Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Vytápění průmyslových hal a velkých objektů
Archiv článků od 2.7.2012 do 13.6.2014

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

13.6.2014
UNITHERM Group, a.s.

UNITHERM, s.r.o. již 20 let výhradně zastupuje na území ČR a SR holandskou společnost Nivola, tato společnost se od roku 1956 zabývá vytápěním velkoprostorových hal, skleníků, skladů a všeobecně vysokými prostory s cílem co nejvíce snížit náklady na vytápění a údržbu topných systémů. Pro tento účel byl vyvinut Nivolátor.

26.3.2014
KSB - PUMPY + ARMATURY s.r.o., koncern

Základním kriteriem pro nejnovější verzi in-line čerpadel řady Etaline bylo zlepšení energetické účinnosti za použití techniky CFD (Computational Fluid Dynamics), tedy s počítačově podporovanou simulací proudění. Tím jsme optimalizovali hydraulický tvar sacího kolena a také spirálního tělesa a oběžných kol.

22.1.2014
Kamstrup A/S

DUWO je velké bytové družstvo pro ubytování studentů. U tohoto typu ubytování dochází k vysoké fluktuaci a pro vyúčtování spotřeby energií není ekonomicky proveditelné odečítat měřiče energií ručně nebo v delších časových intervalech. V objektu jsou připojeny nejen tradiční měřiče tepla, ale i elektroměry a vodoměry pro teplou a studenou vodu.

11.12.2013
Bosch Termotechnika s.r.o. - Průmyslové kotle

Kogenerační jednotka Bosch poskytuje inovativní a účinnou techniku s kompaktními a prostorově úspornými rozměry. Kombinací optimálních komponentů, perfektního hydraulického vyladění a inteligentní regulační techniky Bosch nabízí řešení Vašich současných i budoucích požadavků.

30.11.2013
Alfa Laval spol. s r. o.

Případová studie dokazuje zásadní význam optimální teploty zpátečky a možnosti, které nabízí bytová stanice s pokročilými regulačními funkcemi, v tomto případě Mini City od Alfa Laval. Belfry Group je přední britský poskytovatel Facility Managementu.

13.9.2013
FLAGA s.r.o.

Využití LPG sahá mnohem dále než pouze k pohonům vozidel. V podnikatelské sféře ho využívají především objekty a firmy v místech, kam není z jakéhokoli důvodu možné zavést zemní plyn. Ať již pro developerské projekty nebo provoz celých průmyslových areálů, kde je jeho uplatnění opravdu široké – od vytápění až po technologické využití.

13.8.2013
Bosch Termotechnika s.r.o. - Průmyslové kotle

Pivovarnictví je jedním z oborů, ve kterém výrobce průmyslových kotlů, společnost Bosch Termotechnika, zastává ve světě velice významné místo. Od roku 2011 došlo k významnému rozšíření dodávek parních kotlů pro střední a menší pivovary v ČR. Jedná se především o pivovary, které již delší dobu prokazují stálé zvyšování výroby piva.

17.6.2013
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., Ing. Petr Bohuslávek, redakce

Výrobky Zehnder se uplatní v rezidenčních, komerčních i průmyslových budovách, ceněna je výroba radiátorů na míru, ale v sortimentu jsou radiátory pro koupelny, elektrická topná tělesa, stropní sálavé vytápění a chlazení, kombinované jednotky pro větrání a tepelná čerpadla, větrání s rekuperací a stropní jednotky pro čištění vzduchu v průmyslu, kompletní řešení pro dům.

3.6.2013
KSB - PUMPY + ARMATURY s.r.o., koncern

Nová hvězda pro technická zařízení budov, to je vysoce účinné oběhové čerpadlo Calio od KSB. Čerpadlo má univerzální použití, je vhodné pro aplikace ve vytápění, ventilaci a klimatizaci. Uplatní se pro topné systémy, podlahové systémy, kotle/primární okruhy, zásobní nádrže, pro systémy využití solární energie, tepelná čerpadla a recirkulace chladicí vody a další aplikace.

20.3.2013
Bosch Termotechnika s.r.o. - Průmyslové kotle

Našim zákazníkům nabízíme pod značkou Bosch kompletní portfolio produktů pro průmyslové kotelny, což představuje ucelený sortiment teplovodních, horkovodních i parních kotlů včetně dalšího příslušenství kotelen v oblíbených modulech, rozšířený nově také o kogenerační jednotky Bosch.

19.3.2013
SECESPOL-CZ, s. r. o.

Osvědčený výpočtový program CAIRO společnosti Secespol pro návrh deskových a trubkových výměníků tepla má novou verzi 3.5.5. a je volně ke stažení. Ve článku chceme upozornit zejména na změny ve výpočetním programu oproti předchozím verzím. Základní návrh je popsán ve videu (ke zhlédnutí na konci článku), případně na stránkách www.secespol.cz v sekci software.

6.3.2013

Společnost Lersen není pouze předním českým výrobcem moderních a úsporných zařízení pro vytápění velkoprostorových hal, ale snaží se svým zákazníků také zjednodušit práci práci s nimi. Posledním vkladem podporující tuto snahu je jednoduchý a přehledný software pro navrhování tmavých infrazářičů Lersen COMPACT.

9.10.2012
GT Energy s.r.o.

Společnost Tepelná čerpadla IVT se kromě dodávek tepelných čerpadel pro rodinné domy a středně velké objekty specializuje i na instalace tepelných čerpadel s vysokými výkony. V letošním roce se IVT podílelo na realizaci několika mimořádných instalací tepelných čerpadel, u kterých se výkon zdroje tepla pohyboval v řádu stovek kilowatt.

13.8.2012
Ing. Vít Havlů, doc. Ing. Martin Pexa, Ph.D., Ing. Zdeněk Aleš, Ph.D.

Tento článek se zabývá problematikou optimalizace plánů preventivní údržby na základě hodnocení rizika. Cílem je návrh jednotného systému, který pojme optimalizaci údržby zařízení jako celek a docílí lepších výsledků než při aplikaci samostatných moderních metod údržby (RCM – Reliability Centered Maintenance, RBI – Risk Based Inspection, SIFpro – Safety Instrumented Function).

7.8.2012
KSB - PUMPY + ARMATURY s.r.o., koncern

Nové vysoce účinné elektromotory SuPremE® umožňují uživateli používat technologii, která se ideálně hodí pro splnění požadavků na energeticky efektivní pohony čerpadel. Mají minimálně o 15 % nižší ztrátový výkon, než jaký je předepsán směrnicí EU 640/2009. To znamená, že motory dosahují již dnes úroveň účinnosti IE4 podle IEC/CD 60034-30, vydání 2.

Rehau RAUWAY pro pro temperování venkovních povrchů
5.8.2012
REHAU, s.r.o.

Systém REHAU RAUWAY pro temperování volných ploch s využitím geotermální energie zajistí ochranu povrchu před sněhem a ledem, sníží nebezpečí nehod a úrazů a minimalizuje požadavky na údržbu, včetně omezení solení.

5.7.2012

Lersen je jednou z hlavních inovativních firem v oboru vytápění průmyslových hal s vlastním vývojem, několika patenty a mnoha průmyslovými vzory. Přibližně 95 % obratu firmy tvoří vlastní výrobky, které jsou vyráběny v továrně v Chotyni u Liberce na nejmodernějších CNC strojích a při dodržování řízení kvality podle ISO 9001.

2.7.2012
Bosch Termotechnika s.r.o. - Průmyslové kotle

S účinností od 2. července 2012 budou průmyslové kotle původně nabízené pod značkou Loos, jakož i kogenerační jednotky ve vyšším výkonovém rozsahu vyráběné Bosch KWK Systeme, dříve Köhler & Ziegler, celosvětově distribuovány pod značkou Bosch. Touto změnou Vám nyní Bosch poprvé nabízí celý sortiment pro průmyslové kotelny pod vlastním jménem.

2.7.2012
AC Heating - tepelná čerpadla s invertorem, Ing. Lubomír Kuchynka

Tepelná čerpadla jsou dnes nasazována i v aplikacích, kde bychom je dříve nehledali. Před pěti nebo deseti lety by málokdo uvažoval o nasazení tepelného čerpadla na vepřín. Filosofie je jednoduchá: Tam kde se spotřebuje velké množství energie, tam je možné výrazně ušetřit, a tedy tam se tepelné čerpadlo vyplatí. O zkušenostech z provozu pojednává tento článek.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama