Německá tepelná čerpadla Waterkotte, která jsou na trhu již 45 let, prošla v posledním období významnou obměnou. Ta se dotkla nejen samotného technického řešení, ale významně také designu a přizpůsobení se moderním mobilním technologiím.
V rámci Integrovaného regionálního programu se připravuje finanční nástroj v podobě nízkoúročených úvěrů na energetické úspory v bytových domech. Žádosti by se mohly podávat za rok. Ministryně Šlechtová ale vyzývá k rychlému čerpání v rámci existujících výzev. Informace zazněly na Výroční konferenci k podpoře snižování energetické náročnosti bytových domů v ČR, která se konala 7. 10. v Národním domě na Vinohradech v Praze.
Recenzovaný Otázka zní: Je nebo není vhodný plynový kondenzační kotel s průtokovou přípravou teplé vody vyžadující výkon 24 kW do bytu s malou tepelnou ztrátou? Protože za daných podmínek bude po celou dobu vytápění, nebo její velkou část, cyklovat. Jak negativně se cyklování projeví na účtu za zemní plyn?
Výroba dřevních pelet v tuzemsku roste a podobně jako v západní Evropě i čeští zákazníci začínají objevovat výhody nákupu závozem pomocí cisterny. Zájmu o toto ekologické palivo se přizpůsobují i výrobci otopné techniky s nabídkou peletových kotlů nejrůznějších výkonů. Podle odborníků se však na trhu objevují i necertifikované kotle nejasného původu a parametrů.
Zákazníci mají s vyučenými řemeslníky dobrou zkušenost, jsou ale stále náročnější a začínají od nich vyžadovat propojení s novými technologiemi, např. na bázi chytré domácnosti. Řemeslníci sází na doporučení více než na prezentaci na webu, vadí jim ale nekalá konkurence nekvalifikovaných dodavatelů a podporují mistrovskou zkoušku.