve známou jen ze sci-fi, a představuje koncept domácnosti 21. století. Podobná hesla se nesla tiskovou konferencí českého zastoupení koncernu LG. Článek je věnován základním tezím směru dalšího vývoje a zaměřuje se na aktuální nabídku klimatizace se značkou LG.

6.10.2005
Ing. Vladimír Valenta

Po modernizacích tepelných či vytápěcích soustav v tepelných okrscích a ve vytápěných objektech jsou předpoklady pro lepší hospodaření s teplem a s čerpací prací. Nastává otázka, na jaké hodnoty nastavit hlavní provozní parametry, aby dodávka tepla od zdroje k odběrům tepla byla co nejhospodárnější.

4.10.2005
Ing. Milan Bechyně

Pasivní dům zajišťuje příjemné vnitřní prostředí v létě i v zimě bez použití klasického vytápěcího systému. Zájemci mají možnost se s problematikou seznámit na dvoudenní konferenci, která se uskuteční 18. a 19. října 2005 v Kongresovém centru v Brně.

3.10.2005
Ing. Šárka Myšková, Ing. Zdeněk Přibyla

Jednu z dominantních úloh při dodávkách energie, a zde máme na mysli energii získávanou z plynného paliva - zemního plynu obyvatelstvem, právnickými a podnikajícími fyzickými osobami, sehrávají plynovody v budovách. Při projektování a následně při jejich zřizování je potřebné se řídit nejen obecně závaznými právními předpisy, ale využívat i normativní dokumenty.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama