Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Úspory energie v domácnostech
Archiv článků od 29.6.2023 do 17.8.2023

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

17.8.2023
redakce

Jaké jsou hlavní části fotovoltaické elektrárny a jaký je jejich účel? Redaktor TZB-info Jiří Zilvar srozumitelně popisuje jejich funkci a na co si dát pozor. Chystáte se ušetřit pořízením fotovoltaiky? Pak se na video určitě podívejte.

Jak se rozúčtovává voda a teplo? Jarmila Trčková, vedoucí oddělení rozúčtování společnosti ista Česká republika
16.8.2023
redakce

Společnost ista má informační webový portál připravený na generování a poskytování služby Měsíční informace o spotřebě podle nové legislativy. Na webináři se dozvíte o letošním rozúčtování tepla a vody a jak bude fungovat odečítání a rozúčtování dále. Jak portál ista funguje, jaké obsahuje funkce, co klienti vidí a s čím mohou pracovat? Podívejte se na webinář.

15.8.2023
IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o.

Každou zimu z nedostatečně zatepleného domu utíká teplo za tisíce korun. Teplo je stále dražší a dělá nám čím dál větší starosti. Proč s tím tedy něco neudělat a nevyužít ušetřené peníze jinde?

Zdroj: OPOP
10.8.2023
OPOP s.r.o.

O tom, že je vytápění pevnými palivy trvale výhodné, není pochyb. Někoho však může odrazovat manuální přikládání kusového dřeva. Víte, že si od přikládání můžete na čas úplně odpočinout a spolehnout se na automatický provoz? Takové řešení zajistí kombinovaný kotel na dřevo a pelety od českého výrobce OPOP.

Prof. Ing. Karel Kabele, CSc., ČVUT v Praze a Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., ředitelka portálu TZB-info
9.8.2023
redakce

Jakkoliv je plošné vytápění běžná věc, v souvislosti s tepelnými čerpadly se objevuje další funkce ploch, a to je chlazení. Je tedy správně vrátit se k teorii rozložení teplot v místnosti a subjektivnímu vnímání, protože situace se mění. Jak, na to jsme se ptali prof. Ing. Karla Kabeleho, CSc., vedoucího katedry TZB, a Ing. Zuzany Veverkové, Ph.D. z katedry TZB Fakulty stavební ČVUT v Praze.

4.8.2023
NRG Group a.s.

Letní období je ideálním okamžikem pro servis plynových zařízení, která v zimě budou zajišťovat tepelnou pohodu. S příchodem podzimu se pro tento krok rozhodne většina majitelů plynových kotlů a není snadné zajistit vhodný termín.

3.8.2023
IMI Hydronic Engineering

Firma IMI Hydronic Engineering se podílela na více než 100 000 projektech různých velikostí a typů po celém světě, od nových výstaveb po rekonstrukce historických budov. Tentokrát se s vámi podělíme o případovou studii rekonstrukce otopné soustavy rodinného domu.

8.7.2023
UBM Development Czechia s.r.o.

UBM Development Czechia úspěšně dokončila hrubou stavbu rezidenčního projektu Astrid Garden v Praze 7 – Holešovicích, ve kterém vzniká 138 bytů a dvě obchodní jednotky. Komplex developer realizuje s mezinárodně uznávanou ekologickou certifikací BREEAM a v rámci udržitelnosti klade důraz na využívání obnovitelných zdrojů a snižování spotřeby energií. Součástí projektu jsou privátní zahrady, střešní terasy a uzavřený, klidný a na zeleň bohatý vnitroblok. Výstavba Astrid Garden probíhá od listopadu 2021 a její dokončení je plánováno na druhou polovinu roku 2024. Prodej projektu, který navrhlo renomované architektonické studio Bogle Architects, zajišťuje exkluzivně realitní kancelář Lexxus Norton.

Článkový radiátor Zehnder Charleston s ocelovými trubkami nabízí moderní a zároveň efektivní řešení pro výměnu starých otopných těles.
7.7.2023
Zehnder Group Czech Republic s.r.o.

V důsledku přísných energetických nároků zahrnují v současné době rekonstrukce starších domů a bytů často změnu topného systému na nízkoteplotní. To s sebou samozřejmě nese také výměnu otopných těles, jelikož se s tímto krokem zvyšují nároky na jejich kapacitu. S jakoukoli stavební situací si snadno poradí široké portfolio koupelnových a bytových radiátorů Zehnder s variabilním příslušenstvím.

Ačkoliv rodinný dům prošel před třinácti lety kompletní rekonstrukcí včetně topného systému, minulý rok se majitelé rozhodli pro opětovnou výměnu zdroje tepla a zvolili tepelné čerpadlo.
4.7.2023
ACOND a.s.

Snaha snížit náklady na vytápění a přání topit pohodlně a s minimem práce – to jsou většinou důvody lidí pro pořízení tepelného čerpadla. Stejné měli i manželé Supovi, kterým se tento krok nakonec vyplatil – po první zimě s tepelným čerpadlem mají už teď jistotu, že úspora spotřeby elektrické energie bude minimálně 55 %. Investice by se jim tak měla vrátit za 4,5 roku.

Zdroj: Archiv Columbus Energy a.s.
29.6.2023
Columbus Energy a. s.

Dotační program Nová zelená úsporám Light, který je určen nízkopříjmovým domácnostem, je možné využít také na pořízení solárního ohřevu vody. Montáž se obejde bez velkých stavebních zásahů a není zapotřebí souhlas distributora. Zájemci mohou získat až 90 000 Kč a pokrýt tak sto procent nákladů. V Columbus Energy pomohou s realizací i s vyřízením dotace.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama