Archiv článků od 14.6.2010 do 22.6.2014

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články       1  2   

Tangit UNI-LOCK při utěsňování potrubí nahradí konopí i teflonovou pásku

22.6.2014 | HENKEL ČR - Tangit
Mnoho topenářů a instalatérů stále používá pro utěsňování potrubí tradiční materiály, jako je konopí. Ale je to opravdu taková výhoda? Nelpíme na tom jen proto, že jsme na práci s ním zvyklí? Okamžité použití, snadná a čistá práce a rychlost, to jsou atributy těsnicího vlákna Tangit UNI-LOCK.
tloušťka izolací

Technické požiadavky na tepelnú izoláciu rozvodov tepla a teplej vody podľa vyhlášky Č. 282/2012 Z. z. MH SR

10.3.2014 | doc. Ing. Jana Peráčková, PhD., Ing. Juraj Januška, PhD., Stavebná fakulta, STU Bratislava
Vyhláška sa zaoberá izoláciami pre rozvody tepla a teplej vody, nepredpisuje však hrúbky izolácie proti kondenzácii, t. j. izolácie pre rozvody studenej vody a chladiace rozvody vetrania a klimatizácie.

FIRESTOP je systémové řešení izolace a protipožární ochrany vzduchotechnického potrubí

26.8.2013 | KNAUF INSULATION, spol. s r.o.
Pro zajištění požární bezpečnosti budov je zpravidla vhodné kombinovat aktivní a pasivní systémy a prvky přispívající k požární bezpečnosti budov. Správné řešení vzduchotechnického potrubí je důležitým prvkem pasivní požární bezpečnosti staveb. Systém FIRESTOP je založen na mimořádné teplotní odolnosti minerální kamenné vlny Knauf Insulation. Přináší ucelené řešení protipožární izolace.

Nový bezplatný program pro výpočet a navrhování technických izolací

29.7.2013 | KNAUF INSULATION, spol. s r.o.
KI Tech je nový bezplatný software od Knauf Insulation. Slouží k navrhování a tepelnětechnickému posuzování izolací pro teplovody, horkovody, parovody, rozvody teplé a studené vody, kotelny, zásobníky, vzduchotechniku apod. obecně označované jako technické izolace. Mohou ho snadno využívat specialisté v oboru průmyslových zařízení a TZB i nejširší odborná a laická veřejnost.
KAIFLEX– technické izolace, AZ Flex

AZ FLEX, a.s. má nově v nabídce izolační materiály Kaiflex od německého výrobce KAIMANN

20.11.2012 | AZ FLEX, a.s.
Společnost AZ FLEX, a.s., významný odborný velkoobchod s vybranými stavebními materiály, spolupracuje s německou společností KAIMANN GmbH, která vyrábí „Kaiflex – technické izolace“ pro chlazení, klimatizaci, VZT, vytápění, teplou vodu, soláry i speciální aplikace.

Znalecké posudky mohou ušetřit milióny tun emisí CO2

30.1.2012 | podle podkladů firem Testo AG, CO2 online GmbH upravil Ing. Josef Hodboď
Kontrola otopné soustavy běžného RD trvá asi 1 hod, hodnotí se 7 kritérií. Výsledkem je bodové ohodnocení, ze kterého je zřejmý vliv jednotlivých kritérií na celkovou efektivitu soustavy a barevně jsou znázorněny části otopné soustavy od optimální až po zvláště neefektivní. Postup hodnocení je v Příručce pro kontrolu tepelné soustavy.

Zkušenosti s pravidelnou kontrolou kotlů a srovnání metodik

30.1.2012 | Ing. Renata Straková, Ing. Josef Knob, Entech-Group s.r.o.
Pravidelná kontrola řeší stav kotle a kouřovodu, jeho příslušenství, zabezpečení a regulace. Kromě technického stavu a údržby se kontrolují i dokumentace, provozní předpisy, návody a další dokumenty. Vyčísluje se celková účinnost kotle z výsledku měření, stanovuje se referenční resp. minimální účinnost kotle a navrhují se případná opatření.
diskuse: 1 příspěvek, 01.02.2012 17:33

Věrnostní program FlexiBONUS jako důkaz úcty k zákazníkům

8.11.2011 | AZ FLEX, a.s.
Pouhý jeden měsíc zbývá do ukončení věrnostního programu FlexiBONUS, který připravila společnost AZ FLEX pro své loajální zákazníky jako poděkování za další rok spolupráce. Hlavní výhrou je zájezd pro dvě osoby do hotelového resortu Jumeirah Beach v Dubaji, ale ani dalším formám poděkování nechybí punc luxusu a výjimečnosti. Tento bonus se rozhodně vyplatí.

Cesta k úsporám s kalkulačním programem izolační rohože Klimafix

15.8.2011 | ROCKWOOL, a.s.
Samolepicí lamelová izolační rohož Klimafix ušetří až třetinu času potřebného pro její aplikaci při montáži. Stačí jen odříznout správnou délku, položit na očištěné potrubí, stáhnout separační fólii, přitlačit a nalepit.

AF/Armaflex spojuje izolaci s antibakteriální ochranou

13.7.2011 | ARMACELL EUROPA GmbH - organizační složka
Společnost Armacell vyvinula speciální materiál AF/Armaflex, který v sobě spojuje vynikající izolační schopnosti a antibakteriální ochranu. Další předností izolace AF/Armaflex jsou její velmi dobré požární vlastnosti. Materiál, z něhož je izolace vyrobena, je nehořlavý, nekape a má samozhášecí vlastnosti.

Příklady řešení modernizace energetických systémů v Pardubickém kraji metodou EPC

4.7.2011 | redakce
V rámci modernizace energetických systémů byly použity kondenzační kotle, nové systémy měření a regulace, termostatické hlavice u otopných těles, moderní pohony a akumulačné nádrže. Byly doizolovány rozvody, zařízení i některé fasády.

Flexibilní izolace tepelných solárních systémů

15.6.2011 | MEIBES s.r.o.
Materiály pro solární systémy musí z hlediska jejich životnosti vyhovovat požadavkům DIN EN 12 975 a dalším zákonným předpisům. Při snaze najít dobré izolační materiály pro potrubí solárních okruhů, včetně napojení kolektorů, je možné se opřít o laboratorní testy, které potvrzují vysokou spolehlivost materiálu EPDM.

Izolace potrubí podle evropských doporučení

16.5.2011 | J.V.Ráž, DiS.
Článek je určen projektantům a provozovatelům sítí s cílem pomoci snadnému navrhování tepelných izolací bez obav z evropských předpisů a učinit návrh izolace snadným, bez zdlouhavých a v případě součinitelů přestupu tepla i zbytečných výpočtů.

Ochrana před nadměrným hlukem s izolacemi ROCKWOOL

12.5.2011 | ROCKWOOL, a.s.
Ticho léčí ...bonmot s reálným základem. Hluk se stal součástí našeho každodenního života a jeho nadměrná míra způsobuje řadu zdravotních problémů. Pro dosažení potřebného útlumu hluku je elementární správný výběr materiálu a varianty zvukové izolace včetně technologie zpracování detailů na stavbě.

Nosníky Armafix AF eliminují tepelné mosty a vlhkost v místě upevnění potrubí

19.4.2011
Společnost Armacell, největší světový výrobce technických izolací, vyvinula chytrý závěsný systém Armafix AF, který zcela eliminuje vznik tepelných mostů a kondenzaci par v místě upevnění či zavěšení trubek ke stěně.

Vítejte v pasivní budoucnosti!

4.4.2011 | KNAUF INSULATION, spol. s r.o.
Evropa směřuje k pasivním stavbám a Knauf Insulation se snaží být vždy vpředu. Přijďte se podívat do Brna, jak bude vypadat naše pasivní budoucnost!

Proč je nutné používat při montáži podlahového topení folii?

15.3.2011 | GIACOMINI CZECH, s.r.o.
Na TZB-info.cz se hojně diskutuje o nutnosti použití folie při montáži podlahového topení. Opravdu je nutná? A použít raději systémovou desku nebo rovný polystyren?

S Akademií zateplování se dozvíte víc

3.3.2011 | KNAUF INSULATION, spol. s r.o.
1. ročník Akademie zateplování přináší přední výrobce tepelných, akustických a protipožárních izolací Knauf Insulation. Akademie nabídne jak odborný program, tak zkušenosti a tipy i triky z každodenní praxe. Odbornou garanci poskytuje přední český odborník doc. Ing. František Kulhánek, CSc., z ČVUT Praha.

Stavíte či rekonstruujete svůj dům a máte šikmou střechu?

3.11.2010 | KNAUF INSULATION, spol. s r.o.
I v současnosti jsou z praktického hlediska velmi oblíbené šikmé střechy, které nabízí rodinám další prostor k bydlení. Kvalitně realizovaná stavba vyžaduje použití vhodného kvalitního izolačního materiálu pro danou aplikaci. Tím je minerální izolace UNIFIT pro aplikaci do šikmých střech.

Architektonické dědictví vyžaduje specifický přístup

14.6.2010 | Ing. arch. Miloš Solař, Národní památkový ústav
Projdeme-li si výčet opatření podporovaných programem Zelená úsporám, dojdeme k tomu, že velká část z nich požadavkům péče o zachování architektonického dědictví nevyhoví. U chráněných staveb je velmi důležité, aby si vlastník či projektant přijatelnost záměru hned na začátku ověřil u příslušného regionálního pracoviště NPÚ.
zpět na aktuální články       1  2   

Projekty 2017

Partneři - Vytápění

logo FENIX
logo THERMONA
logo DANFOSS
logo FV PLAST
logo GEMINOX
logo ENBRA

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

 
 

Aktuální články na ESTAV.czVodní elektrárnu staví již přes 45 let. Stavbu dokončí čínská firmaAirbnb omezí v Paříži pronájmy na 120 dní v roce pouze v bytech v centruCez zimu si dajte urobiť ponuku na zariadenia OZE a na jar máte energie takmer zadarmoMěsta s nejvíce znečištěným ovzduším na světě