Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál
Úspory energie v domácnostech
Archiv článků od 3.2.2023 do 4.4.2023

Archiv recenzovaných článků

zpět

Zdroj: Archiv S-Power Energies, s.r.o.

Energie za poslední roky raketově zdražily, proto domácnosti hledají způsoby, jak ušetřit. Jednou z možností je pořízení střešní fotovoltaiky. Vypočítali jsme, jakou má taková investice návratnost.

Využití solární energie patří, zejména v posledních letech, k velmi diskutovaným tématům. V rozhovoru s Matjažem Grošeljem, Country Managerem společnosti K2 Systems věnující se vývoji a výrobě montážních systémů pro FVE a s Petrem Hašplem Marketingovým Managerem ze společnosti Solarity, která je mezinárodním distributorem a velkoobchodním prodejcem fotovoltaických systémů, se na toto téma podíváme blíže z jejich pohledu.

Stánek Bosch na veletrhu ISH v německém Frankfurtu (Zdroj: Bosch)

Na stánku Bosch byly pod heslem "Einfach Klimaheld. Mit Bosch." (Stát se klimatickým superhrdinou je snadné. Se značkou Bosch.) představeny nové inovativní produkty a služby, které nejenže z profesionálů udělají superhrdiny, ale také zefektivní a především usnadní jejich každodenní práci.

Rodinný dům je radost i starost zároveň. Jaké náklady na vytápění a ohřev vody mám čekat, kolik mě bude stát provoz domu? Vyplatí se tepelné čerpadlo a jak se na nákladech projeví fotovoltaika? Jaké jsou rozdíly v nákladech u domů s různou izolací a štítky? Dobré otázky, na které je tak těžké najít relevantní odpovědi. A právě odpovědi na tyto otázky jsou dnešním tématem.

Zdroj: Archiv S-Power Energies, s.r.o.

Čím dál víc lidí uvažuje kvůli zdražení energií o pořízení vlastní střešní fotovoltaiky. Jak roste poptávka, narostl za poslední dva roky i počet instalačních firem. Ovšem když dva dělají totéž, nebývá to totéž. Jak tedy zvolit správného dodavatele? Přinášíme několik tipů, na co se při výběru zaměřit a jakým firmám se raději obloukem vyhnout.

Kolik elektřiny ušetříte nákupem novější pračky nebo ledničky? Je vhodné vyměnit úsporné zářivky za LED žárovky? Jakou vám novější spotřebič přinese úsporu peněz a jak dlouhá bude návratnost? Vše zjistíte s novými výpočty TZB-info.

Jednou z největších bariér pro pořízení fotovoltaiky je nejistota zákazníků, jak rychle a případně zda vůbec se jim investice vrátí. Podle průzkumu Behavio pro společnost Columbus Energy to od nákupu odrazuje každého třetího majitele rodinného domu1. Firma se proto rozhodla pochybnosti o výhodnosti fotovoltaických elektráren vyvracet v praxi.


zpět
 
 
Reklama