CIKO – komínové inovace správným směrem

Datum: 8.5.2014  |  Organizace: CIKO s.r.o.  |  Firemní článek

Trendem ve stavebnictví je úsporné bydlení. S ním souvisí i vývoj spotřebičů s vysokou účinností spalování, který následně pro komínovou techniku znamená požadavek na odvod poměrně studených spalin.

CIKO s.r.o.
Předměřice nad Jizerou 15
294 74 Předměřice nad Jizerou

tel.:+420 326 329 526
+420 739 433 808
e-mail:
web:www.ciko-kominy.cz
CIKO realizace s hlavou Komfort a Napoleonem
CIKO realizace s hlavou Komfort a Napoleonem

Výrobci komínů na vývoj ve stavebnictví reagují různě. Na trhu s komíny se tak objevuje spousta novinek, které s cílem zaujmout zákazníka hlavně líbivou cenou, šetří na poctivé skladbě komínového systému. Zcela opačným směrem se však ubíral vývoj komínového systému CIKO® TEC. Tedy s cílem ještě vylepšit jedinečné řešení tohoto naprosto univerzálního komína – zachovat možnost přívodu vzduchu i odvodu spalin od libovolného spotřebiče, zajistit dostatečnou izolaci komínové vložky a samozřejmě zachovat nadstandardní úroveň kvality a bezpečnosti komína ve stavbě. Zároveň bylo cílem zjednodušit a zrychlit montáž tohoto systému. Výsledkem je komínová stavebnice, která potěší každého stavitele. A to nejen svými parametry, ale kupodivu i zajímavou cenou.

 
Schéma přívodu vzduchu CIKO TEC
Schéma přívodu vzduchu CIKO TEC

Komínový systém CIKO® TEC:

  • moderní komínový systém ze špičkových materiálů
  • respektuje trendy v oboru vytápěcí techniky
  • zajišťuje přívod spalovacího vzduchu ke spotřebiči
  • důmyslná konstrukce přináší absolutní svobodu při výběru spotřebiče

Unikátní řešení izolace komínového systému a tím i přívodu vzduchu ke spotřebiči, vysoce kvalitní izostatické šamotové vložky a v neposlední řadě plášť komína z broušených cihelných tvarovek – to jsou hlavní aspekty, které z komínu CIKO® TEC dělají skutečného univerzála. Hlavní rozdíl oproti podobným konkurenčním produktům je v unikátním řešení izolovaných izostatických vložek. Jednotlivé izostatické vložky jsou již z výroby opatřeny speciální vyřezávanou izolací, což výrazně urychluje a zjednodušuje montáž. Toto řešení zároveň přináší funkční výhody při provozu komína:

Vzorek skladba CIKO TEC 2014
Vzorek skladba CIKO TEC 2014
  • rychlejší zahřátí spalinové cesty pro bezproblémový zátop za všech podmínek
  • menší ochlazování spalin po výšce komína pro lepší tah a prevenci tvorby kondenzátu nebo dehtu
  • spolehlivý přívod vzduchu díky menším teplotním rozdílům po výšce komína
  • velmi nízké teploty na plášti komína pro bezpečnost ve stavbě
  • možnost tepelné dilatace vložek proti plášti komína pro delší životnost

Nezanedbatelnou předností izostatických vložek oproti klasickým šamotovým vložkám je jejich zvýšená odolnost proti nárazovému teplotnímu zatížení. U nízkoenergetických a pasivních domů je komín s vyřešeným přívodem vzduchu velmi důležitou součástí projektu a to včetně takových detailů, jako jsou těsná komínová dvířka.

Komínový systém CIKO® TEC má nejvyšší teplotní zatřídění, je odolný proti působení kondenzátu a je dodáván s průměrem vnitřních vložek 140 mm, 160 mm, 180 mm, nebo 200 mm. Komínové systémy CIKO lze navíc libovolně kombinovat a provázat je do jednoho společného komínového tělesa, které bude přesně odpovídat požadavkům investora.

Více informací o komínových systémech CIKO na www.ciko-kominy.cz

Kontaktní údaje:

skype: ciko-kominy

Otevírací hodiny:

pondělí–pátek: 7:00–17:00

 

Datum: 8.5.2014
Organizace: CIKO s.r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2018

Partneři - Vytápění

logo FV PLAST
logo ENBRA
logo DANFOSS
logo THERMONA
logo GEMINOX

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

Doporučujeme

 
 

Aktuální články na ESTAV.czObchvat Náchoda získal kladný posudek EIABioplasty nepatří do kontejnerů na plastySlnečné kolektory z THERMO|SOLARU môžu byť aj atypické a na balkónochDigitalizace proniká všemi oblastmi našeho života. Stavebnictví není výjimkou