Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál
Úspory energie v domácnostech
Archiv článků od 21.1.2013 do 21.5.2013

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

21.5.2013
Domat Control System s.r.o., Ing. Jan Vidim

Slovinská architektonická kancelář Protim Ržišnik Perc obdržela na Dni energetiků v Portoroži cenu časopisu Finance za nejlepší energeticky úspornou stavbu roku 2012. Slovinský distributor řídicího systému Domat, firma Kovintrade, zajišťoval montáž a programování řídicího systému založeného na procesních stanicích MiniPLC.

konference Vytápění Třeboň 2013
19.5.2013
redakce

Na konferenci Vytápění Třeboň 2013 měli účastníci možnost využít informační technické podpory u 31 stánků firem zejména z oborů vytápění a regulace. Nabízíme Vám nyní výběr ze zajímavostí.

15.5.2013
E.ON Česká republika, s.r.o.

Máte rádi chytré inovace, které šetří energii nebo ji vyrábějí z obnovitelných zdrojů? Využíváte je doma nebo v práci? Recyklujete v obci odpadní energii? Šíříte osvětu mezi mládež? Nebo jste si zateplili dům či zrealizovali jiné úpravy, které vedou k úsporám energií a peněz? Pak je E.ON Energy Globe Award ČR ta pravá soutěž pro vás. Vítězné projekty jednotlivých kategorií získají hodnotné ceny do partnerů soutěže. Absolutní vítěz E.ON Energy Globe ČR 2013 navíc získá peněžní odměnu v hodnotě 300 000 Kč.

29.4.2013
Prof. Dr. Jarek Kurnitski a redakce Blueprint

Jedním z důvodů, proč budovy s téměř nulovou spotřebou energie neplní očekávání uživatelů, je to, že mohou být příliš složité na provozování. Dalším důvodem může být přílišný optimismus projektu,který nezohlední např. spotřeb energie kancelářskou technikou, která ve skutečnosti dominuje v energetické bilanci budovy.

22.4.2013
ELEKTRODESIGN ventilátory spol. s r.o., Ing. Michal Kubelka, Ing. Ivan Cifrinec, Ph.D., MBA, Ing. Otakar Pump

Směrnice EP a Rady 2010/31/EU o energetické náročnosti budov byla implementována do českého právního řádu do zákonem 318/2012 Sb. o hospodaření energií. Je zřejmé, že hlavním cílem je tedy snižování spotřeby energie pro provoz budov, a tedy se týká i technických systémů budov pro úpravu tepelně-vlhkostního stavu prostředí (vytápění, větrání, klimatizace).

18.4.2013
KNAUF INSULATION, spol. s r.o.

Knauf Insulation představil vzduchotěsný zateplovací systém LDS pro šikmé střechy. Obsahuje všechny komponenty pro různé skladby zateplení a konstrukce šikmých střech. Systém LDS obsahuje kontaktní difuzní fólii LDS 0,04, parobrzdu LDS 2 Silk, parozábranu LDS 100 a těsnící pásky LDS spolu s minerální skelnou izolací Knauf Insulation Unifit.

15.4.2013

V současné době nemáme dostatek údajů o skutečné energetické spotřebě systémů vytápění, větrání a klimatizace (HVAC). Evropský projekt iSERV má za cíl vytvořit podrobnou databázi s údaji o spotřebě energie evropských systémů HVAC a jejich komponentů. Na základě porovnání dat budou určeny možnosti úspor energie, které budou volně k dispozici.

Kotle THRs jsou úsporné i pro malé potřeby tepla
12.4.2013
BRILON a.s.

Po 3/4 topné sezóny plně postačuje 15 – 50 % nominálního výkonu kotle. Všechny běžné kotle, u kterých nelze snížit výkon na tyto hodnoty při zachování garantované účinnosti, se tedy stávají na 3/4 topné sezóny značně neekonomickými. Jednou z nejsilnějších deviz kotlů THRs je právě schopnost výborné modulace a významné omezení startů a s tím spojených úspor.

9.4.2013
KORADO, a.s.

Při výstavbě domu či bytu nebo jejich rekonstrukci je výběr vhodného systému vytápění zcela zásadní. Najít takový systém, který nám zajistí dostatečnou tepelnou pohodu, sníží spotřebu energie a navíc je šetrný k životnímu prostředí, nemusí být vždy jednoduché. Takovéto moderní energeticky úsporné vytápění zajišťují právě nízkoteplotní otopné soustavy s účinnými konvektory Licon.

8.3.2013
WILO CS, s. r. o.

Snaha o maximální účinnost při zachování nebo dokonce zvýšení uživatelského komfortu se historií firmy WILO táhne jako ona pověstná červená nit a zelená čerpadla této značky byla vždy nositeli pokrokových technologií a moderních technických řešení.

6.3.2013
Grundfos Sales Czechia and Slovakia s.r.o., Ing. Jiří Zavadil

Společnost Grundfos uvedla na přelomu roku 2013 na trh novou generaci oběhových čerpadel ALPHA2, která navazuje na úspěšnou dosavadní řadu ALPHA2.

5.3.2013
AC Heating - tepelná čerpadla s invertorem, Ing. Michal Fiala

Tepelná čerpadla představují dnes atraktivní řešení vytápění nejen v rodinných domech ale i v oblasti bytového fondu. Pojďme se podívat na několik konkrétních příkladů úspěšných realizací.

2.3.2013
Schneider Electric CZ, s. r. o.

Centrála společnosti Schneider Electric se stala nejekologičtější budovou světa. Jako vůbec první získala nejvyšší ohodnocení „Outstanding“ (tedy česky řečeno mimořádný) mezinárodní komisí udělující certifikát BREEAM. Komise hodnotí kvalitu budovy, jako například dopad na životní prostředí, úspory energií či prostředí uvnitř objektu.

26.2.2013
KNAUF INSULATION, spol. s r.o.

Pokud chcete zateplit střechu svého domu, zkuste štěstí na stránkách společnosti Knauf Insulation Dům na zateplení. Ve hře je celkem pět zateplení střechy systémem LDS v hodnotě 57 000 Kč. K účasti v soutěži stačí jednoduchá registrace.

25.2.2013
AHI CARRIER CZ s.r.o., Ing. Ivan Škop

Vytápění tepelným čerpadlem může být přerušované s útlumem teploty v noční a pracovní době nebo na konstantní teplotu po celý den. Analýza zahrnuje i vliv bivalence a prokazuje významně zvýšené náklady při provozu s útlumem.

19.2.2013
Siemens, s.r.o.

Energeticky úsporné budovy se postupně stávají standardem i v oblasti rezidenčního bydlení. Důkazem tohoto trendu je i úzká spolupráce mezi předním českým výrobcem energeticky efektivních domů, firmou RD Rýmařov, a společností Siemens, která je tradičním dodavatelem produktů a řešení snižujících energetickou náročnost. Obě společnosti navázaly na předchozí úspěšnou spolupráci a pro zájemce o úsporné a komfortní bydlení připravily nový produkt s názvem Inteligentní domy RD Rýmařov 2013.

29.1.2013
ENBRA, a.s.

Indikátor topných nákladů Sontex 556 umožňuje obousměrnou radiovou komunikaci s dalšími prvky dálkového odečítacího systému. Navíc zajišťuje odesílání naměřených dat pouze na vyžádání. Díky tomu nabízí minimálně desetiletou výdrž baterie. Dálkové odečty pomocí radiového signálu mohou zlevnit rozúčtování spotřeby až o 20 %.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama