Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál
Úspory energie v domácnostech
Archiv článků od 1.11.2022 do 17.11.2022

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

17.11.2022
FENIX Trading s.r.o.

Nový elektrický konvektor je vybaven digitálním programovatelným termostatem, jeho součástí je digitální displej a řídící jednotka s týdenním programem.

16.11.2022
Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění

Úkolem termostatických ventilů je zabránit přetápění místnosti nad zvolenou teplotu vzduchu a provádí to tím, že omezují průtok otopné vody. K jejich správné funkci musí být splněna řada podmínek a uživatel s ventily musí správně zacházet.

13.11.2022
MND Energie a.s.

Tepelné čerpadlo není výhodné pro každého. Proto jsme připravili kalkulačku, která pomůže vyhodnotit, zda se vyplatí zbavit se plynového kotle a vytápět pomocí tohoto zdroje. Tepelné čerpadlo sice může za stávajících cen oproti plynu snížit provozní náklady, jeho pořízení je ale finančně náročné, a navíc se nehodí pro každou nemovitost.

11.11.2022
redakce

Nepromyšlená úsporná opatření mohou vést v lepším případě ke špatné investici, v horším případě i k negativním dopadům na zdraví. Na co si dát pozor při hledání úspor v bytovém domě? A jak zlepšit energetickou náročnost bytového domu? Odpovědi přinesla odborná konference Rekonstrukce a provoz bytových domů 2022 pořádaná portálem TZB-info.

10.11.2022
redakce

Tepelná čerpadla Templari, která začala na český trh dodávat společnost Brilon a.s., se vyznačují mnoha technickými přednostmi. V rozhovoru Ing. Václav Dědič, odborný technický zástupce, uvádí důvody, proč tato tepelná čerpadla společnost zařadila do svého sortimentu po bok stávající nabídky tepelných čerpadel značek Atlantic a Kronotherm.

Obr. Jedno z mnoha možných umístění venkovní jednotky tepelného čerpadla MULTI+. Tenká potrubí s chladivem, která ji propojují s vnitřními jednotkami a také zásobníkem teplé vody, mohou být dlouhá až …. metrů
9.11.2022
Daikin Airconditioning Central Europe - Czech Republic spol. s r.o.

Přirozeným nedostatkem tepelných čerpadel vzduch-vzduch, lidově reverzibilních klimatizací s funkcí vytápění, je nemožnost jimi připravovat teplou vodu. Tepelné čerpadlo Daikin Multi+ to však umí. Může vytápět nebo chladit, ale současně i ohřívat vodu v zásobníku.

9.11.2022
redakce

Když se dnes řekne dům s elektrickou podlahovkou a elektromobilem, jednou z prvních asociací nejspíš bude astronomický účet za elektřinu. Ten lze ale s pomocí správných technologií v létě úplně vynulovat a v zimě výrazně snížit. Jak to probíhá? Zeptali jsme se Cyrila Svozila staršího, ředitele společnosti Fenix Group.

8.11.2022
IMI Hydronic Engineering

Budovy spotřebovávají 40 % světové energie a jsou jedním z nejvýznamnějších zdrojů emisí CO2. Vzhledem k rostoucím obavám ze změny klimatu a rostoucí ceně zemního plynu i mnoha dalším faktorům zvyšujícím náklady na energie je hledání flexibilních a účinných řešení, díky nimž budou budovy energeticky účinnější, klíčovou prioritou pro majitele budov a domů.

7.11.2022
redakce

Největší potenciál úspor je tam, kde je největší spotřeba. A ta je u přípravy teplé vody. Nejen je že je energeticky náročná, ale potřebujeme ji celoročně. A to je i téma pro hosta v živém vysílání ve studiu estav.tv Jaroslava Olivu, vedoucího prodeje z Družstevních závodů Dražice.

6.11.2022
Ing. Petr Vacek

Z hlediska čerpadlářského každé vypnutí čerpadla přinese úsporu el. energie. Ale u teplé vody musíme dát přednost hygieně vody, tj. zdraví a spočítat úsporu s ohledem na další náklady. Navíc z hlediska mechanického zastavování čerpadla ideální úplně není.

Obr. Plocha obytných místností 123 m2, tepelná ztráta 3 kW při −15 °C, dispozice: 5 + kk
4.11.2022
Daikin Airconditioning Central Europe - Czech Republic spol. s r.o.

Tepelná čerpadla vzduch-vzduch vytápí energeticky úsporné domy jednoduše a úsporně. Při větší potřebě tepla, nebo i ve stávajících domech s teplovodními kotly na plyn nebo elektřinu nebo s přímotopným elektrickým vytápěním, jsou rychlým řešením pro úspory.

1.11.2022
UPONOR, s.r.o.

V případě zabezpečení příjemných vnitřních teplot v komplikovaném prostředí, jako jsou moderní budovy, je třeba zvolit inovativní řešení. Volba moderních systémů pro zabezpečení vnitřní teploty ve všech klimatických podmínkách narůstá a očekává se jejich spolehlivý provoz a vysoký komfort uživatelů.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama