Archiv článků od 23.4.2009 do 26.8.2013

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články       1  2   

FIRESTOP je systémové řešení izolace a protipožární ochrany vzduchotechnického potrubí

26.8.2013 | KNAUF INSULATION, spol. s r.o.
Pro zajištění požární bezpečnosti budov je zpravidla vhodné kombinovat aktivní a pasivní systémy a prvky přispívající k požární bezpečnosti budov. Správné řešení vzduchotechnického potrubí je důležitým prvkem pasivní požární bezpečnosti staveb. Systém FIRESTOP je založen na mimořádné teplotní odolnosti minerální kamenné vlny Knauf Insulation. Přináší ucelené řešení protipožární izolace.

Nový bezplatný program pro výpočet a navrhování technických izolací

29.7.2013 | KNAUF INSULATION, spol. s r.o.
KI Tech je nový bezplatný software od Knauf Insulation. Slouží k navrhování a tepelnětechnickému posuzování izolací pro teplovody, horkovody, parovody, rozvody teplé a studené vody, kotelny, zásobníky, vzduchotechniku apod. obecně označované jako technické izolace. Mohou ho snadno využívat specialisté v oboru průmyslových zařízení a TZB i nejširší odborná a laická veřejnost.
KAIFLEX– technické izolace, AZ Flex

AZ FLEX, a.s. má nově v nabídce izolační materiály Kaiflex od německého výrobce KAIMANN

20.11.2012 | AZ FLEX, a.s.
Společnost AZ FLEX, a.s., významný odborný velkoobchod s vybranými stavebními materiály, spolupracuje s německou společností KAIMANN GmbH, která vyrábí „Kaiflex – technické izolace“ pro chlazení, klimatizaci, VZT, vytápění, teplou vodu, soláry i speciální aplikace.

Znalecké posudky mohou ušetřit milióny tun emisí CO2

30.1.2012 | podle podkladů firem Testo AG, CO2 online GmbH upravil Ing. Josef Hodboď
Kontrola otopné soustavy běžného RD trvá asi 1 hod, hodnotí se 7 kritérií. Výsledkem je bodové ohodnocení, ze kterého je zřejmý vliv jednotlivých kritérií na celkovou efektivitu soustavy a barevně jsou znázorněny části otopné soustavy od optimální až po zvláště neefektivní. Postup hodnocení je v Příručce pro kontrolu tepelné soustavy.

Zkušenosti s pravidelnou kontrolou kotlů a srovnání metodik

30.1.2012 | Ing. Renata Straková, Ing. Josef Knob, Entech-Group s.r.o.
Pravidelná kontrola řeší stav kotle a kouřovodu, jeho příslušenství, zabezpečení a regulace. Kromě technického stavu a údržby se kontrolují i dokumentace, provozní předpisy, návody a další dokumenty. Vyčísluje se celková účinnost kotle z výsledku měření, stanovuje se referenční resp. minimální účinnost kotle a navrhují se případná opatření.
diskuse: 1 příspěvek, 01.02.2012 17:33

Věrnostní program FlexiBONUS jako důkaz úcty k zákazníkům

8.11.2011 | AZ FLEX, a.s.
Pouhý jeden měsíc zbývá do ukončení věrnostního programu FlexiBONUS, který připravila společnost AZ FLEX pro své loajální zákazníky jako poděkování za další rok spolupráce. Hlavní výhrou je zájezd pro dvě osoby do hotelového resortu Jumeirah Beach v Dubaji, ale ani dalším formám poděkování nechybí punc luxusu a výjimečnosti. Tento bonus se rozhodně vyplatí.

Cesta k úsporám s kalkulačním programem izolační rohože Klimafix

15.8.2011 | ROCKWOOL, a.s.
Samolepicí lamelová izolační rohož Klimafix ušetří až třetinu času potřebného pro její aplikaci při montáži. Stačí jen odříznout správnou délku, položit na očištěné potrubí, stáhnout separační fólii, přitlačit a nalepit.

AF/Armaflex spojuje izolaci s antibakteriální ochranou

13.7.2011 | ARMACELL EUROPA GmbH - organizační složka
Společnost Armacell vyvinula speciální materiál AF/Armaflex, který v sobě spojuje vynikající izolační schopnosti a antibakteriální ochranu. Další předností izolace AF/Armaflex jsou její velmi dobré požární vlastnosti. Materiál, z něhož je izolace vyrobena, je nehořlavý, nekape a má samozhášecí vlastnosti.

Příklady řešení modernizace energetických systémů v Pardubickém kraji metodou EPC

4.7.2011 | redakce
V rámci modernizace energetických systémů byly použity kondenzační kotle, nové systémy měření a regulace, termostatické hlavice u otopných těles, moderní pohony a akumulačné nádrže. Byly doizolovány rozvody, zařízení i některé fasády.

Flexibilní izolace tepelných solárních systémů

15.6.2011 | MEIBES s.r.o.
Materiály pro solární systémy musí z hlediska jejich životnosti vyhovovat požadavkům DIN EN 12 975 a dalším zákonným předpisům. Při snaze najít dobré izolační materiály pro potrubí solárních okruhů, včetně napojení kolektorů, je možné se opřít o laboratorní testy, které potvrzují vysokou spolehlivost materiálu EPDM.

Izolace potrubí podle evropských doporučení

16.5.2011 | J.V.Ráž, DiS.
Článek je určen projektantům a provozovatelům sítí s cílem pomoci snadnému navrhování tepelných izolací bez obav z evropských předpisů a učinit návrh izolace snadným, bez zdlouhavých a v případě součinitelů přestupu tepla i zbytečných výpočtů.

Ochrana před nadměrným hlukem s izolacemi ROCKWOOL

12.5.2011 | ROCKWOOL, a.s.
Ticho léčí ...bonmot s reálným základem. Hluk se stal součástí našeho každodenního života a jeho nadměrná míra způsobuje řadu zdravotních problémů. Pro dosažení potřebného útlumu hluku je elementární správný výběr materiálu a varianty zvukové izolace včetně technologie zpracování detailů na stavbě.

Nosníky Armafix AF eliminují tepelné mosty a vlhkost v místě upevnění potrubí

19.4.2011
Společnost Armacell, největší světový výrobce technických izolací, vyvinula chytrý závěsný systém Armafix AF, který zcela eliminuje vznik tepelných mostů a kondenzaci par v místě upevnění či zavěšení trubek ke stěně.

Vítejte v pasivní budoucnosti!

4.4.2011 | KNAUF INSULATION, spol. s r.o.
Evropa směřuje k pasivním stavbám a Knauf Insulation se snaží být vždy vpředu. Přijďte se podívat do Brna, jak bude vypadat naše pasivní budoucnost!

Proč je nutné používat při montáži podlahového topení folii?

15.3.2011 | GIACOMINI CZECH, s.r.o.
Na TZB-info.cz se hojně diskutuje o nutnosti použití folie při montáži podlahového topení. Opravdu je nutná? A použít raději systémovou desku nebo rovný polystyren?

S Akademií zateplování se dozvíte víc

3.3.2011 | KNAUF INSULATION, spol. s r.o.
1. ročník Akademie zateplování přináší přední výrobce tepelných, akustických a protipožárních izolací Knauf Insulation. Akademie nabídne jak odborný program, tak zkušenosti a tipy i triky z každodenní praxe. Odbornou garanci poskytuje přední český odborník doc. Ing. František Kulhánek, CSc., z ČVUT Praha.

Stavíte či rekonstruujete svůj dům a máte šikmou střechu?

3.11.2010 | KNAUF INSULATION, spol. s r.o.
I v současnosti jsou z praktického hlediska velmi oblíbené šikmé střechy, které nabízí rodinám další prostor k bydlení. Kvalitně realizovaná stavba vyžaduje použití vhodného kvalitního izolačního materiálu pro danou aplikaci. Tím je minerální izolace UNIFIT pro aplikaci do šikmých střech.

Architektonické dědictví vyžaduje specifický přístup

14.6.2010 | Ing. arch. Miloš Solař, Národní památkový ústav
Projdeme-li si výčet opatření podporovaných programem Zelená úsporám, dojdeme k tomu, že velká část z nich požadavkům péče o zachování architektonického dědictví nevyhoví. U chráněných staveb je velmi důležité, aby si vlastník či projektant přijatelnost záměru hned na začátku ověřil u příslušného regionálního pracoviště NPÚ.

Pravděpodobné budoucí směry v oboru teplárenských sítí

29.3.2010 | Ing. Pavel Sláma
Článek navrhuje možná opatření směřující ke snížení tepelných ztrát potrubních sítí sloužících k zásobování teplem. Rozebírá možnosti snižování teplot na potrubních sítích v souvislosti se snižováním spotřeby zásobovaných objektů a snaží se najít vhodné řešení izolací potrubních sítí.
diskuse: 15 příspěvků, poslední 23.06.2010 20:35

IsoCal - výpočetní program pro návrh technických izolací

23.4.2009 | Saint-Gobain Construction products CZ a.s., Divize ISOVER
Snižování energetické náročnosti stavebních objektů jako celku nespočívá pouze v omezování tepelných ztrát obvodovými konstrukcemi budov, ale také ve snižování tepelných ztrát technických zařízení budov. Článek se snaží přiblížit problematiku návrhu oboru izolací, který je většinou záležitostí několika specializovaných odborníků. Jde o oblast technických izolací (izolace potrubí, VZT potrubí, zásobníků, kouřovodů, elektrárenských komponent, apod.), jenž má jistá specifika při návrhu i při provádění.
zpět na aktuální články       1  2   

Projekty 2017

Partneři - Vytápění

logo FV PLAST
logo FENIX
logo ENBRA
logo THERMONA
logo GEMINOX
logo DANFOSS

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

 
 

Aktuální články na ESTAV.czVazby cihelného pohledového zdivaPraha chce lépe řešit správu svého majetku, včetně prázdných domůPoškození vodou je nejčastějším typem poškození majetkuRealizace podlahy v garáži aplikací epoxidového nátěru na betonové podlahy